Із міліції – у поліцію

Розпочався набір кандидатів на роботу в патрульну поліцію. Вже влітку у Львові працюватиме 800 поліцейських, які стануть “двигуном реформи”

фото: Андрій Польовий
У Львові на тиждень раніше розпочався набір у нову поліцію. Стартував він учора – вже за першу годину свої анкети подали понад 350 кандидатів!
У Львові всі охочі спробувати себе у новій патрульній службі можуть заповнити електронну анкету на сайті МВС або ж прийти за адресою: м. Львів, вул. Коперника, 15. Телефон гарячої лінії МВС у Львові: (032) 258-62-22. Конкурс з відбору триватиме до 13 травня.
Учора одним з перших заповнив анкету Андрій. Йому 26 років, живе й працює у Львові. У поліцію вирішив йти, аби змінити систему, аби створити нову репутацію полісмена.
“Я в правоохоронних органах не працював. Чому вирішив спробувати? Бо це гарна ідея, я слідкував за наборами у Києві. Чекав, коли ж подіб­не буде у Львові, прийшов у перший день. У мене велике бажання спробувати працювати у чесній поліції. У такій, як, до прикладу, у Польщі. Там до людей ставлення зовсім інше, ніж у нас”, – розповідає він.
“Пригадую, якось ми з другом не могли знайти де переночувати, запитали в поліцейських, вони гарно і культурно пояснили все, показали. Тоді ще другові сказав, що файно було б, якби в нас була така поліція, щоби люди себе людьми почували. А правоохоронці якраз із людьми найчастіше і мають справу, тож від них багато залежить, –розповідає Андрій. – У мене є знайомий, який колись працював у ДАІ. Це правда, що щодень треба певну суму здати. Для мене це неприпустимо. Якщо так буде й надалі, то я там не працюватиму – повернусь на свою попередню роботу”.
фото: Андрій Польовий
Перебуваючи у Львові, міністр МВС Арсен Аваков розповів, що працівники реформованих підрозділів міліції матимуть достойну заробітнy плату від 8 до 10 тисяч гривень, кошти на це вже закладені в державному бюджеті.
“Ми заклали високий рівень зарплати. Тільки так можемо будувати нову систему. На 35% скоротимо загальну численність працівників міліції. У складі тієї кількості, яка є, ми заберемо певні адміністративні структури. Більша частина нових працівників буде знаходитись у безпосередньому контакті з людьми. Також залучатимемо іноземні гранти, аби мати можливість найняти іноземних експертів і тренерів”, – розповів міністр. 
Арсен Аваков обіцяє, що уже влітку побачимо нову поліцію. “Нам треба 800 поліцейських нової системи, от 800 будемо набирати”, – каже він. Також зі слів міністра, нові поліцейські матимуть і нову форму, нове обладнання і навіть нові пістолети, хоча, зазначає він, що не у цьому суть, а у тому, наскільки швидко нова поліція реагуватиме на звернення. “Ми вважаємо, що це має бути 5-7 хвилин максимум, тоді це буде якісно”, – каже міністр.
Під час перехідного періоду, а це майже півроку, паралельно працюватимуть дві структури – новостворена у межах міста та ДАІ на дорогах області
Міністр зазначив, що нова патрульна поліція – це початок історичного процесу, що змінить правоохоронну систему в Україні так, що її працівників почнуть поважати, а не боятись. Реформа не має зворотної дії, тож тієї системи, яка була, уже не буде.
“У Києві багато пропустили процес набору в нову патрульну поліцію, тому що його гальмувало керівництво. Думали, пересидять, все розсмокчеться і буде, як було. Ні, по-старому вже не буде”,  – зазначив Арсен Аваков. Він розповів, що під час перехідного періоду, а це майже півроку, паралельно працюватимуть дві структури – новостворена у межах міста та ДАІ на дорогах області. Проте згодом ДАІ має перетворитись на дорожню поліцію.
фото: Андрій Польовий
Також, зі слів міністра ті, що не потраплять у нову патрульну поліцію, зможуть випробувати свої сили в інших підрозділах, на які також чекають реформи: це служба дільничних інспекторів, експертна служба, кримінальна міліція.
Заступник міністра МВС Ека Згуладзе під час відкриття набору у Львові наголосила, що передусім реформа спрямована не проти ДАІ, ППС та міліціонерів, а навпаки, повин­на покращити правоохоронцям умови праці та змінити їх репутацію серед українців. “Нині ДАІ має обмежені функції. А нова патрульна поліція має служити та допомагати кожному громадянинові”, – зазначила Ека Згуладзе. 
З її слів, партнери, котрі інтенсивно допомагають втіленню реформи, допоможуть новій поліції з обладнанням, технічним забезпеченням та формою, що значно полегшить роботу правоохоронців та зробить її більш ефективною.
Разом із відкриттям набору на роботу у нову патрульну службу у Львові презентували й нові автівки для львівської поліції.
Ека Згуладзе, перший заступник міністра МВС
Спершу набір розпочався у Києві, проблем майже не було. З першого дня, як і у Львові бачимо, що дуже активно надходять заявки, у Києві загалом було 37 тисяч заявок.

Труднощі були хіба у тому, щоби стількох людей провести через процедуру тестування, це організаційно важко, та ми справились. Хоч і досить багато зауважень отримали від людей, які власне й проходили тестування. З електронними тестами проблем не було. Були питання щодо медогляду. Ми цього й очікували, бо цю систему ми наразі ще не змінили, та все ж контролюємо, щоби не було якихось шахраювань. Та все ж та процедура сама по собі повільна й втомлююча. Сподіваюсь, це не буде сильно розчаровувати нових кандидатів і у них вистачить мотивації, аби пройти медогляд. У процесі навчання також не було проблем.

Я шокована з того, наскільки добре це йде. Дві тисячі людей вже навчаються у Києві. У них вже було декілька іспитів, і жоден із них не провалився, це не означає, що всі вони настільки бездоганні, це значить, що у них сильна мотивація. Вони дуже стараються. Щоразу, коли в мене поганий настрій, я йду до них, вони наповнюють мене і енергією, і вірою у те, що все у нас вдасться, адже вони так стараються…

Так, у Львові кілька хвилин тому офіційно розпочалась реєстрація потенційних кандидатів на посаду працівника патрульної служби, і маємо вже близько трьохсот заявок. Єдине, що може нам завадити, це якщо опустимо руки, якщо нам набридне, це буде трагедія. Починаємо набір, це ще не результат, він буде за три місяці. Люди, які сподіваються, що це лиш нове назва старої системи, нехай не подаються, вони розчаруються.

Люди, які сподіваються, що потраплять y систему і зароблять великі гроші, нехай не йдуть, бо шанси того, що їх виявлять та арештують дуже великі. Ми ж також створюємо нову систему моніторингу якості роботи. Ті люди, які думають, що вони можуть купити собі місце у новій поліції, також нехай не подаються, адже ми змогли створити прозорий процес відбору, у цій справі неможливо підкупити когось. Бо цей цикл не залежить від однієї стадії не залежить від однієї людини. Нам потрібні люди, які хочуть працювати у новій поліції, всього іншого ми зможемо їх навчити. От і все.

Головне, щоб вони були відкриті і вмотивовані, люди, які поважають себе, своїх сусідів! Нам потрібні люди з хорошою самооцінкою. Ми повинні і ми вже вчимося досвідy багатьох країн. Та все ж створювати треба свою власну модель, свою власну поліцію, таку, яка буде рентабельна, оптимальна і найефективніша в умовах України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8315 / 1.61MB / SQL:{query_count}