Не вмієте прибирати?! Синютка навчить!

“Пошта” довідалася, чи буде Львів чистим до Дня міста, що для цього роблять комунальники, а також як і перед ким відповідатимуть посадовці за неприбрані населені пункти області

І хоч до Великодня Львів та область добряче чепурили, деяких територій людська рука так і не торкнулась, на жаль. А на носі вже й День міста, який святкуватимемо цими вихідними. 
Певно, нікому не хочеться, аби наш рідний Львів зустрів туристів саме в такому вигляді: парки та вулиці, тротуари і дворики й далі встелені сміттям. Тут усе – від поодиноких недопалків до цілих куп непотребу. 
Особливо це впадає у вічі тим, хто побував за кордоном і має з чим порівнювати. Більшість туристів іноземці, тож вони точно звернуть увагу і на наші газони, і на вулиці... Червоніти доведеться точно! Питання тільки кому: місцевій владі, яка недогледіла, чи самим львів’янам, які захаращують місця відпочинку, лінуючись прибрати після себе? 
“Наше місто таке гарне, але таке брудне. Здається, що тут прибирають лише поверхнево, для галочки. Львів нібито виглядає чистим, але варто зайти у провулок – побачите цілі сміттєзвалища під ногами. А газони? На них і недопалки, і бляшанки. Ніякі квіти цьому не зарадять. У Німеччині, до прикладу, такого точно не побачиш. Там тротуари настільки чисті, що можна босоніж ходити. Стопи будуть чистішими, ніж як у нас після того, як узутими пройдемося передмістям. Чекаю друзів-німців на День Львова. Навіть не знаю, що казатиму їм, коли побачать, які ми “чистолюбиві”, – бідкається “Пошті” львів’янка Жанна.
Не зовсім чисто й на території Львівщини. Керівництво області обіцяє покарати нечепур: цього року до відповідальності притягнуть голів населених пунктів краю, які не турбуються про чистоту територій, що їм підпорядковані. Може, хоч після цього почнуть щось робити?!

До Дня міста вулиці… пропилососять

Комунальники запевнили “Пошту”, що до Дня міста Львів приберуть так, як треба, себто добре. Пообіцяли навіть… пропилососити вулиці, якщо буде сприятлива погода. Хоч у місті і проводили нещодавно толоки, сміття залишилося більш ніж достатньо. 
“До Дня міста ніяких особливих робіт не запланували, бо, як на мене, Львів не дуже брудний. Ми щодня виконуємо планову роботу, працівники об’їжджають район і всюди ретельно прибирають. Зауважень, у принципі, не повинно бути. У Львові постійний потік туристів, але й самі жителі не завжди прибирають після себе. Простежити за всім важко. До Дня міста плануємо пропилососити середмістя, але для цього треба доброї погоди. В будь-якому випадку будьте певні, що у Львові брудно не буде”, – зазначив у розмові з “Поштою” начальник відділу комунального господарства Галицької райадміністрації Львова Микола Захарків
З його слів, зараз комунальники скопують міські газони та клумби, висаджують квіти. “До Великодня ми не поспішали висаджувати квіти, бо погода була неоднозначна, тож розсада могла не прижитись. А після свят взялись активно наводити лад на клумбах, зокрема, висадили квіти на площі Ринок і на Кафедральній, біля фігури Божої Матері та собору святого Юра. Зараз упорядковуємо газони на вулиці Джерельній і біля Головного управління міліції. Робота ведеться, і результати можна побачити вже сьогодні-завтра”, – каже Микола Захарків.
Чистота повинна бути завжди! На жаль, низка населених пунктів області нині більше нагадує сміттєзвалище
Аби було легше навести лад у місті, співрозмовник закликає львів’ян бути охайнішими, мовляв, “це наше місто, і хто, як не ми, тут прибере”. Втім жителі Львова таких закликів, здається, не чують або не хочуть чути, бо активно й далі смітять на вулицях. Це неабияк пече тих вихованих і культурних львів’ян, які хочуть жити в по-європейськи чистому місті, але не можуть, бо декому важко дійти до смітника чи влучити в урну. 
“Люди вважають себе цивілізованими, але кидають обгортки де попало. Ганьба! З дитиною в парку погуляти неможливо, бо всюди сміття літає, коли дме вітер. Нехай би в себе вдома так смітили, а не в парках, скверах чи на вулицях”, – нарікає львів’янка Галина
І справді, більшою мірою бруд у місті – на совісті невихованих львів’ян і туристів. Доки люди не зрозуміють, що прибирати після себе потрібно завжди і всюди, а не лише на показ, доти ми не житимемо за зразком західних країн, де таке взагалі недопустимо і вважається дикістю. Чи справді ми хочемо так виглядати в очах іноземних сусідів? 

Купи сміття і не прибираєте? Начувайтеся!

Несанкціоновані сміттєзвалища чи не на кожному кроці, а водоймища та кювети вщент закинуті мотлохом – такі, на превеликий жаль, реалії Львівщини. Чи то в тамтешніх жителів нема самоповаги, чи то сільським головам наплювати на благоустрій села?..

Несанкціоноване сміттєзвалище на вулиці Конюшинній у Львові приберуть до кінця травня, інформує прес-служба міста. 
“Районна адміністрація вже організувала прибирання цієї території, але так як сміттєзвалище там влаштовували впродовж кількох років, там дуже багато сміття, тому ми зможемо розчистити його тільки за місяць”, – повідомила голова Залізничної райадміністрації Львова Надія Банах. 
З її слів, до робіт залучено всі комунальні підприємства району, залучена техніка, завезено сміттєві контейнери. “Аби не допустити подальшого нагромадження  сміття на Конюшинній, цілодобово чергують працівники комунальних підприємств. Коли ми вже закінчимо прибирання, плануємо поставити на вулиці бетонні блоки, які унеможливлять доїзд автомобілів із сміттям до території”, – сказала посадовець.
“Понад 10 років працюю водієм приміського автобуса, який щодня курсує на Сокальщину, і постійно бачу, наскільки в нас брудно. Придорожні кювети такі захаращені, що їх можна переплутати зі сміттєзвалищами, а в сільських річках із качками плавають кожухи, пляшки і обгортки. Дивуюся, чому люди не хочуть стати ініціаторами прибирання своєї (!) території. Це ж їхнє обличчя!” – зазначив “Пошті” водій Михайло.
Тим паче, голова Львівської облдержадміністрації зобов’язував голів сіл і міст прибрати ще до Великодня. Тих посадовців, які цього не зробили, обіцяють покарати відповідно до чинного законодавства.
“За результатами обстеження виявили факти невиконання та неналежного виконання службовими особами своїх обов’язків щодо охорони, збереження та відтворення навколишнього природного середо­вища. Це може призвести до непоправної шкоди довкіллю та громадським, державним і юридичним інтересам”, – розповів “Пошті” директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської ОДА Олексій Балицький.
З його слів, усі населені пункти повинні належно виглядати. Якщо це не так, карати передусім потрібно їхніх голів. “Якщо господар не турбується про територію, що за ним закріплена, йому варто про це нагадати. Якщо навіть після нагадування в селі чи місті й далі брудно і ніяких заходів не вжили, господаря треба карати. Ми вже кілька разів скеровували звернення до міліції, навіть відкривали кримінальні провадження, тому не раджу посадовцям жартувати з цим!” – наголосив Олексій Балицький.
Львів нібито виглядає чистим, але варто зайти у провулок – побачите цілі сміттєзвалища під ногами
Звісно, дуже не до вподоби халатне ставлення до благоустрою території і завше вимогливому щодо чистоти та прибирання очільникові Львівщини Олегові Синютці.
“До великодніх свят є традиція приводити території до ладу. Та мова не лише про передвеликодні прибирання. Чистота повинна бути завжди! На превеликий жаль, низка населених пунктів області нині більше нагадує сміттєзвалище. З одного боку, це порушення законодавства, з іншого – порушення моральних норм! Якщо головам сіл і міст не під силу впоратись із завданнями, які я перед ними ставлю, будемо вживати заходів. Спершу притягнемо їх до відповідальності, бо й далі так ганьбити довкілля не можна!” – зазначив “Пошті” Олег Синютка.


Чорний список за неприбрані села та міста

До відповідальності притягнуть голів сіл і міст Львівщини, які неналежно виконали розпорядження голови ЛОДА Олега Синютки “Про проведення місячника озеленення, прибирання та благоустрою і Дня довкілля”.
фото: прес-служба ЛОДА
Відтак департамент екології та природних ресурсів Львівської ОДА звернувся до ГУ МВСУ у Львівській області з проханням відреагувати відповідно до чинного законодавства на таких посадових осіб, інформує прес-служба Львівської облдержадміністрації:
Сокальський район – голова Бутинської сільради Богдан Равлик, голова Двірцівської сільради Надія Стрілець, голова Острівської сільради Іван  Дивак; 
Жидачівський район – голова Вільховецької сільради Василь Новак;
Радехівський район – голова Бишівської сільради Роман Коцько;
Жовківський район – голова Липницької сільради Ярослав Кушта, голова Бишківської сільради Володимир Солтис;
Мостиський район – міський голова Судової Вишні Олег Мартинець.
Також недобросовісно благоустрій забезпечили в таких населених пунктах:
Жовківський район – Потелицька сільрада;
Городоцький район – Добрянська, Долинянська, Татаринівська, Дубаневицька, Градіжська та Підзвіринецька місцеві ради;
Дрогобицький район – Доброгостівська, Михайлевицька, Латинська та Рихтицька сільради;
Пустомитівський район – Лисиничівська, Вовківська та Раковецька сільради;
Самбірський район – Бабинська та Ралівська сільради;
Сколівський район – Корчинська та Верхньосиньовидненська сільради; Старосамбірський район – Велико-Лінинська та Ясенице-Замківська сільради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9045 / 1.64MB / SQL:{query_count}