Проект “Частинка себе”: подбаємо про сім’ї Героїв

Львівські волонтери та українсько-французька діаспора організували реабілітаційну поїздку до Бреста для сімей, які втратили на війні годувальників

фото: Андрій Польовий
У Львові стартував со­ціальний проект “Частинка себе”. Радіо “Львівська хвиля”, французька асоціація “Іруаз Україна”, ГО “Ініціатива Е+” відправляють на реабілітацію за кордон сім’ї загиблих у АТО Героїв. 
Так, у четвер у французьке місто Брест, що на березі Атлантичного океану, вирушила родина загиблого військового з Моршина – дружина Наталія та 11-річний Василько. Організатори акції сподіваються, що живописні краєвиди допоможуть їм оздоровитись і хоч трохи пом’якшити невимовний біль втрати найріднішої людини. 
“Проект “Частинка себе” з’явився за ініціативи наших французьких друзів. Вони активні слухачі нашого радіо в Інтернеті, до того ж час від часу нам писали. Коли “Львівська хвиля” почала волонтерити, вони до нас долучилися. Ми їм надсилали списки потреб для військових, а вони купували необхідне й пересилали нам, – розповідає “Пошті” радіоведучий Влодко Лучишин. – А з часом французи подумали собі, що мешкають у надзвичайно гарній місцині, тож можна запросити погостювати до себе сім’ї, які втратили на війні чоловіків, батьків. Їм потрібна реабілітація, аби хоч якось абстрагуватися від горя”.
фото: Андрій Польовий
Координатор проекту Уляна Дейнека розповіла, що ініціативу взяти на реабілітацію такі сім’ї проявили українсько-французькі родини. “Марія Налім, українка, член асоціації “Іруаз Україна”, у Францію виїхала 10 років тому, але її болить душа за українців. Познайомилися ми з нею, коли організовували перевезення гуманітарної допомоги військовим на схід. Я часто розповідала Марії, яке горе спіткало молоді сім’ї, що втратили на війні своїх годувальників, батьків, чоловіків. А вона, довго не думаючи, вирішила запросити їх на відпочинок у Брест. Ідея – це одне, а от реалізувати її – колосальні зусилля”, – зазначає Уляна Дейнека.
фото: Андрій Польовий
Жінка за ніч придумала назву проекту й логотип. Потім у Facebook кинула клич громадським організаціям і волонтерам, які допомагають сім’ям загиблих учасників АТО, аби ті дали списки родин, якими опікуються. 
“Так ми видзвонили Наталю та Василька. Загалом із близько 80 сімей у проекті погодилися взяти участь 10 дружин загиблих військових і 15 дітей. З огляду на різні обставини ми підготували документи лише восьми родинам. Наприклад, була сім’я з Волині: жінка втратила сина, а він сам виховував двох діточок. Зараз тривають суди щодо опікунства над сиротами, а документа, що підтверджує опікунство бабусі над дітьми, наразі нема, – каже Уляна Дейнека. – Є ще одна жіночка, яка не змогла поїхати: її чоловіка вважають безвісти зниклим. Ми можемо організувати поїздку, але жінці доведеться визнати, що її чоловік загинув. Це важка процедура”.
Наталія та Василь проведуть два тижні у відпочинковому комплексі, у цьому ж комплексі відпочиватимуть ще дві родини, всі інші проживатимуть разом з українсько-французькими сім’ями. Витрати на дорогу повністю оплачує французька діаспора та “Львівська хвиля”, а перевізники погодилися знизити ціни. Син загиблого в АТО Миколи Штинди – 11-річний Василь – не може дочекатися свого прибуття у Францію. Хлопець творчий, любить фотографувати. До речі, він пообіцяв, що впродовж усієї подорожі опубліковуватиме фоторепортажі на сторінці проекту “Частинка себе” у Facebook.
“Коли мені сказали, що я можу поїхати у Францію, я дуже зрадів. Мрію побачити Ейфелеву вежу, а ще хочу знайти нових друзів, подивитися на традиції французів, довідатися, як вони ставляться до інших людей, – ділиться планами з “Поштою” Василько. – Та найбільше мене тішить, що два тижні до школи можна буде не ходити!”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7610 / 1.56MB / SQL:{query_count}