Спалюю, бо так сусіди роблять…

Львівщина у вогні: п’ять смертей і стільки ж травмованих унаслідок спалювання сухої трави на полях

фото: lviv.mns.gov.ua
Львівщина захлинулася в пожежах. Причина – у селах і на дачах люди спалюють суху траву. Вогнеборці щодня б’ють на сполох, але жителі області, видається, їх не чують. А дарма! Горить то в тому селі, то в іншому. Ба більше, є і людські жертви. 
“Така ситуація викликає неабияку стурбованість, адже пожежі сухостою  відрізняються від решти тривалістю ліквідації та потенційною можливістю збільшення масштабів. У зв’язку з цим для їх ліквідації потрібно залучати значну кількість рятувальних сил, пального і спецтехніки на тривалий термін, – акцентує Сергій Дмитровський, начальник ГУ ДСНС у Львівській області. – Часто горе-господарі під час упорядкування присадибних ділянок нехтують правилами поведінки з вогнем, тож такі пожежі можуть викликати загоряння будівель, знищення ліній електромереж, газо- і нафтопроводів, лісових насаджень. Небезпечними є такі пожежі і для водіїв автотранспорту. Погіршена видимість на автодорогах через дим від таких багать може стати причиною аварій. Звертаюся до громадян із проханням дотримуватися елементарних вимог безпеки під час перебування на природі, дачній ділянці, приватному житловому секторі! Намагайтеся господарювати так, аби на вашій ділянці було якнайменше сміття, а  купи скошеної трави, зрізані або сухі гілки краще відразу перенести на смітник. Розпалювання багать для спалювання сухого листя і сміття на територіях, прилеглих до житлових будинків, дач або садових ділянок, заборонене на відстані менше 15 метрів від будівель”. 
Загалом цього року через пожежі на полях в області зафіксували п’ять загиблих і  стільки ж травмованих осіб. “І загиблі, і травмовані – люди, які спалювали суху траву чи стерню і не змогли вчасно покинути місце пожежі. Постраждалі здебільшого 1935 – 1939 років народження”, – розповів “Пошті” Віталій Туровцев, начальник відділу зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНСУ у Львівській області.
На запитання вогнеборців, чому люди підпалюють траву, відповідь звучить майже однакова: “Бо так сусіди роблять…”
Зі слів Віталія Туровцева, люди, на жаль, не дотримуються ані порад управління ДСНС, ані порад екологів. Їх не лякає Адміністративний кодекс України, який суворо забороняє спалювання сухої рослинності. “Селяни вважають: якщо вони зібрали урожай, мають повне право підпалити його залишки в землі”, – каже співрозмовник. 
“Під час горіння виділяється велика кількість отруйних речовин, продуктів горіння, які створюють небезпеку для самих жителів і всього населеного пункту! Також через горіння полів, які розташовані поблизу автотраси, відбувається задимлення, яке затруднює рух для водіїв і може спричинити аварії”, – зазначив він. 
Цього року ситуація зі спалюванням трави на Львівщині досягла піку. “Загострення почалося з липня: на початку місяця ми зафіксували до 30 виїздів на день. Зараз ситуація дещо змінилась, однак залишається критичною – щодня є від 15 до 20 таких випадків”, – додає співрозмовник. 
Аби люди усвідомили небезпеку від самовільного спалювання трави, управління проводить спеціальні профілактичні рейди і подворові обходи в місцях виникнення найбільшої кількості пожеж. 
„Ми виїжджаємо туди так званими агіт-бригадами, заходимо в кожен двір, спілкуємося з жителями і роз’яснюємо їм про шкідливість спалювання трави. У тих місцях, де вже побували, є певний спад у кількості пожеж, тож таку виховну роботу проводитимемо й надалі”, – резюмує співрозмовник. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8747 / 1.55MB / SQL:{query_count}