Хочуть і можуть: як іноземці українську вчать

У Франковому виші розпочалася ювілейна Міжнародна літня школа з української мови і країнознавства

фото: прес-служба ЛНУ ім. І. Франка
До 7 серпня в університеті ім. І. Франка триватиме десята ювілейна Міжнародна літня школа з української мови і країнознавства. Цього року українську мову і культуру вивчатимуть учасники із п’яти країн: Франції, Німеччини, Південної Кореї, Японії та Росії.
“ХХІ століття – це століття комунікації, а спілкування – джерело цивілізаційного розвитку. Львівський університет завжди був і є тим демократичним осередком, де кожен може висловити свою думку, де системно відбувається міжкультурний діалог представників різних країн. Тому така комунікація корисна для всіх”, – зазначив ректор вишу Володимир Мельник. Професор додав, що “вивчення української мови і культури – перший етап у пізнанні України, а участь у Міжнародній літній школі україністики в університеті – не тільки нові знайомства, а й плідна праця на перспективу”.
 “Уже десятий рік поспіль Центр україністики приймає всіх зацікавлених у вивченні української мови і культури тут, у Львівському університеті. Ми вдячні вам за довіру і за те, що ви обрали саме нашу школу”, – зауважив проректор із науково-педагогічної роботи, директор Центру україністики Ярослав Гарасим.
Перед відкриттям літньої школи Центр україністики провів конкурс серед іноземців на краще декламування поезії українською мовою. Переможцем конкурсу цього року став громадянин Південної Кореї Чве Бьонхі (на фото), інформує прес-служба університету.
“Мене звати Чве Бьонхі, але по-українськи я – Степан. Я навчаюся в Ханкукському університеті іноземних мов у Південній Кореї, де активно вивчаю українську мову і культуру. Мені дуже подобається Україна і Львів. Зокрема, за останні п’ять місяців я був тут чотири рази. Наступного року планую взяти участь у Міжнародній літній школі з вивчення української мови. Хочу й надалі поглиблювати свої знання!” – сказав Чве Бьонхі.
Як триватиме літня школа? У першій половині дня відбуватимуться заняття з української мови, які проводитимуть кваліфіковані викладачі з української мови як іноземної. Використовуючи власні навчальні посібники та найновіші методики, викладачі надають студентам усі можливості для того, аби в якнайкоротший термін сформувати найбільш важливі та необхідні практичні комунікативні навики для опанування української мови. Навчальну частину доповнює післяобідня програма: лекції з історії України, української мови, літератури, культури, економіки, політики, мистецтва, релігії; тематичні екскурсії Львовом, зустрічі з відомими українцями, майстер-класи з виготовлення традиційних українських сувенірів, кіноклуби, присвячені перегляду й обговоренню українських фільмів.
У вихідні студенти-іноземці помандрують Україною. Заплановані подорож у Карпати і країнознавча мандрівка замками Львівщини. Організатори та викладачі школи сподіваються, що студенти, які візьмуть участь у літній школі, зможуть не тільки побачити справжню Україну, відчути її тепло й гостинність, а й популяризуватимуть її у своїх країнах, формуючи позитивний імідж нашої держави у світі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8073 / 1.55MB / SQL:{query_count}