ЕКОзупинкам у Львові бути!

Соціальний проект “Зелена зупинка” активісти почнуть втілювати на вулиці Дорошенка щойно отримають дозволи на будівництво

Молодь міста Лева в рамках конкурсу “Lviv Young Pro­ject” розроб­ляє со­ціально-еко­ло­гіч­­ний проект. Він передбачає вста­­новлення оригінальних зелених зупинок для громад­ського транспорту, дах яких густо покриватимуть зеленню – висад­жуватимуть здебільшого в’юнкі рослини.
“Нам доводиться жити в період глобальних змін клімату, тому на часі проведення заходів із мінімізації змін. Один із таких передбачає створення зелених острівців”, – розповів начальник управління екології та благоустрою міськради Андрій Галушка.  
Така екозупинка стане не лише естетичною ок­ра­сою міста. За словами твор­ців проекту, від зеленої зупинки львів’яни матимуть соціальні, екологічні та економічні вигоди. Передусім вони змен­шуватимуть ефект теплового острова, а також захищатимуть дах від перегріву у спеку та холоду взимку. За оцінками Львівського гід­рометеоцентру, середня річна і місячна температура повітря в період 2003 – 2013 років підвищилася на 1 і 1,1 градус, порівнюючи з 1961 – 1990 рр. “Це неабияк позначається не лише на екологічному стані міста, а й є великим стресовим навантаженням для його жителів”, – каже Андрій Галушка. 
За його словами, саме середмістя найбільше потерпає від таких змін, адже тут багато гарячих точок: більше бруківки та асфальту і менше дерев та рослин. “У центрі Львова температура повітря часто буває вищою на один-три градуси, ніж на окраїнах”, – додав він. А координатор проектної групи Анастасія Рудич зазначила, що вулицю Дорошенка для першої зеленої зупинки обрали не випадково. Тут зафіксували великий потік транспорту і значне скупчення львів’ян та туристів.

Ініціатор проекту Марія Кукуніна розповіла, що у планах – створення цілої мережі зелених зупинок. “Це буде першим кроком, який покаже можливість зазеленення не лише зупинок, а й дахів будинків”, –  каже активістка. Кошторис проекту становить 20 тисяч гривень, гроші в активістів уже є. Для втілення проекту бракує хіба дозволів від адміністрації міста. 
Першою екозупинкою у Львові стане зупинка на вулиці Дорошенка. Активісти зазначають, що нової не ставитимуть, а модернізовуватимуть і реконструюватимуть стару. 
Ландшафтний архітектор Тарас Загарук розповів, що долучився до проекту через соціальні мережі, бо дуже сподобалася ця ідея. Певний час він мешкав у Польщі та Данії, де професійно  озеленював дахи. Архітектор розробив макет зупинки на вулиці Дорошенка, який жителі можуть побачити на “Майстерні міста” у Львові. Найкращими рослинами, які не потребують багато вологи і добре розростаються, є рослини-седуми.
Активісти пра­цюють над технічними моментами та чекають от­римання дозволів на будів­ництво. Сама ж ідея озеленення великих міст знайшла своє втілення в Норвегії, Фінляндії та Франції. Однак в Україні зелених зупинок досі не було. “Тому цей проект є справді для нас унікальним”, – підкреслює Марія Кукуніна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8076 / 1.55MB / SQL:{query_count}