Міськраді потрібен… секретар ради!

Василь Павлюк, який тепер є Генконсулом України в Любліні, попрощався з депутатами. Кого й коли запропонують замість нього?

фото: Андрій Польовий
У четвер, 23 квітня, депутати Львівської міської ради проголосували за припинення повноважень секретаря міськради Василя Павлюка. Він змінив місце праці і тепер є Генеральним консулом України в польському місті Люблін.
“Дякую Андрієві Івановичу за плідну співпрацю. Ми вісім років провели разом, багато чого у вас навчився, дивлячись на вашу роботу. Бажаю вам успіхів у політичній кар’єрі”, – з такими словами він звернувся до очільника міста. Тепер уже дипломат Василь Павлюк подякував депутатам і посадовцям Львівської міськ­ради.
Нагадаємо, що Василь Павлюк у 1993-ому вступив у ВО “Свобода”, у 2006 р. його  обрали депутатом Львівської міської ради за списками “Свободи”. У 2010-ому Василь Павлюк вдруге став депутатом ЛМР по мажоритарному окрузі і його обрали секретарем Львівської міської ради. 
Доки секретар міськради освоюється на новому місці праці, у Львові розмірковують, хто ж його замінить. Більшість депутатів вважають, що людина, яка обійме вакантну посаду, має бути компромісною, адже одна з найважливіших функцій секретаря ради – посередництво між депутатським корпусом і виконавчою гілкою влади. 
Ім’я своєї кандидатури на посаду секретаря ради має озвучити міський голова після консультацій із депутатами, згодом на засіданні міськради останні проголосують за неї або ні. Якщо ні – пропонуватимуть іншу. Депутати і міський голова запевняли, що офіційно консультації і відкриті обговорення потенційного кандидата розпочнуться, щойно міськрада проголосує за дострокове звільнення Василя Павлюка. 
Як писала на початку квітня “Пошта” в матеріалі “Хто сидітиме із Садовим?”, у кулуарах депутати обговорюють п’ять кандидатур на посаду секретаря міськ­ради. 
Серед них – вічний опонент міського голови, керівник фракції ВО “Свобода” Любомир Мельничук. Говорять і про його колегу по фракції, голову бюджетної комісії Яромира Самагальського, якого, до речі, деякі депутати вважають компромісним кандидатом. Лунають прізвища “ударівців” Артема Хмиза та Петра Адамика. Обговорюють і кандидатуру Івана Гринди, екс-“свободівця”.
У кулуарах депутати обговорюють п’ять кандидатур на посаду секретаря міськради: Яромира Самагальського, Артема Хмиза,  Петра Адамика, Івана Гринди і Любомира Мельничука
Як писала “Пошта”, Любомир Зубач, начальник управління “Секретаріат ради”, розповів, яким би мав бути новий секретар ради  і в яких випадках людина на цій посаді виконує обов’язки міського голови. 
“Секретар ради – один із заступників міського голови, та це не означає, що він єдиний. Він – заступник у роботі, що стосується представницького органу місцевого самоврядування, тобто міської ради. Хто виконує обов’язки міського голови в час його відсутності – це інше питання. За законом, лише якщо достроково припиняються повноваження міського голови або він не може виконувати своїх обов’язків, виконує обов’язки секретар ради. А якщо міський голова у відпустці або у відрядженні, то законом не передбачено, що обов’язки міського голови має виконувати секретар ради. Може працювати хтось із інших заступників, – каже Любомир Зубач. 
– Та все ж роль секретаря ради дуже велика, і він у своїй посаді, повноваженнях поєднує дві важливі функції. З одного боку, він висуванець депутатів, бо висувається з їхнього складу, тобто один із депутатів стає секретарем ради, тож є представником інтересів депутатів. З іншого боку, секретар ради є заступником міського голови”.
Співрозмовник хоч і не сказав, хто мав би стати новим секретарем, та все ж розповів, яким він мав би бути: “Це повинна бути людина, яка працюватиме для поєднання двох гілок системи місцевого самоврядування, тобто забезпечуватиме співпрацю міського голови і виконавчих органів із депутатами, представниками громади, обраними у представницький орган місцевого самоврядування”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8618 / 1.56MB / SQL:{query_count}