Vivat студент! Vivat гуртожиток?

“Пошта” порівняла студентські гуртожитки Львова та німецького міста Ульм, щоби дізнатися, в яких умовах проживають тутешні й тамтешні спудеї

фото: Олег Огородник
Україна намагається перейняти якнайбільше європейських стандартів, які вже довели свою ефективність. У деяких сферах це запроваджується швидше, а інші повільніше сприймають західні зміни. Та сьогодні мовитиметься про осередки студентського життя – гуртожитки. “Пошта” порівняла гуртожитки Львівського нацуніверситету ім. І. Франка та німецького міста Ульм – батьківщини Ейнштейна. 

Кому вхід, а кому блокпост

У львівських гуртожитках досі діє радянська система вахтерів – на вході до кожного корпусу сидить чоловік чи жінка, які пильно стежать за тим, хто заходить у приміщення, перевіряє перепустки мешканців гуртожитку та бере на зберігання документи гостей (студентський квиток або паспорт ). Також діє комендантська година (до 23.00), після якої потрапити в гуртожиток буває важко навіть його жителям.
У жителів Ульма різниця вартості винайму квартири і гуртожитку – всього сотня, а у Львові – кілька тисяч
Натомість в Ульмі вахтерів немає. У кожного студента є ключ, який є універсальним до дверей корпусу, але унікальним для кожної кімнати. Це можливо завдяки спеціальному коду на ньому, який створюють для кожної кімнати окремо. Німці педантичні, навіть молоді, тож дирекція гуртожитків не переймається порядком у них. Немає поняття “комендантська година”, бо німецькі студенти розуміють важливість здорового сну і більшість з них лягають спати близько 23.00.
“Відверто кажучи, коли я сюди приїхав, то думав, що ось почнеться життя! – розповідає “Пошті” львів’янин, студент медичного університету Ульма Руслан. – Але німці виявились на перший погляд якимись… нудними. Ні погуляти вночі, ні побешкетувати. Потім я зрозумів, що вони вміють відпочивати, просто роблять це вдень і переважно на вулиці”. 

Жити весело чи здорово?

Кожен поверх українських і німецьких гуртожитків зазвичай поділений на блоки і містить декілька кімнат та санвузол. У львівських гуртожитках переважно кожна кімната вміщає чотири людини, при цьому має невеликий розмір. На поверху є туалет-душ, але кухні, як кажуть самі студенти, немає – тільки кімната з плитою і столом. На деяких поверхах робили ремонт, але загалом будівлі ще потребують оновлення. За чистотою студенти стежать самостійно. Раз на тиждень буває перевірка, під час якої оцінюють, наскільки чисто в приміщенні, але не оглядають особистих кімнат студентів. При цьому всяка “живність” у львівських гуртожитках водиться роками, зокрема таргани і миші. І боротися з ними дуже важко!
Ціни оренди  квартири у Львові коливаються від 1000 до 1500 гривень за однокімнатні на околицях і до 3500 – 4000 за двокімнатні, які ближчі до центру або ж у самому центрі міста
Натомість у гуртожитках Ульма в кожній кімнаті живе лише одна людина. Крім того, є одна кімната-апартамент на поверсі, де в кожного студента власний душ, туалет і навіть маленький коридорчик, але вартість такої кімнати відповідно вища. Курити в гуртожитках суворо заборонено, тому кожна кімната обладнана протипожежною системою, щоб одразу виявити порушника. В усіх корпусах проводили генеральну реставрацію на початку 2000-их, тому тамтешні будівлі в хорошому стані. За чистотою там також пильнують студенти. Кімнати перевіряє приписаний до містечка майстер, який у своїй кімнаті має великий набір запчастин, лампочок тощо. І якщо студентам треба щось полагодити, вони звертаються до нього. До того ж майстра можна попросити дозволу зремонтувати щось самому. А львівські студенти, яким і так не вистачає грошей, змушені оплачувати будь-що самі. 
“Це було взагалі некруто. Хлопець з кімнати, яка розміщена в іншому блоці, ламає наш душ, а ми скидаємось усім блоком на його ремонт? Тому я й винайняла квартиру, бо там мороки менше”, – розповідає “Пошті” колишня студентка Аня. 

Додаткові послуги і куди втікати, якщо припекло

Гуртожитки Франкового вишу розташовані поблизу парку і стадіону, тому студенти мають можливість займатися спортом, не відходячи далеко від корпусів. Крім того, на території діє медичний пункт. Усі препарати для обробки травм там є, а от лікарів інколи можна й не застати… 
За гуртожиток німецькі студенти платять від 230 до 270 євро на місяць, апартаменти коштують близько 300 євро на місяць
Потрапити на проживання в гуртожиток Львівського нацуніверситету вкрай важко. Деякі студенти, яким треба добиратися до Львова кілька годин, отримували відмову, аргументовану тим, що “можна потягом їздити”.
“280 гривень на місяць – це мізер, – каже “Пошті” студентка Олександра. – Але я не очікувала того, що ціна відповідає якості. Отож, знайшла собі квартиру за 1500 гривень на Городоцькій. Звісно, довелось піти підробляти, але принаймні жити стало комфортніше”.
До речі, вартість винайму квартир у Львові коливається від 1000 до 1500 гривень за однокімнатні на околицях і до 3500 – 4000 за двокімнатні, які розташовані ближче до центру або ж у самому центрі міста. 
А от у студентському містечку Ульма на головному подвір’ї є тенісний корт, стоять мангали, тому німецькі студенти часто відпочивають на території гуртожитку. У разі травми можуть звернутися до міської лікарні, яка доволі близько. Тамтешнім спудеям також іноді важко отримати місце в гуртожитку, а ось іноземців інколи можуть поселити навіть поза чергою. Німецька молодь здебільшого винаймає помешкання. За гуртожиток студенти платять від 230 до 270 євро на місяць, апартаменти коштують близько 300 євро на місяць. Винаймають квартири переважно на чотирьох людей, але тамтешні умови не відрізняються від умов німецького гуртожитку: ціна коливається від 340 до 390 євро на місяць з однієї особи. Як бачите, у жителів Ульма різниця вартості винайму квартири і гуртожитку – всього сотня, а у Львові – кілька тисяч… 
«Немає поняття “комендантська година”, бо німецькі студенти розуміють важливість здорового сну і більшість з них лягають спати близько 23.00
“У німців в цьому плані все дуже добре налагоджено, – каже німецький студент Руслан. – Якщо у нас квартири винаймали по троє-четверо для того, щоб менше було платити щомісяця, то в німців це робиться радше для того, щоб не нудьгувати. А винаймати квартиру одному тут взагалі дуже рідкісне явище. Однокімнатну квартиру в Німеччині важко знайти – там зараз таких, напевно, й не будують”.
Кажуть, хто не жив у гуртожитку – той студентом не був. Втім таки хочеться, аби студентські роки запам’ятовувались нашій молоді справжніми безтурботними і щасливими роками, а не часом, проведеним у сусідстві з тарганами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8039 / 1.6MB / SQL:{query_count}