Енергоефективність по-європейськи

Шведи навчать львів’ян виробляти біогаз і реформувати сферу енергетики та обіцяють допомогти зрушити з місця вічну проблему Грибовицького сміттєзвалища

Цього тижня у Львові відбувся шведсько-український форум з енергоефекти­вності чистих технологій. 
У ньому взяли участь керівники львівських комунальних підприємств і представники відомих шведських компаній та міжнародних фінансових організацій. На зустрічі обговорювали місцеві потреби для покращення енергозбереження та захисту довкілля, шведські рішення у сферах енергетики та екології і фінансові інструменти впровадження енергоефективних проектів, інформує прес-служба міськради.

Еко-енергетичний центр на базі ТЕЦ-2

Як писала “Львівська Пошта”, незабаром у місті замість газу використовуватимуть біогаз, а міські котельні працюватимуть на твердому паливі. 
Щоби не мерзнути взимку, у Львові шукають альтернативу природному газу. Так, за грантові кошти ЄБРР у місті планують реалізувати проект реконструкції очисних споруд і будівництво станції переробки мулу для очистки й утилізації стічних вод і виробництва біогазу для когенерації. 
У мерії вважають, що всі компоненти фізично можуть перебувати в одному місці – у північній частині Львова, на базі ТЕЦ-2. Там достатньо місця для цього – понад 150 га. До слова, теплоцентраль забезпечує тепловою енергією близько 60% житлового фонду, який обслуговує Львівтеплоенерго. Це довготривалий проект, розрахований на 5 – 10 років. 

Конче потрібні реформи!

Посол Швеції в Україні Андреас фон Бекерат вважає, що Україна потребує значних реформ у сфері використання енергії.
“Витрати енергії в Україні неприпустимо високі. Моє серце розривається щоразу, коли бачу, як в українських будинках стає надто гаряче і люди відчиняють вікна. Ці недоліки можна дуже швидко виправити. Так, найнагальніших реформ потребує сектор енергетики. Ми готові ділитися з вами досвідом реформування в питаннях енергетики та довкілля”, – зазначив він.
Щороку шведи інвестують в Україну близько 25 мільйонів євро на підтримку реформ. Значну частину цих грошей вкладають саме в покращення енергоефективності і довкілля.

До теми
І знову про Грибовичі
Шведські технології дозволяють виробляти енергію, спалюючи 50% відходів. А ще понад 40% сміття можна переробляти. У Швеції захороняють лише 10% відходів, інформує прес-служба Львівської облради. Ці технології були б корисні і для Львівщини, адже сміття у Грибовичах із кожним роком лише накопичується… Цієї проблеми влада все ніяк не може вирішити.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8236 / 1.54MB / SQL:{query_count}