Поліцейський бум по-львівськи

У місті розпочали набір тренерів для майбутніх поліцейських, а ще охочих стати патрульними обов’язково перевірятимуть на схильність до хабарництва

фото: Андрій Польовий
У Львові триває ажіотаж серед охочих стати поліцейськими – вже подали заявки близько п’яти тисяч осіб.
Як писала “Пошта”, у патрульну поліцію бажають потрапити як чоловіки, так і жінки, але пощастить лише 800 обраним – саме стільки місць передбачено у проекті. Конкурсний набір триватиме ще два тижні – до 13 травня. Охочі заповнити анкету повинні мати зі собою паспорт громадянина України, посвідчення водія та ідентифікаційний код.

Анкети заповнювали сім’ями

“Після подання заяв кандидати на посади патрульних пройдуть тестування на загальний рівень знань, складуть іспит із фізичної підготовки, пройдуть мед­огляд, складуть психологічний тест, пройдуть особисту співбесіду з працівниками міліції та громадськості. 
Передбачається, що нові львівські патрульні отримуватимуть зарплату в розмірі 8 – 10 тисяч гривень, тому нам потрібні адекватні здорові люди. Додам, що успіх проекту залежить тільки від того, чи повірить суспільство новій реформі”, – зазначив заступник головного міліціонера Львівщини Сергій Зюбаненко.
Після всіх тестувань майбутні поліцейські пройдуть ще тримісячне навчання, потім знову іспити – і Львів отримає перших поліцейських.
Анкети заповнюють сім’ями, приходять брати і сестри, чоловіки з дружинами
“З 20 квітня, коли почався конкурс “Моя нова поліція”, анкети подали вже близько п’яти тисяч осіб. З них майже 30 відсотків складають жінки. Анкети заповнювали сім’ями, приходили брати і сестри, чоловіки з дружинами. В нас навіть заповнювала анкету українка, яка 15 років прожила в Німеччині. Вона розповіла, що відчуває обов’язок перед державою та хоче служити в поліції”, – розповів Сергій Зюбаненко.
Середній вік людей, які виявили бажання служити в поліції, – 26-27 років. “Анкети також заповнюють люди, які не мають ніякого досвіду роботи в міліції, наприклад, стоматологи та медсестри. Служити в місті хочуть не лише львів’яни – є навіть представники Центральної України та східних областей”, – зазначив Сергій Зюбаненко.

Гайда бігати і віджиматися!

Кандидати в патрульні розповідають, що найважче, ймовірно, буде скласти іспит із фізпідготовки, мовляв, правила відбору дуже жорсткі. 
“Всім, хто хоче стати патрульним поліцейським, рекомендую попрацювати над фізичною підготовкою. Здачу конкурсних та екземенаційних завдань записуватимуть на відеокамеру. Всі бігом на стадіон, бо халяви не буде!” – радять конкурсантам у соцмережі Facebook. 
Загалом же більшість містян певні: майбутня поліція – успішний проект, оскільки претенденти – люди свідомі, патріоти, які хочуть змінити країну на краще. 

Без хабарників – лиш совісні

Реформувати міліцію потрібно тому, що відомство “загниває”, певен Сергій Зюбаненко. Аби поліціанти згодом не стали корупціонерами, у відомстві поліції створять спеціальний департамент, який перевірятиме обраних для служби на схильність до спокус, зокрема, брати хабарі. 
Зі слів міліціонера, випробування для патрульних виглядатиме приблизно так: спеціальні підрозділи в цивільному ходитимуть містом, скоюватимуть правопорушення, а коли їх затримають, псевдоправопорушники намагатимуться підкупити патрульних.
“Створимо спеціальний відділ, який вивчатиме питання корупції та  перевірятиме нових патрульних на чесність. Я б дуже хотів, аби до лав поліції вступали військові з добровольчих батальйонів. Такі люди думатимуть передусім про розбудову держави, а не про хабарі”, – зазначив міліціонер. 

Поліція: чи законно?

Ще одним викликом для нових патрульних є те, що їх майбутня діяльність ще не регулюється законом. 
“Зараз у Верховній Раді приймають спеціальний закон. Думаю, коли вийде вже наша патрульна служба, вони діятимуть уже в рамках того закону. Наразі це патрульна служба, яка поєднує в собі функції ДАІ. До неї ставлять чіткі вимоги, вона має основні посадові обов’язки. Та всюди акцентують на те, що поліцейські виконуватимуть не каральну функцію, а, наприклад, виписуватимуть штрафи на місці, запобігатимуть правопорушенню. Передусім це сервіс, допомога людям. 
Наразі ми працюємо за старими законами, – каже Сергій Зюбаненко. – Аби щось змінювати, не треба дивитися назад. Згадайте, як це було у Грузії. Це той же продукт, який ми нині хочемо показати. Образливо, коли кажуть, що в Україні подібне зробити не вдасться. Чому? Невже грузини кращі за нас? Вдасться! Бо люди, які подають свої анкети, прийшли сюди, бо вірять, що ми все зможемо. Якщо щоразу шукатимемо, чи якийсь папірець нам то дозволяє, нічого не змінимо. Пам’ятаю кожну реформу міліції. Щоразу нас зупиняло те, що є якась постанова Кабміну, яка нам щось забороняє. Тому нічого нам і не вдавалося”. 

Хто вчитиме поліцейських?

У вівторок, 28 квітня, у Львові розпочався конкурс на відбір тренерів для поліціантів. Його проводитимуть здебільшого серед уже досвідчених міліціонерів. Тренери повинні знати 22 дисципліни.
“Є перелік із 22 дисциплін, які тренери мали б викладати слухачам. Це і Правила дорожнього руху, і професійна етика, і попередження насильства у сім’ї та інші. До тренерів вимоги  високі: досвід роботи, вміння застосовувати інтерактивні методи навчання, досвід проведення тренінгів. Також увагу звертатиме на особисті якості: стресостійкість, відповідальність, вміння працювати в команді”, – повідомив Сергій Зюбаненко.
Навчатимуть поліцейських українською мовою. Тренери повинні мати змогу викладати не менше двох днів на тиждень і не менше 12 годин на тиждень, інформує прес-служба міліції Львівщини. Всі зацікавлені можуть надіслати лист із резюме на електронну скриньку patrol-training-lviv@mvs.gov.ua або безпосередньо в Палаці Потоцьких за адресою: м. Львів, вул. Ко­перника, 15. Телефон гарячої лінії МВС у Львові: (032) 258-62-22. Останній термін подання резюме – 17 травня 2015-го.


Що повинен знати і вміти тренер?

Обов’язкові дисципліни:
– адміністративна відповідальність і провадження у справах про адміністративні правопорушення;
– кваліфікація злочинів і засади кримінального провадження;
– Правила дорожнього руху України;
– оформлення ДТП;
– охорона місця події;
– корупція: протидія та відповідальність;
– інформаційні технології (лише співробітники МВС України та/або викладачі з навчальних закладів системи МВС України);
– професійна етика;
– права людини. Верховенство права. Конституціоналізм;
– толерантність і недискримінація у роботі патрульних;
– протидія торгівлі людьми;
– попередження насильства в сім’ї;
– ефективна комунікація;
– стресостійкість;
– первинна домедична допомога;
– партнерство правоохоронних органів і суспільства;
– радіаційна та хімічна безпека;
– вибухотехнічна підготовка;
– виявлення пристроїв для незаконного втручання в роботу банкоматів;
– основні види психотропних і наркотичних речовин;
– ідентифікація ознак наркотичної залежності;
– виявлення підроблених документів.
Професійні компетенції:
– досвід роботи з викладання вказаних вище дисциплін;
– досвід застосування інтерактивних методів навчання;
– навички з підготовки та проведення презентацій;
– навички управління аудиторією;
– досвід проведення тренінгів. 
Особисті якості:
– комунікативність;
– вміння аргументувати свою позицію;
– вміння працювати з великим обсягом інформації;
– стресостійкість;
– організаторські здібності;
– вміння працювати в команді;
– відповідальність.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8896 / 1.61MB / SQL:{query_count}