Поранені бійці: чим львів’яни можуть допомогти?

“Пошта” довідалася, чого потребують травмовані військові, які перебувають у міському шпиталю, коли і куди приносити необхідне

фото: Андрій Польовий
У Львівському військовому госпіталі лікуються та перебувають на реабілітації поранені бійці зі всієї України. Окрім теплого одягу та взуття, їм потрібні вітаміни і кефір. А їх рідні, що приїжджають доглядати військових, потребують тимчасового житла, тож волонтери шукають львів’ян, які готові тимчасово взяти до себе родичів поранених вояків.

Від вітамінів до одягу 

Від спортивних костюмів, теплого взуття до кефіру та питної води – саме з такими потребами звертаються поранені бійці до львівських волонтерів. Здебільшого одяг і взуття потрібні тим, кого виписують, а сезонні фрукти, молочні продукти і вода – пораненим, які досі лікуються. 
“Розпочався осінній сезон, отож зараз хлопцям, яких виписуватимуть, потрібне осіннє взуття (черевики, кросівки) та одяг, зокрема штани (здебільшого спортивні, а якщо є змога, то навіть спортивні костюми). До речі, такі речі завжди актуальні. Хлопцям також треба кофти на довгий рукав, светри, куртки, – розповідає “Пошті” керівник Волонтерської сотні Львова Світлана Сидоренко. – А що стосується вітамінів, то можна приносити сезонні фрукти. Хлопці вже самі знають, які їм можна споживати, а які – ні. Кефір майже кожному треба, оскільки там, на фронті, вони харчувалися не дуже добре. Зараз треба, щоб кишківник працював. Можна печиво приносити. Наразі вода питна в нас є, але з наступного тижня знадобиться”.
Зараз пораненим необхідні палиці для підтримки
Зі слів співрозмовниці, речі для поранених львів’яни приносять, коли можуть. “В один день може бути багато допомоги від містян, а в інший – жодної. Усі речі можна залишати на прохідній. Працюємо з 10.00 до 20.00. Телефон Волонтерської сотні Львова – 096-559-16-89”, – каже Світлана Сидоренко. 
Що стосується медикаментів, то військовий госпіталь у волонтерів їх не замовляє, хіба в критичних ситуаціях, якщо у шпиталю нема необхідних у той час. Тоді активісти в мережі кидають клич, а небайдужі львів’яни допомагають. Інколи волонтери також просять візки. Зараз пораненим необхідні також палиці для підтримки. 
Допомагають пораненим і волонтери Центру забезпечення військових Народної Самооборони Львівщини. Необхідні ліки та милиці відвозять у хірургічне відділення чи травматологію. 

Голі, босі, зате… особливі

У Центр забезпечення військових часто приходять бійці з госпіталю, просять їх одягнути і взути. Волонтери кажуть, що таким проханням не дивуються, оскільки у вояків, яких привозять із АТО, важкі поранення, одяг, буває, згоряє дотла, берці рвуться…
“Так було на початку АТО, так є і досі. Трапляється, військовий не має ані форми, ані берців. Один був так важко пораненим, що все викинули. Тож пораненим бійцям зазвичай треба все: починаючи з
 

 фото: facebook.com/Ірина Яремко
білизни і закінчуючи формою, берцями. Хлопці з подібними потребами звертаються до Волонтерської сотні Львова. Якщо в Центрі забезпечення військових є щось для них, то одразу віддаємо. Ті, кого виписуватимуть і що мають змогу прийти до нас, приходять, і ми їх одягаємо, взуваємо, передаємо їжу, фрукти”, – зазначає “Пошті” Ірина Яремко, співкоординатор Центру забезпечення військових Народної Самооборони Львівщини. 
Із її слів, нещодавно в центр приходив “надзвичайний гість” – військовий Сергій, який лікується від отриманих травм. 
“Після бою в нього не залишилося навіть жодної згадки про форму і взуття. Ми йому допомогли. Що найголовніше – він став новим господарем для нашої непосидючої киці. Якось шкода було її віддавати, але, сподіваюся, їй буде дуже добре в нового господаря, який ще на порозі вигукнув: “Я її забираю!” – зазначає Ірина Яремко.
Інколи поранені військові можуть чекати допомоги тільки від волонтерів, адже до львівського військового шпиталю їх привозять із усієї України. 
“Приходив до нас доб­роволець із Донецька. Він – Герой, має медаль. Звідки чекати йому допомоги? Що йому можуть дати рідні? Невже поранені хлопці можуть чекати, доки родичі знайдуть необхідні речі, перешлють їх або приїдуть до бійців? Покладатися доводиться лише на волонтерів”, – додає співрозмовниця. 
До слова, часто рідним, які приїхали доглядати пораненого бійця, жити ніде і немає за що винайняти тимчасово помешкання. 
Рідні бійців, які приїжджають їх доглядати, потребують тимчасового житла
“Декого ми вже влаштували. Житло нам пропонують львів’яни. Зазвичай ідеться про однокімнатні квартири, часто жити доводиться з господарями. Спеціальної кімнати в нас нема, аби заселяти рідних поранених військових, тому шукаємо тих, хто може поселити їх у гостелі, оплатити проживання. Хоча в таких закладах немає відповідних умов, адже для хворих треба і приготувати поїсти (та й самим поїсти треба). У гостелах це складно зробити”, – резюмує Світлана Сидоренко. 

Потреби бійців змінилися з літніх на зимові

Військові у волонтерів просять теплі форму, білизну, балаклави, рукави та взуття, а також шкарпетки, термобілизну, флиски, теплі светри, каримати і спальні мішки. Необхідні речі можна приносити волонтерам “Допоможи фронту” до пам’ятника королю Данилу кожного вівторка, четверга і суботи з 17.00 до 19.00. З понеділка по суботу потрібні бійцям речі можна приносити в Центр забезпечення військових Народної Самооборони Львівщини, що на вул. Шота Руставелі, 2. Подаруємо хлопцям трішки тепла!


Реабілітація військових


фото: Андрій Польовий
Як писала “Пошта”, кожен демобілізований учасник АТО може отримати медичну, психологічну, правову та соціальну допомогу в “Єдиному вікні”, що працює у Винниках, у Львівському обласному госпіталі інвалідів війни та репресованих ім. Ю. Липи. До слова, туди щодня звертаються до 15 осіб. Восени очікують більше звернень, оскільки будуть нові демобілізовані. Як запевняють медики, загалом медичної допомоги потребують 30% демобілізованих через ті чи інші проблеми зі здоров’ям, зокрема через загострення хронічних недуг. Загалом на Львівщині зараз таких 600-700 осіб. Телефон гарячої лінії “Єдиного вікна” – 296-29-05.
У благодійній установі “Шпиталь ім. Митрополита Андрея”, що у Львові на вул. Озаркевича, 4, військові та їх рідні можуть отримати безкоштовну діагностику й амбулаторне лікування (додаткова інформація за тел. 235-22-66). Також вони можуть отримати психологічну, духовну та соціальну підтримку в Центрі психічного здоров’я (додаткова інформація за тел. 253-86-52, 098-274-56-91, а також на сайті spital.org.ua).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7809 / 1.6MB / SQL:{query_count}