Як аферисти львів’ян тероризують…

Міліція нарешті звернула увагу на шахраїв – у місті розпочалася активна профілактична робота. Тим часом “Пошта” вкотре нагадує основні способи “самозбереження”

Львів у 2014-ому опинився у полоні… шахраїв! А їх багацько – і телефонні, і візові, і інтернет-шахраї, і волонтери-аферисти… Ба більше, злочинці випробовують й нові махінації – вже “розмножилися” махлярі… з водою та вікнами.  
“Львівська Пошта” постійно тримає руку на пульсі –  інформує читачів про випадки шахрайств і застерігає, як не стати жертвою аферистів. Нагадаємо, що ми розповідали, як обманюють містян інтернет-шахраї (зокрема склали топ-4 найпоширеніших інтернет-афер та акцентували, як не стати жертвою кіберзлочинців), а також про волонтерів-аферистів, які по маршрутках збирають гроші начебто для поранених бійців. 
А ще детально розповідали про нову махінацію – злочинці пропонують безкоштовно перевірити якість води у кранах, а згодом присипляють господарів і обкрадають квартири. 
Інформувати – завдання мас-медіа, а боротися зі злочинцями – робота міліції! “Пошта” певна: повністю побороти шахраїв навряд чи реально, але спільною працею – міліції і журналістів – зменшити масштаби цього зла, звісно, можна!
У міліції Львова визнають: кількість шахрайств у місті зросла. Аби зарадити цьому й попередити львів’ян про небезпеку правоохоронці (але чомусь аж під кінець року) нарешті почали профілактику! Зокрема на білбордах вже бачимо соціальну рекламу, яка попереджає про різні види шахрайств, а в ліфтах житлових будинків та у громадському транспорті розклеюють аналогічні інформаційні наліпки.

Шахраї збирають інформацію у соцмережах
 
Правоохоронці розповідають, що необхідну інформацію шахраї отримують у соцмережах. 
А діють вони за такою схемою: обравши жертву, шахрай усілякими методами намагається їй сподобатися, зацікавити її, вселити довіру, тим часом вивідати усю необхідну інформацію про фінансовий стан людини, роботу, дізнається де та живе. 
Згодом усю отриману інформацію аферист використовує для своїх злодіянь.
У міліції розповідають, що торік розклеювали стікери у громадському транспорті, де попереджали про кишенькових крадіїв. Пильність громадян зросла і це зменшило кількість таких злочинів. “Найдієвішим способом боротьби з шахрайствами є профілактика. Завжди легше запобігти злочину, ніж потім розкривати його. Тому ми й розробили буклети, наліпки та банери, з яких кожен може довідатись про найбільш розповсюджені види шахрайств, способи їх скоєння та про те, як не стати жертвою шахраїв”, – розповів головний міліціонер Львова Сергій Зюбаненко.
Правоохоронці також розповсюджуватимуть серед містян буклети. Така соціальна реклама з профілактики шахрайств уже розміщена на 30 банерах та ситі-лайтах по всьому Львову. 
Зі слів головного міліціонера Львова, з початку року у місті зафіксували понад 1200 шахрайств, з яких розкрили лише 350. Торік шахрайств було в рази менше – близько тисячі, з них розкрили 200 злочинів. Найпопулярнішими є “телефонні шахрайства”. Аби видурити у людей гроші, аферисти використовують різні легенди. Окрім того, останнім часом шахраї обдурюють  людей, пропонуючи встановлення металопластикових вікон. У цих випадках жертви ведуться на дешеву ціну. Відбуваються шахрайства і при зборі пожертв для допомоги учасникам АТО або хворим дітям. Проте у міліції запевняють, що відколи правоохоронці взялися перевіряти волонтерів зі скриньками, на вулицях міста їх поменшало. Зі слів Сергія Зюбаненка, підозрюваних у шахрайствах правоохоронці не можуть затримувати довше трьох годин. А на волі аферисти й далі займаються злочинною діяльністю.

Топ-4 найпоширеніших шахрайств та як від них уберегтися

1. Неправдиве повідомлення особі про загрозу життю, здоров’ю близьких родичів. Зазвичай такі злочини вчиняють у нічний час, коли особа не очікує дзвінка, це – так звані телефонні афери.
Зловмисники телефонують близьким родичам та повідомляють про те, що їх син, зять, донька мають неприємності із законом і вимагають гроші, аби залагодити проблему. При цьому шахраї часто представляються працівниками правоохоронних органів. Жертвами таких злочинців  переважно є люди похилого віку – пенсіонери, котрі часто віддають зловмисникам останні заощадження. 
У більшості випадків аферисти телефонують і розповідають, що нібито ваш родич є винним у ДТП і терміново потребує грошей, аби витягти його з халепи. Що цікаво, шахрай розмову веде у такий спосіб, аби особа, яку намагаються ошукати, повірила, що розмовляє з кимсь із родичів. Буває, що людина сама може назвати  ім’я та дані того родича, який нібито телефонує. Це дає змогу злочинцям легко надалі вводити в оману співрозмовника. Шахрай звертається з  проханням про негайну фінансову допомогу. 
Трапляється, що зловмисник не називає конкретної цілі, на яку потрібні кошти, і просить залишити його прохання у таємниці від інших членів родини. Як правило запевняє, що дуже швидко  та особисто поверне всю готівку. Коли шахраєві вдалося переконати особу віддати гроші, він розповідає, що сам особисто не має можливості їх забрати. Проте підійде особа, якій можна довірити передачу грошей.
Зазвичай зловмисники телефонують пізно ввечері та вночі, коли потенційна жертва спить чи готується до сну та не в змозі адекватно відреагувати на ситуацію. Якщо жертва починає сумніватися у правдивості слів  співрозмовника, шахрай емоційно шантажує її, волаючи про допомогу та плачучи в трубку.
Серед телефонних афер поширеною є повернення боргу знайомим. Шахрай телефонує (представляється знайомим чи родичем) і розповідає, що він брав у борг і  у зв’язку із нещасним випадком, який трапився із його кредитором, необхідно терміново повернути кошти. По гроші приходить псевдознайомий, який розповідає про своє тяжке фінансове становище та нагальність повернення боргу.
Закупівля. Особа (також представляється знайомим чи родичем) повідомляє, що саме зараз потребує термінового переказу коштів, оскільки здійснює важливу покупку.
Викрадення. Телефонує жінка, яка видає себе за доньку або внучку та повідомляє, що її викрали і необхідно заплатити за неї викуп.  
СVV-код – це тризначний код для перевірки справжності картки та безпосереднього доступу до коштів, які знаходяться на ній. Код зазначений на зворотному боці картки. Псевдобанкір телефонує з проханням продиктувати цей код або пін-код вашої картки начебто для планових внутрішньобанківських операцій. 
Аби не стати жертвою шахрая, треба:
– ні в якому разі не перераховувати чи передавати кошти шахраям;
– повідомити правоохоронні органи;
– по можливості, зв’язатися з особою, яка нібито перебуває у небезпеці чи потребує грошей.

2. Ще одним поширеним видом шахрайства є купівля товарів, розміщених на дошках оголошень, в інтернет-магазинах, на інтернет-аукціонах.
Львів’яни часто потрапляють у тенета мережевих шахраїв. Ті, прикриваючись терміновим продажем якоїсь надзвичайно дорогої речі за неймовірно низькими цінами, просять передоплату або й повну вартість товару. Довірливим покупцям шахраї кажуть, що на роздуми часу немає, адже є багато людей, які хочуть придбати їхній товар. Ажіотаж, створений навколо речі, та психологічний тиск псевдопродавців підштовхують людей до необдуманих вчинків. 
Найбільшою проблемою є те, що майже усі операції з передачі коштів проводять через банківські термінали. Злочинці телефонують з мобільних телефонів і використовують картки мобільних операторів, а після отримання грошей картки одразу викидають. А це, певен головний міліціонер міста, дуже ускладнює розкриття таких злочинів.
Аби не стати жертвою шахрая, треба: 
– використовувати тільки відомі інтернет-магазини й інтернет-аукціони, які мають певну репутацію; 
– використовувати ресурси, якими користувалися ваші знайомі, родичі, які отримали замовлений товар і у них немає скарг на отриманий товар;
– використовувати тільки ті ресурси, які використовують платіжні картки, а не електронні гаманці. Особу набагато важче ідентифікувати за розрахунковим рахунком платіжної картки, ніж за номером електронного гаманця;
– використовуйте для отримання й оплати замовленого товару послугу післяплати.

3. Дистанційне зняття коштів за допомогою послуги “операція без картки”. Сервіс “Інтернет Клієнт-Банк” дозволяє здійснювати дистанційне керування рахунком і платежами через інтернет у режимі оn-line. 
Особливістю даного виду злочину є те, що проходить зараження комп’ютера, до якого підключена послуга “Клієнт-Банк”. Зараження відбувається шляхом розповсюдження шкідливої спам-розсилки; зараження вірусним програмним забезпеченням, яке дозволяє здійснювати управління віддаленого доступу комп’ютером, на якому підключена така послуга. Також є такий вид шахрайства як фішинг. 
Мета злочинців – виманити у довірливих або неуважних користувачів мережі персональні дані, посилаючи їм електронні листи із пропозиціями підтвердити реєстрацію облікового запису, що містять посилання на веб-сайт в інтернеті, зовнішній вигляд якого повністю копіює дизайн відомих ресурсів.
Зазвичай такі дії вчиняються під кінець тижня. Несанкціоновано списані кошти перераховують на банківські установи, які не входять у рейтинг банків топ-100 України, звідки їх  можуть перевести у готівку чи перерахувати на інші банківські рахунки. 
Аби не стати жертвою шахрая, треба:
– користуватися антивірусними засобами, фаєрволами (мережевими сканерами);
– не реагувати на сумнівні поштові повідомлення;
– перевіряти магнітні носії на наявність шкідливого програмного забезпечення;
– не розголошувати відомості, які використовуються для роботи системи “Клієнт-Банк” (паролі, інформацію про клієнта).

4. Скімінг. При цьому виді правопорушення використовують скімер — інструмент хакера для зчитування інформації з магнітної доріжки кредитної картки. Це пристрій, що містить магнітну головку, підсилювач-перетворювач, пам’ять і перехідник для підключення до комп’ютера. Скімер може бути портативним, зовсім мініатюрним.
Аби не стати жертвою шахрая, треба:
– звертати увагу на пристрої вводу кредитної карти в банкомат;
– не передавати власну картку в чужі руки;
– стежити за тим, щоб вашу картку використовували лише за призначенням (не змогли застосувати портативний пристрій під одягом, наприклад, офіціанта).
18.06.2019 16:01
Александр Купин

За шахрайські дії прийшов час відповідати. У Львові у відомої шахрайки суд арештував квартиру та машину. Знайомтесь: ЗЕЛЕНИЙ Володимир Йосипович, 04.06.1964р.н , ЗЕЛЕНАСвітлана Михайлівна, 13.02.1965р.н. Місце реєстрації м. Львів, вул. Римлянина, буд.10, кв.9. Напрямок *діяльності* - позичают великі суми грошей під *бізнес*, а потім не повертають. Вказані *підприємці* знаходяться в багатьох *чорних* списках як шахраї та аферисти ( копію додаю). Ошукують не тільки львів’ян, але і громадян інших держав. ( відео фіксацію розмови Зеленого з громадянкою Туреччини додаю). Ошукані вказаними шахраями громадяни почали позиватись до судів з метою повернення своїх грошей, а суди почали виносити ухвали та рішення на користь позивачів. Так, Личаківський районний суд м. Львова виніс: 1. Ухвалу в цивільній справі 463/5536/17 – “ накласти арешт на квартиру №9в будинку №10 на вул. Римлянина у м. Львові “ (місце реєстрації Зеленої С.М. та Зеленого В.Й). 2. Рішення – “ стягнути з Зеленої Світлани Михайлівни (м.Львів,вул. Римлянина, 10/9,ідентифікаційний номер 2378520680 … заборгованість за договором позики в розмірі 708 848,59 грн. Стягнути з Зеленої Світлани Михайлівни 7 088,49 грн. судового збору“. (копії додаю). Приватним судовим виконавцем 29.03.2019р. була винесена постанова про розшук майна боржника. 15.05. 2019р. транспортний засіб марки Mercedes-Benz, модель Е240, рік випуску 2005, реєстраційний номер ВС 4777 АН був арештований та відправлена заявка в львівську філію ДП “ Сетам “ для проведення електронних торгів з реалізації транспортного засобу. Для того, щоб ускладнити повернення грошей обдуреним людям через судовий арешт нерухомості , шахраї Зелені ховають всю свою нерухомість: Зелена С.М. переписала свою частку ( 50% ) чоловіку в ТзОВ “Кадуцей“ , який знаходиться за адресою м. Львів, вул. Гнатюка, 5 та 18.12.2016р.- квартиру у Львові вул. Римлянина 10, кв.9 заставила як заставне майно за 1 200 000гр.в банк на 10 років, особняк в смт. Брюховичи в 500 кв.м. переоформила на іншу людину, 16.07.2014р.- передача в оренду земельної ділянки 0.66га.с/рада Новокам"янська, Жовківського р-ну на 10 років, ( копії документів додаю). Щодо її чоловіка. Зелений Володимир Йосипович проходив обвинувачуваним в кримінальній справі № 462/3199/15-к за ч.1ст 122 КК України. В справі є висновок експерта №94 Закарпацького обласного бюро судово- медичної експертизи від 15 жовтня 2010 року на постанову слідчого СВ Залізничного РВ ЛМУ ГУ МВСУ у Львівській обл.( копію публікую), який ставить під сумнів традиційну сексуальну орієнтацію Зеленого В.Й. Добре розуміючі, що з такою “біографіею” засудженому Зеленому В.Й. буде дуже не комфортно за гратами, він ховався від досудового і судового слідства, постійно ” хворів “ та, за допомогою своїх 4-х адвокатів затягував судові засідання. 29 листопада 2018р. Залізничний районний суд виніс ухвалу в кримінальній справі. (копію додаю). 05.10.2018р. проти Зеленого В.Й. було відкрите чергове кримінальне провадження ч.1 ст.125 КК України. (копію витягу з ЄРДР додаю). Підозрюваний Зелений вже намагався закрити кримінальне провадження в Франківському відділу поліції м. Львова, але в нього нічого не вийшло. Нічого не буде дивного якщо Зелений, все таки,опиниться за гратами. Прошу поширити вказану інформацію щоб ваші родичі, друзі та знайомі не попали в халепу з вказаними шахраями. Будьте уважні.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7713 / 1.71MB / SQL:{query_count}