Як Львів загартовується: коли буде гаряча вода?

“Пошта” довідалася, як у місті проводять гідравлічні випробування, чи вкладуться комунальники у визначені терміни та коли ж прийматимемо теплий душ

Традиційно у Львові у квітні-травні теплопостачальні підприємства проводять гідравлічні випробування на щільність теплових мереж. Вони собі щось там  роблять, а жителі, зціпивши зуби, щодня гріють воду у каструлях. 
Особливо “пощастило” цього року, адже відключення води співпало ще й з холодом надворі. Благо, що вже потепліло. Ясна річ, незручностей відімкнення аж ніяк не відчувають ті містяни, які встановили у помешканні бойлер.
Як писала “Пошта, у 2015-ому розпочали гідравлічні випробування 15 квітня, тому містяни вже другий тиждень активно загартовуються під холодним душем. Це образно, бо, звісно, ніхто під ту крижану воду, яка зараз тече з наших кранів, не ризикне полізти… 
Теплопостачальники запевняють “Пошту”: обійтися без таких випробувань не можна, адже вони дають змогу вберегтися від форс-мажорів узимку, коли триває опалювальний сезон і ремонтувати мережі в рази важче. Обіцяють, що вкладуться у встановлені терміни. Побачимо, як воно буде… 
Отож постачання гарячої води буде відновлене споживачам Сихівського району (від котельні на вул. Надійна, 2) орієнтовно 8 травня; споживачам, приєднаним до ТЕЦ-1, – 16 – 18 травня; споживачам Шевченківського району (від ТЦ “Північна”) – 9 – 11 травня. Трохи швидше потішать гарячою водою жителів Залізничного та Франківського районів – 29 квітня. Тож набираємося терпіння.
Обійтися без таких випробувань не можна, адже вони дають змогу вберегтися від форс-мажорів узимку, коли триває опалювальний сезон і ремонтувати мережі в рази важче
Під час гідравлічних випробувань перевіряють мережі на міцніть і щільність. Для цього підвищують тиск води, попередньо припинивши водопостачання.
“Під час опалювального сезону тиск води, умовно кажучи, 8 атмосфер. Під час гідравліки тиск збільшують до 16 атмосфер, аби виявити слабкі місця мережі. Аби уникнути аварійних ситуацій, постачання гарячої води необхідно припинити. Тому ми бліндуємо будинки. Окрім того, закликаємо мешканців про всяк випадок перекрити крани гарячої води самостійно вдома”, – зазначила в розмові з “Поштою” речниця ЛКП “Львівтеплоенерго” Ганна Пищула.
З її слів, містяни не мають змоги бачити сам процес гідравлічних випробувань – зовнішніх робіт не проводять, доки не виявляють поломку. Від початку гідравлічних випробувань уже встигли виявити незначні неполадки окремих мереж. Їх обіцяють ліквідувати вже влітку. 
“В Шевченківському районі цього року вже виявили три прориви. Результат досить позитивний. Усе тому, що протягом минулих років там активно замінювали теплові мережі. Натомість у Сихівському районі виявили аж 10 проривів! Та боятися нічого, бо під час літньої ремонтної кампанії всі неполадки вдасться усунути. Принаймні щоліта левова частка всіх ремонтних робіт припадає на заміну, власне, теплових мереж”, – зазначила Ганна Пищула. 
З її слів, водопостачання відновлять як і обіцяли, а то й швидше. “Практика свідчить, що вкладаємось у терміни і, зазвичай, відновлюємо постачання гарячої швидше запланованих термінів. Якщо ж виникатимуть непередбачувані ситуації і потрібно буде продовжити терміни випробувань, будьте певні, містяни про це дізнаються першими!” – акцентує Ганна Пищула. 
Також співрозмовниця наголошує: при припиненні постачання гарячої води з “гарячого” крана не має текти ніяка вода. Якщо все ж тече… це справа ЛКП, до якого належить будинок користувача. 
Станом на 22 квітня виявили 14 проривів, та вони незначні. Сподіваємося, що конкретних неполадок не виявимо. Зрештою, якщо вони й будуть, то намагатимемося максимально швидко усунути їх. Тож на постачання гарячої води це ніяк не впливатиме
“Коли починаються гідравлічні випробування і ми припиняємо постачання гарячої води, з “гарячого” крана вода не має текти. На центральних теплових пунктах відповідні трубопроводи перекривають. Досить поширене явище – перетоки в будинку (це проблeми у внутрішньобудинковій системі), тож вода з “холодного” кранa може йти в “гарячий”. 
Коли є така проблема, звертатися треба в ЛКП, що обслуговує будинок. Його працівники відповідають за внутрішньо будинкову систему. Фахівці скажуть, чи це проблеми в будинку, чи на ЦТП не перекрили воду (що малоймовірно)”, – розповіла Ганна Пищула.
Споживачам ЛКП “Залізничнетеплоенерго” теж не варто хвилюватися – випробування тривають, постачання гарячої води обіцяють відновити якнайшвидше. 
“Станом на 22 квітня виявили 14 проривів, та вони незначні. Сподіваємося, що конкретних неполадок не виявимо. Зрештою, якщо вони й будуть, то намагатимемося максимально швидко усунути їх. Тож на постачання гарячої води це ніяк не впливатиме”, – зазначив “Пошті” головний інженер ЛКП “Залізничнетеплоенерго” Віталій Камінський.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3426 / 4.01MB / SQL:{query_count}