Децентралізація і додатковий фінансовий ресурс

До децентралізації заохочують додатковим фінансуванням. Про реформу йшлося минулого тижня під час наради очільника Львівщини Олега Синютки з сільськими, селищними та міськими головами Львівщини

“Право кожної громади вирішити, використовувати чи ні запропоновані переваги від об’єднання. Нині в Україні є 159 громад, які прийняли рішення об’єднатись, і 25 жовтня у них відбудуться вибори. На Львівщині є 15 територіальних громад, отже, вони зможуть обрати депутатів і сформувати власні органи влади. Також ці люди отримають додатковий фінансовий ресурс і змогу розпоряджатися землею”, – сказав керівник Львівщини, інформує прес-служба ЛОДА. Директор Офісу реформ у Львівській області Орест Матвіїшин повідомив, що об’єднані територіальні громади отримають, за попередніми підрахунками, збільшення фінансового ресурсу. Він також додав, що загалом на 2015 рік із Держфонду регіонального розвитку на розвиток територіальних громад Львівщина отримала майже 141 млн грн.
Зі слів старшого наукового співробітника Інституту регіональних досліджень ім. М. Долішнього НАН України Петра Жука, децентралізація дасть змогу наповнити реальним змістом місцеве самоврядування. 
“Адміністративно-територіальна реформа та децентралізація не послаб­лять нашу державу, а навпаки зміцнять її”, – певен він. 
Нагадаємо, що Львівська ОДА надала Центральній виборчій комісії перелік територіальних громад для призначення перших місцевих виборів голів депутатів об’єднаних територіальних громад.
4 вересня ВРУ внесла зміни до закону про вибори. Згідно з ними, перші вибори голів і депутатів об’єднаних територіальних громад призначає ЦВК. Львівська ОДА надала позитивний висновок на відповідність Конституції та законам України 15 територіальним громадам. Мова про Заболотцівську, Гніздичівську, Новострілищанську, Тростянецьку, Воле-Баранецьку, Луківську, Вільшаницьку, Бісковицьку, Чукв’янську, Новокалинівську, Дублянську, Бабинську, Міженецьку, Новоміську та Грабовецьку.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8518 / 1.53MB / SQL:{query_count}