Вибіркове бойкотування

Попри рік бойкоту ворожі бренди досить yпевнено почуваються у Львові

фото: www.radiosvoboda.org
Уже майже рік жителі Львова бойкотують товари російського виробника, а штрих-код “46” відлякує всіх, що відмовляються підтримувати країну-агресора (мовляв, аморально купувати у ворога, який зухвало посягнув на нашу територію і вбиває наших вояків). Небажання українців купувати товари країни-агресора призвело до зникнення з полиць супермаркетів чималої кількості товарів російського виробництва. 
Львівський споживчий сайт “Закупи” з’ясував, що першими на настрої громадян зреагували транснаціональні компанії – замість продуктів, побутової хімії та косметики, виготовленої на російських заводах, у магазини почали завозити аналогічні товари з ЄС. Та якщо “не купуй російський снікерс” засвоїли навіть найменші українці, то із російськими fashion-рітейлерами ситуація не така однозначна. Так історично склалось, що часто російські одягові та взуттєві бренди прикидаються європейськими, а покупці їм вірять. І хоча обороти російських торговців одягом та взуттям за останній рік скоротились (за даними Держстату, імпорт одягу та взуття з Росії за перші п’ять місяців зменшився на 40%), причиною цьому не стільки бойкот, скільки девальвація гривні та зубожіння українських покупців. 
Oodji/OGGI – названий на італійський манер бренд походить із Санкт-Петербурга, а управляє мережею магазинів одягу для дорослих та дітей російська компанія “Август”. Попри те, що торгова марка потрапила до списку бойкотованих товарів, у Львові не лише не закрили жоден із магазинів Oodji, інформують “Закупи”.
O’Stin – єдиний магазин російської марки одягу в стилі casual, власником якої є компанія “Спортмастер”, відкрився у Львові в 2010-ому і досі працює попри кризу та бойкот. Імовірно, причина такої стабільності – порівняно невисокі ціни. Перший львівський магазин мережі “Спортмастер” відкрили два роки тому – у серпні 2013-го, і, схоже, згортати свою діяльність не планує.
“ЦентрОбувь” – три роки тому – у серпні 2012-го – “ЦентрОбувь” відкрила у Львові одразу два магазини. Відтоді їхня кількість збільшилась до п’яти. Мережа приваблює покупців доступними цінами, адже торгує переважно взуттям із шкірзамінника.
Centro – “дочка” компанії “ЦентрОбувь” представлена у Львові лише одним магазином. 
Respect – ще одна взуттєва компанія з Росії з 14-річною історією. Своє російське походження в Україні особливо не афішує. У вересні відкриється ще один магазин у Львові. 
Chester – мабуть, єдина російська мережа, яка після бойкоту закрила один зі своїх магазинів у Львові. Тим часом магазин Chester і далі працює в центрі міста, і, схоже, тікати звідти наразі не планує.
Kira Plastinina – мережа одягу для молодих жінок, що належить доньці російського бізнесмена Сергія Пластініна. 
Kari – мережу заснував у 2011 році російський бізнесмен Ігор Яковлєв, якому належить також мережа “Ельдорадо” у Росії. У самій компанії всіляко відхрещуються від свого російського походження. 
У Львові магазин Kari відкрили у 2012-ому, він працює й донині.
Sela – з двох магазинів Sela у Львові залишився один. Сама компанія продає свій одяг в Україні через партнерську мережу.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7924 / 1.55MB / SQL:{query_count}