Нова облрада під мікроскопом

“Пошта” проаналізувала, хто засідатиме у Львівській обласній раді. Багато серед новобраних депутатів чиновників, освітян, медиків і директорів

Курчат рахують восени, а депутатів після виборів. Отож, вже можна говорити не тільки про те, якою буде майбутня Львівська обласна рада, а пробувати аналізувати її склад. А досліджувати є що.
З 16 партій до облради потрапили представники дев’яти. Громаду у ЛОР представлятимуть 84 депутати (у попередньому скликанні засідали 116 депутатів). Як писала “Пошта”, на бажані місця претендували 1001 кандидат (в середньому на одне місце  майже 12 кандидатів).
Отож, 22 округи з 84, на які був поділений Львівський регіон, не матимуть своїх представників у Львівській обласній раді. Однак 13 округів є понад представленими – вони матимуть по двох своїх депутатів. 
Для цих 22 округів така ситуація може бути проблемною. При затвердженні бюджету на наступний календарний рік депутати зазвичай намагаються перетягнути ковдру на свій округ, і “вибити” більші кошти для свого регіону, для тих виборців, які їх обрали. Незрозуміло, хто буде обстоювати інтереси регіонів, які не мають своїх депутатів. 
По суті – чверть округів Львівської області є незакритими і не матимуть своїх лобістів у раді. Постає питання: хто обстоюватиме виділення коштів на ремонт даху сільської школи десь у Сокальському районі, хто “вибиватиме” кошти на дитсадочок у абстрактному селі, що знаходиться у Стрийському районі?

фото: Андрій Польовий
Існує великий ризик, що про ті округи, які не мають своїх представників в обласній раді, просто забудуть і виділятимуть кошти на їх потреби, в кращому випадку, за залишковим принципом. Як вирішувати цю проблему – поки неясно. Однак матимемо сподівання, що обласні обранці дбатимуть не тільки про свої округи, але й перейматимуться проблемами “чужих” територій. Однак поки віри у такий розвиток подій – небагато.
Тим не менш, серед виборчих округів є і щасливці. Тринадцятьом із них відносно пощастило – їх інтере­си лобіюватимуть зразу два представники. Тому можна бути впевненим, що виборці цих округів не будуть забуті – депутати переважно стараються “підгодовувати” власні виборчі території.

Львів і райони

Місто Львів фактично повністю представлено представниками “Самопомочі”. З 16 виборчих округів, які були у місті Львові, у 13 де­путатами стали представники цієї політичної сили. Також варто врахувати те, що у трьох львівських округах не було обрано жодного депутата. “Компанію” “Самопомічі” складає тільки один представник партії “Свобода” – Андріян Гутник.
Якщо враховувати лише населення міста Львова і порівнювати його з областю, тоді можна сказати, що обласний центр буде дещо недопредставлений в обласній раді. Однак, якщо ми врахуємо те, що перші номери списків (а їх у раді буде дев’ятеро) є львів’янами, а також те, що повноваження обласної ради більше стосуються області, то бачитимемо зворотну картину.
Більше того – значна частина майбутніх обласних депутатів, хоч і перемогли в області, все-таки є львів’янами, або значну частину часу проводять у місті Лева. Тому, де-факто, Львів є понадпрезентованим в обласній раді, а значна кількість районів недопрезентованими.

70 чоловіків і 14 жінок

Незважаючи на те, що у виборчому законодавстві була прописана норма про те, що як мінімум тридцять відсотків списку повинні становити представники однієї статі, представництво жінок в облраді буде порівняно куцим. Загалом до ради потрапило лише 14 жінок, і з них тільки одна – Парасковія Дворянин, очолювала виборчий список своєї партії.
Говорячи мовою відсот­ків – представництво жінок в облраді не дотягує до 17%. Якщо аналізувати по партіях – то найбільше представниць прекрасної статі у “Самопомочі” – 5 осіб із 14 за­галом. 
Лише дві жінки з 20 депутатів у “Солідарності”, також 2 жінки серед 12 депутатів “Свободи”, ще 2 у “Громадянській позиції”. По одній жінці привели в облраду УКРОП, “Народний Рух” і “Батьківщина”. Взагалі обійдуться без жіночого представництва фракції “Народного контролю” і Радикальної партії Олега Ляшка.

“Бездепутатні” краї

Перш за все, в раді існуватиме проблема представництва окремих міст обласного значення. Така ситуація існуватиме у Бориславі і Самборі, які не матимуть свого представника в обласній раді. Дещо менш критичною, але теж незадовільною буде ситуація з представництвом у Стрию. З двох округів у цьому місті в раду пройшов тільки один представник.
Якщо говорити про цілі райони, то негативною ситуація є у Сокальському і Старосамбірському районах. Вони будуть представлені лише на третину від кількості округів, які були там утворені.
Незадовільне представництво спостерігаємо також у Жовківському, Кам’янка-Бузькому, Премишлянському, Пустомитівському, Стрийському і Яворівському районах. Там представництво заповнене в межах 50-80%.

Тут все ОК

Пощастило з представництвом місту Трускавцю. Інтереси його мешканців відстоюватимуть двоє депутатів, які були обрані на одному виборчому окрузі. Аналогічна ситуація з Бродівським районом. З двох виборчих округів, які були у цьому районі, обрались аж чотири обласних депутати.
Також непогано з представництвом у Самбірському, Сколівському, Турківському і Жидачівському районах. У цих регіонах представництво депутатів буде понаднормовим. Так, на два округи Турківського району обрано трьох депутатів. Аналогічна ситуація в Сколівському районі. Ще краща картина в Самбірському районі – на трьох виборчих округах обрано п’ять депутатів. Жидачівський район також понадпредставлений – у трьох округах обрано чотирьох представників.
Що ж казати, ця виборча система – певною мірою лотерея. Деякі райони отримали більше представників і шанси на те, що на їхні проблеми звернуть увагу – куди більша ніж на проблеми тих районів, які представлені меншою мірою.

Хто є хто?

Серед майбутніх депутатів багато підприємців і юристів. Однак це стабільний тренд. З несподіванок – багато медиків. 10 майбутніх депутатів дотичні до сфери охорони здоров’я. Надіймося, що це буде не на шкоду, і здоров’я наше буде міцним.
Також депутати дбатимуть про нашу освіту. Як мінімум дев’ятеро з них – освітяни: вчителі, керівники управлінь освіти тощо. Багато серед депутатів чиновників і директорів комунальних підприємств. Перших у раду привела переважно “Солідарність”, а других – “Самопоміч”. Зберігається тренд на представлення воїнів АТО і військовослужбовців. Знач­на частина майбутніх депутатів пройшла крізь війну або є дотичними до захисту України: допомагали армії або перебували на фронті.
Чи ефективно працюватиме новообрана обласна рада – побачимо вже скоро. А наразі – вибори закінчились.

“Блок Петра Порошенка “Солідарність” (20 мандатів)

Василь Баран, 1964, директор Перемишлянського райцентру зайнятості;
Всеволод Білас, 1964, директор з корпоративних питань ПрАТ “ІДС”;
Олександр Ганущин, 1978, головний консультант по зв’язках із органами місцевого самоврядування та державної влади в адвокатському об’єднанні “Матвіїв і партнери”;
Михайло Гичка, 1959, головний лікар Львівської обласної лікарні;
Анатолій Дейнека, 1967, начальник Львівського облуправління лісового та мисливського господарства;
Роман Демчина, 1968, директор ПП “Рома”;
Михайло Дзюдзь, 1957, начальник Державної пенітенціарної служби у Львівській області;
Олег Домчак, 1971, голова Самбірської РДА;
Михайло Задорожний, 1966, голова правління Дрогобицької районної спілки споживчих товариств;
Михайло Ільницький, 1956, директор ДП “Боринське лісове господарство”;
Катерина Кеньо, 1978, художній керівник Народного дому м. Комарно;
Володимир Кирилич, 1963, лікар-хірург у Кам’янка-­Бузькій районній лікарні;
Володимир Кужидло, 1970, керівник фермерського господарства “ОАЗИС “К”;
Іван Лабай, 1959, головний лікар Пустомитівської районної лікарні;
Мирослава Лісна, 1953, начальник відділу освіти Пустомитівської РДА;
Володимир Ременяк, 1971, голова Городоцької РДА;
Володимир Саган, 1968, представник благодійної організації “Фонд братів Дубневичів”;
Микола Седіло, 1981, підприємець;
Олег Синютка, 1970, голова Львівської ОДА;
Володимир Шведа, 1970, директор ТзОВ ТВФ “Омега”.

“Самопоміч” (14 мандатів)

Галина Бордун, 1976, начальник відділу кад­рів апарату Львівської міськради;
Тарас Вервега, 1972, член ради директорів компанії SoftServe;
Юрій Голуб, 1975, спеціаліст відділу зв’язків із громадськістю ВЗГ ГУ МВСУ у Львівській обл.;
Парасковія Дворянин, 1971, директор з інформаційних проектів ПрАТ “ТРК Люкс”;
Роман Кізима, 1982, помічник-­кон­су­ль­тант парламентаря О. Лаврика;
Олександр Кобзарев, 1978, директор комунальної установи “Інститут міста”;
Юрій Огоновський, 1992, директор громадської організації “Об’єднання “Самопоміч”;
Степан Пакіж, 1969, в. о. директора ЛКП “Залізничнетеплоенерго”;
Тетяна Письменна, 1977, головний інженер в ТОВ “Підприємство Світ Сервіс”;
Андрій Прокопів, 1966, директор ботанічного саду ЛНУ ім. І. Франка;
Василь Савчин, 1960, лікар-хірург 8-ої лікарні Львова;
Оксана Сафінська, 1969, вчитель англійської мови у спеціалізованій ЗОШ І­-ІІІ ступенів “Політехнік Еколенд”;
Інна Свистун, 1975, начальник управління комунальної власності Львівської міськради;
Михайло Сидорович, 1952, директор Львівського комунального АТП №1.

ВО “Свобода” (12 мандатів)

Мирослава Бабінська, 1962, менеджер страхової компанії “Провідна”;
Олексій Балицький, 1978, директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА;
Ігор Барановський, 1966, директор МПП “Пласкоп”;
Андріян Гутник, 1968, фізична особа­-підприємець;
Руслан Кошулинський, 1969, військовослужбовець Збройних сил України;
Михайло Нискогуз, 1996, студент Нацуніверситету водного господарства та природокористування;
Олег Панькевич, 1972, заступник голови ВО “Свобода”;
Ігор Тенюх, 1958, пенсіонер, екс-міністр оборони України;
Андрій Тягнибок, 1973, інженер зв’язку у батальйоні “Січ”;
Андрій Чад, 1973, електромеханік Львівської залізниці;
Юрій Шаваров, 1955, завідувач хірургічним відділенням №3 Львівської обласної лікарні;
Ольга Шайдулліна,1961, голова Бродівської райради.

“Батьківщина” (9 мандатів)

Володимир Вантух, 1959, директор Самбірського педагогічного коледжу;
Юрій Гудима, 1961, заступник директора ТзОВ “Будінвест”;
Ярослав Качмарик, 1962, голова комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та комунальної власності Львівської облради;
Ігор Комарницький, 1956, проректор з наукової роботи ХТКІ;
Валентина Олексишин, 1952, директор МПП “Валентина”;
Степан Рак, 1981, офіцер Збройних сил України;
Валентин Устименко, 1947, начальник відділу TIR-Львів Асоціації міжнародних перевізників України;
Леонід Цибуля, 1970, лікар Радехівської районної лікарні;
Олександр Чебаненко, 1947, лікар АТ СГК “Дніпро ­Бескид”.

“Громадянська позиція” (8 мандатів)

Володимир Гірняк, 1977, гендиректор ТЗОВ “ЮІК Правосвіт”;
Уляна Дорош, 1989, слухач Львівського регіонального інституту Нацакадемії держ­управління при Президентові України;
Сергій Касян, 1962, заступник голов­ного лікаря Сокальської районної лікарні;
Галина Козяр, 1979, директор Новострілищанської школи;
Петро Кошик, 1971, підприємець;
Ярослав Овсянецький, 1957, головний лікар Журавнівської міської лікарні;
Леонід Охріменко, 1952, начальник відділу освіти Самбірської РДА;
Михайло Титикало, 1950, голова наглядової ради Кохавинської паперової фабрики.

УКРОП (6 мандатів)

Ігор Ільків, 1960, командир медичної роти Північного територіального управління Нацгвардії України;
Петро Жукровський, 1986, менеджер ПП “Укрзахідпостач”;
Дмитро Пазин, 1992, вчитель у Новинській загальноосвітній школі І-І­ІІ ступенів ім. Тараса Пазина;
Юрій Сидорович, 1981, методист з хореографічного жанру Золочівського народного дому;
Галина Сич, 1960, керуюча відділенням “Новий Розділ” ПАТ КБ “Приватбанк”;
Зіновій Шептицький, 1952, підприємець.

Радикальна партія (5 мандатів)

Євген Буба, 1958, директор підприємства “Руно”;
Юрій Візняк, 1966, завідувач кафедри Львівського університету бізнесу та права;
Ігор Грабінський, 1957, фізична особа-­підприємець;
Михайло Ковалик, 1976, директор ТзОВ “Прушинський­ Україна”;
Володимир Ткачик, 1956, фізична особа-підприємець.

“Народний контроль” (5 мандатів)

Андрій Білоус, 1975, помічник­-кон­сультант парламентаря Д. Добродомова;
Андрій Дума, 1976, директор ТзОВ “Львівське АТП-14631”;
Андрій Ковч, 1980, директор ПП “Палив­енерго”;
Василь Масний, 1979, офіцер Нацгвардії України;
Юрій Нестор, 1969, директор ТзОВ “Блюм­Україна”.

Народний Рух України (5 мандатів)

Олег Андрусишин, 1960, завідувач відділенням Сколівської районної лікарні;
Богдан Гагалюк, 1970, директор ТОВ “Інкомтранс”;
Ольга Грицик, 1960, голова профспілки освіти Дрогобицького району;
Ігор Ковальчук, 1949, головний лікар Львівського онкологічного  лікувально-діагностичного центру;
Петро Марунчак, 1977, студент Львівського аграрного університету.
За матеріалами Zaxid.net


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7912 / 1.7MB / SQL:{query_count}