Гріймося, але маймо розум!

Напередодні сильних холодів “Пошта” спільно з надзвичайниками акцентує, як правильно і безпечно поводитись із газовими та електроприладами, щоби уникнути нещасних випадків

фото: Андрій Польовий
Після незвично теплих кінця жовтня і вже півмісяця листопада на Львівщину знову прийшли холоди. 
Воно й не дивно, адже зима невпинно наближається, а отже і опалювальний сезон тепер уже повноцінно триває. На жаль, традиційно взимку у Львові та області стається низка нещасних випадків через використання опалювальних приладів. 
Аби обігріти домівки, коли тепла батарей не вистачає, люди користуються саморобними приладами або ж обігрівають житло газом, запалюючи всі конфорки газової плити. Гріючись у такий спосіб люди забувають про небезпеку! 
“Львівська Пошта” запитала у надзвичайників, яких базових правил треба дотримуватись, аби вдома було і тепло, і разом з тим безпечно. 

Правила, які категорично не можна порушувати!

Як розповіла “Пошті” речниця ГУ ДСНС України у Львівській області Христина Авдєєва, у Львові під час опалювального сезону пожежі трапляються часто, зокрема, через пічки, а також люди масово отруюються чадним газом.
торік у Львові було 152 пожежі, що сталися від пічного опалення,  і близько 120 – від використання електронагрівальних приладів та замикання електромережі (фото: facebook.com/MNSLVIV)
“За прогнозами Львівського гідрометеоцентру, найхолоднішими місяцями будуть грудень і січень. Тому очікуємо, що пік небезпек припаде саме на цю пору. Торік у Львові було 152 пожежі, що сталися від пічного опалення,  і близько 120 – від використання електронагрівальних приладів та замикання електромережі. Львів’янам треба пам’ятати, що порушення правил експлуатації газових приладів та обладнання є причиною вибухів, пожеж, отруєнь та загибелі людей”, – наголошує Христина Авдєєва. 
З її слів, якщо у вас вдома пічне опалення, то важливо звертати увагу на справність димоходів. Вони мають бути обов’язково без тріщин і побілені. Бо, якщо виникнуть якісь несправності чи порушення у конструкції димоходу – виходитиме чорна сажа. На побілці буде видно сліди, де саме є несправність. 
“Пічне опалення треба обов’язково перевіряти мінімум двічі на рік: перед початком опалювального сезону – восени та після його завершення – навесні. Це мають робити сажотруси, з ліцензіями на роботу від державної служби надзвичайних ситуацій. Якщо львів’яни хочуть, щоб у них вдома перевірили пічку, найкраще телефонувати на гарячу лінію міста (15-80). Там мають повний перелік структур, які надають такі послуги у Львові і їх телефони. Тож вас відразу скерують до фахівців”, – зазначає Христина Авдєєва. 
Перед пічним топковим отвором повинен бути прибитий металевий лист до підлоги, розміром 50 на 70 см. Це потрібно для того, щоб не виникло займання підлоги чи інших речей, якщо випаде палаюче поліно. В жодному разі біля печі не має бути ніяких легкозаймистих речей – дров чи смітників, як то люди люблять складати, вони теж можуть спричинити пожежі. 

Увімкнули газ – відчиніть кватирку

“Категорично заборонено сушити одяг над газом, обов’язково має бути відчинена кватирка, щоб був доступ повітря і повне згоряння газу. Якщо цього не буде – може утворюватись отруйний чадний газ. Треба слідкувати і щоб не було протягу, бо вітерець може задути шторку на газ і вона займеться”, – каже речниця львівських надзвичайників. 
З її слів, нині є великий вибір різноманітних електронагрівальних приладів, проте якщо хочете собі такий додому, важливо правильно обирати місце  купівлі. Краще робити це у великих супермаркетах, де продукція має гарантію та сертифікат якості. Стихійні ринки небезпечні тим, що там продають низькоякісну китайську продукцію, яка може бути аварійною.  

– відстань від опалювальних приладів до домашніх речей (шаф, стільців, столів, ліжок) має перевищувати 0,7 м, а від топкових отворів – 1,25 м, від приладів електроопалення – не менше 0,25 м;
– не залишайте без нагляду у разі виходу з приміщень увімкненні в електромережу нагрівальні прилади, телевізори, праски;
– намагайтеся уникати перевантаження електричних мереж, не вмикайте одночасно побутові електроприлади значної потужності;
– не допускайте застосування саморобних некаліброваних плавких вставок у запобіжниках електричного струму;
– тримайте запальнички та сірники поза полем зору дітей та у недосяжних для них місцях. Діти віком від двох років здатні самостійно їх запалити;
– дотримуєтесь правил пожежної безпеки при використанні індивідуальних систем опалення та систем пічного опалення в будинках;
– дотримуйтесь елементарних правил пожежної та особистої безпеки. У разі виникнення пожежі негайно подзвоніть за телефоном “101”. За потреби викличте інші аварійно-рятувальні служби (медичну, газову)
“Цього тижня у Львові сталася пожежа через електрообігрівач. В одній з квартир багатоповерхівки львів’янин сушив одяг на електросушці. Трапилось займання, яке перекинулось на пральну машинку, що була поруч (на фото). На щастя, господар був удома і швидко загасив пожежу до приїзду надзвичайників. Ніхто не постраждав”, – розповідає Христина Авдєєва. 
Зі слів співрозмовниці, люди мають самі відповідати за безпеку власного житла. Надзвичайники ж бо не можуть ходити по квартирах і перевіряти справність обі­грівачів та чи не лежать на них речі.
“Якщо ж ви, незважаючи на застереження, хочете користуватись саморобним обігрівачем, то бодай перед тим зверніться в “Львівгаз”, до сажотрусів, чи у ЛКП, щоб фахівці перевірили якість пристроїв. Краще відмовитись від опалювання кухні газом, бо може трапитись що завгодно. 
Якщо газ слабенький, конфорка може погаснути і він виходитиме в повітря, або ж щось на неї впаде і займеться. Такі ситуації не передбачиш, тому ліпше застерегтись”, – резюмує співрозмовниця.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8122 / 1.59MB / SQL:{query_count}