Обіцяють краще, ніж… у Грузії

У Львові відновили будівництво нового міського управління міліції, яке, ймовірно, запрацює вже в першій декаді 2016-го. Фінансову підтримку для реалізації проекту нададуть держава, область і міськрада

фото: Андрій Польовий
Міське управління міліції, яке будують на вул. Стрийській, отримало нове життя. З грудня 2014-го об’єкт заморозили, оскільки не було фінансування. Як писала “Пошта”, розпочали будівництво нового управління ще влітку 2013-го і планували завершити до кінця 2015-го. Та не так сталося, як гадалося… 
Заступник начальника міліції Львівщини Сергій Зюбаненко розповів “Пошті”, що нове управління львів’ян приємно здивує, оскільки це буде унікальне та сучасне приміщення, прозоре як ззовні, так і всередині.
“Приміщення нового управління буде унікальне. Ніде такого нема, навіть у Грузії… Ще працюємо над вирішенням технічних проблем. Зокрема, аби не треба було багато платити за комунальні послуги, підбираємо енергозберігальні системи. Не хочу робити прогнозів, що управління на  Стрийській запрацює вже цього року. Мабуть, це станеться в першій декаді 2016-го”, – зазначив Сергій Зюбаненко.
З його слів, проект нового міського управління міліції буде доповненням до реалізації проекту поліції. Нова будівля повинна бути координаційним центром, що забезпечуватиме технічний супровід патрульної служби поліції та всіх інших служб.
зображення: прес-служба ГУ МВСУ у Львівській області
“Щоб ефективно працювати, поліція повинна мати технічні можливості: і відео­спостереження, і технічні засоби, які контро­люють роботу нарядів. Ми переконали МВС, що управління місту необхідне. А ще його треба так технічно оснастити, щоб виключити людський фактор”, – зазначив міліціонер.
Таким чином, у Львові зараз працюють над реалізацією трьох проектів: будівництво нового управління, нова поліція та безпека міста. “В ідеалі ці три елементи в певний момент повинні зійтись та дати позитивний результат і якісний продукт. Питання безпеки передбачає встановлення відеокамер і створення координаційного центру, де працюватимуть “технарі”, які забезпечуватимуть підтримку роботи патрульної служби, карного розшуку, допомагатимуть розкривати злочини по гарячих слідах і стежитимуть за безпекою в місті”, – розповів Сергій Зюбаненко. 
Це буде унікальне та сучасне приміщення, прозоре як ззовні, так і всередині
Правоохоронець розповів, що камери спостереження повинні бути інтелектуальні. До речі, вони вже працюють у місті в тестовому режимі.  “Технічну допомогу хочемо отримати з-за кордону у вигляді грантів. Також звернулися до обласної і міської ради з проханням дофінансування цього проекту”, – зазначив Сергій Зюбаненко.
зображення: прес-служба ГУ МВСУ у Львівській області
Інтелектуальні камери спростять роботу патрульних, зроблять її більш ефективною. “Патрульні не в силі встежити за всім, що відбувається, наприклад, на проспекті Свободи. Якщо камери зафіксують, що автомобіль більше п’яти хвилин перебуває в забороненій зоні, протокол складатиметься автоматично. Потрібно ще попрацювати над законодавством, аби такі процедури можна було оформити у правовому полі”, – зазначив міліціонер. 
Нагадаємо, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час презентації реформи нової патрульної поліції у Львові пообіцяв, що будівництво  управління міської міліції таки завершать. У бюджеті на це передбачили кошти. 
“Начальник обласної міліції Дмитро Загарія виставив перед нами цілу низку аргументів, і ми відкрили спеціальне фінансування, щоб завершиити будівництво міського управління міліції. Це для того, щоб ми змогли розпочати реформування й інших підрозділів”, – зазначив Арсен Аваков.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7829 / 1.56MB / SQL:{query_count}