Переселенців більшає, а селити їх ніде

Львівські рятувальники пропонують створити в області містечка життєзабезпечення для вимушених переселенців зі східної України

фото: АР
Прогнозують, що після різдвяних свят кількість вимушених переселенців на Львівщині збільшиться – може перевищити 10 тис. осіб. Відтак існує проблема облаштування жителів східних областей та забезпечення їх належними умовами проживання. 
Як розповіли “Пошті” в обласному управлінні ДСНС, на Львівщині пропонують створити містечка життєзабезпечення – транзитні пункти для переселенців, де можна буде зареєструватися на тимчасове перебування від 1 до 3 діб. Там людей годуватимуть і надаватимуть психологічну підтримку. Таку ідею запропонували Управлінню Верховного комісара ООН у справах біженців, ті ж пообіцяли докласти всіх зусиль, аби залучити додаткові кошти ООН для фінансування заходів соціального захисту переселенців.
Планують, що після здійснення реєстрації, пошуку житла та інших заходів, пов’язаних із соціальним забезпеченням, рятувальники транспортуватимуть  переселенців до місць тимчасового проживання. Аби реалізувати такі плани, рятувальникам необхідний надувний модуль життєзабезпечення та відповідне обладнання зв’язку.
інфографіка: Інформаційний ресурс для внутрішньо переміщених осіб (vpo.gov.ua) (збільшити
Такий модуль зручний у транспортуванні, може витримати широкий температурний діапазон у межах від 40 градусів морозу до 50 градусів тепла, є важкогорючим та водостійким. Окрім цього, модуль укомплектований системами обігріву і вентиляції, водозабезпечення, каналізації, харчування, гігієнічного блоку та багатьох інших систем, призначених для комфортних умов проживання.
“Якщо переселенці прибувають організованими групами, то ми їх зустрічаємо і переважно скеровуємо до управління соцзахисту, де вони реєструються і далі за рішенням служби відвозимо туди, де вони тимчасово проживатимуть. Така робота проводиться постійно, а на місці з ними працюють наші психологи і надають їм практичну психологічну допомогу. Аби вирішити проблему із тимчасово переміщеними людьми, запропонували створити транзитний пункт на території нашої області, куди приїжджатимуть переселенці, – розповідає “Пошті” начальник прес-центру ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев. 
– Йдеться про переносні пневмомодулі, щоби розгорнути містечко у будь-якому місці. Люди зможуть там проживати до трьох днів, допоки не знайдуть помешкання. Цей пункт мобільний, складається із переносної системи. Його можна розкладати у будь-якому місці, там є і кухонні блоки, він витримує різний діапазон температур, тож  люди можуть там жити і зимою, і літом”.
інфографіка: Інформаційний ресурс для внутрішньо переміщених осіб (vpo.gov.ua) (збільшити) 
З його слів, за кордоном такі модулі використовують уже давно, у Львівській області таких транзитних пунктів наразі немає. 
“Модуль потрібен як при роботі із переселенцями, так і при ліквідації надзвичайних ситуацій. Середньостатистичний пункт коштує 3 млн грн, але все залежить від кількості модулів, які можна туди додавати, оскільки вони складні. Ще можна домонтовувати додаткові приміщення – надувні модулі, один такий коштує 250 тис. грн. Але щоб повністю він функціонував, треба придбати різні прилади, до прикладу, генератори, що продукують електроенергію”, – зазначив Віталій Туровцев.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8109 / 1.56MB / SQL:{query_count}