А хто на сесію?..

У Львові пропонують зробити сесії облради загальнодоступними

фото: lviv.tv
Львівську обласну раду просять змінити регламент, аби всі громадяни могли відвідувати сесії. Випускники програми “Ефективне управління” (Good Governance) Українського католицького університету ініціюють зміни та доповнення до регламенту Львівської обласної ради щодо відкритого доступу громадян до сесій облради. 
Таку пропозицію викладено в листі, який ініціативна група надіслала на адресу голови Львівської облради Петра Колодія, постійним депутатським комісіям і депутатам, інформує tvoemisto.tv.
У своєму зверненні автори закликають орган місцевого самоврядування внести проект із відповідними змінами до регламенту на розгляд найближчої сесії, відтак привести його у відповідність до чинного законодавства й забезпечити право кожного громадянина на участь у місцевому самоврядуванні. 
“Відповідно до частини 16 статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та частини 4 статті 3 Закону України “Про доступ до публічної інформації”, сесії ради проводять гласно з забезпеченням права кожного бути присутнім на них, окрім випадків, передбачених законодавством, – ідеться в листі. – На жаль, відповідні законодавчі норми відкритого доступу громадян не закріплені в регламенті Львівської обласної ради VІ скликання. Це призводить до порушення права кожного громадянина бути присутнім на засіданнях обласної ради та її органів, що траплялося неодноразово”.
Таким чином, констатують автори звернення, громадяни фактично не мають змоги  реалізувати своє законодавчо закріплене право відкритого доступу до сесій Львівської обласної ради та її органів. На думку авторів листа, це порушує низку конституційних норм і законів України щодо участі кожного громадянина в місцевому самоврядуванні та вирішенні місцевих питань, а також громадянські права на інформацію та доступ до публічної інформації.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8017 / 1.53MB / SQL:{query_count}