Мільйони задля збереження спільної спадщини

Львову потрібно майже 70 тисяч євро, аби завершити проект “Простір cинагог”, гроші місто сподівається отримати, організувавши міжнародний збір

фото: SpaceOfSynagogues (3)
Міжнародну кампанію зі збору майже 68 тис. євро для втілення проекту “Простір cинагог” почали у Львові. Завдяки цим коштам організатори планують завершити перший етап створення меморіального громадського простору “Простір cинагог”, що постане на тому місці, де до Голокосту діяли приватна синагога “Золота Роза”, Велика міська синагога та Бейт Гамідраш (Будинок навчання). Підтримати проект можуть усі охочі, деталі на сайті: jewish.lviv.travel, інформує прес-служба міськради.

Проект “Простір синагог” є наслідком дискусій, досліджень, розробки проектів, які тривали більше семи років, інформує прес-служба міськради. Це робота, навколо якої об’єдналися учені, експерти, представники єврейської громади Львова та світу і міські чиновники. Метою такої тривалої співпраці є як вшанування історії євреїв у Львові, так і створення умов для кращого розуміння “спільного” у питаннях міської історії та спадщини. Нагадаємо, наприкінці липня на замовлення управління охорони історичного середовища Львівської міської ради розпочали консервацію вцілілих залишків синагоги “Золота Роза”. На сьогодні консервацію завершили, влаштували спеціальну дренажну систему, очистили фундаменти колон та біми. (Біма – трибуна в синагогах, де розміщується кафедра для читання Тори,ред. “Пошта”).

Другим кроком проекту “Простір синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність” є територія Бейт Гамідрашу (Будинку навчання). У жовтні тут розпочали роботи у закинутому дворику. Його перетворили на тихе місце для роздумів над минулим і діалогу між сучасниками. Роботи почалися з очищення території від кущів і дерев, якими вона заросла, також розібрали бетонні блоки, встановлені у 1980-х роках. На сьогодні автентичний фундамент повністю очищено від бетону, створено спеціальний шар із піску та гідротекстилю. Тривають роботи з маркування фундаменту білими бетонними блоками. Дизайн блоків був розроблений спеціально для цієї території.
Організаторами проекту “Простір синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність” є Центр міської історії, Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та Львівська міська рада.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9101 / 1.54MB / SQL:{query_count}