Як підтримують бійців студенти?

Спудеї Львівської політехніки подарували джип десантникам і згодом планують придбати ще один позашляховик, а студенти медуніверситету допомагають у військовому шпиталі

фото: mon.gov.ua
Доки одні студенти у Львові вчаться, інші воюють на сході держави. Про своїх спудеїв, які зараз на фронті, у вишах, звісно, не забувають: то теплий одяг на схід передають, то амуніцію. А нещодавно і джип придбали для вивезення поранених. 
Як писала у  жовтні “Львівська Пошта”, чимало спудеїв львівських вишів залишили альма-матер і пішли на фронт, у зону АТО.  Серед юнаків є як мобілізовані, так і добровольці. Точну кількість студентів-бійців ніхто назвати не може. Чимало хлопців про рішення йти до армії керівництво своїх вишів не повідомили, а про деяких добровольців у навчальних закладах дізнаються від рідних і друзів вояків. 
Цього тижня студенти Львівської політехніки передали 80-ій аеромобільній бригаді броньований позашляховик Mitsubishi L200 для вивезення поранених. Авто придбали за кошти, зібрані у студентському штабі підтримки АТО. Транспортний засіб не новий. Купили його в Польщі, обладнали захист радіатора та коліс, а номерним знаком зробили відоме гасло “ПТН ПНХ”.
Гроші на автомобіль збирали волонтери Студентського штабу підтримки учасників АТО і громадської ініціативи “Читацький батальйон” серед своїх колег на факультетах і в гуртожитках Львівської політехніки. На схід бойове авто повіз аспірант вишу, який уже кілька місяців бере участь у антитерористичній операції. 
Зі слів голови колегії та профкому студентів і аспірантів Львівської політехніки Богдана Поліщука, тепер збирають гроші на ще одну автівку – хочуть придбати Jeep Cherokee. 
“Плануємо придбати ще одне авто, але це не так легко, як здається на перший погляд. Придбаний транспортний засіб переобладнали, відремонтували, перефарбували, наповнили теплими речами, провізією і відправили на схід. Позашляховик коштував 3700 доларів. За його попередній ремонт нічого не платили, бо наші випускники працюють на багатьох автосервісах. Коли до них звернулися по допомогу, вони не відмовили і самостійно організували ремонт і вдосконалення авта. Довелося купити лише гуму. Її дістали за собівартістю – чотири колеса обійшлись у 190 доларів”, – розповідає “Пошті” Богдан Поліщук.
Коли йдеться про допомогу військовим, студенти миттєво реагують. До прикладу, коли наш спудей їхав на фронт, ми його забезпечили майже всім, починаючи від бронежилета і каски
Проте не всі львівські виші можуть дозволити собі подати таку допомогу студентам-бійцям. “У Львівській політехніці студентів у шість разів більше, ніж у мед­університеті, тож ми вирішили допомогти власними ресурсами  – робочою силою. Наші студенти-медики допомагають у військовому шпиталі –  доглядають поранених, – розповідає “Пошті” заступник голови профкому студентів мед­університету Андрій Фуртак. – Пригадую, зверталися до нас також із благодійного фонду. Ми розмістили оголошення в університеті, просили приносити теплі речі, зимове взуття, а також продукти довготривалого зберігання, якщо хтось має змогу. Охочих допомогти було чимало”.
Співрозмовник додає, що збирали гроші й у скриньки. Однак згодом зрозуміли, що на тому спекулюють недобросовісні люди, і припинили. “Що забагато – то недобре, тож вирішили поєднувати приємне з корисним. Організували футбольний турнір, відтак зібрали майже 5000 гривень. Гроші пішли на допомогу військовим. Зараз плануємо організувати турнір із шахів та з волейболу”, –  зазначає Андрій Фуртак. 
Студентський координаційний штаб відкрили і у Франковому виші. Зі слів голови студентського самоврядування ЛНУ ім. Івана Франка Романа Яциковича, у штабі збирають групу студентів для здачі крові.
“Окрім цього, студенти проводять різні благодійні вечірки та інші заходи, на яких збирають кошти для бійців. Нещодавно провели зустріч із учасниками АТО, на якій студенти могли дізнатися більше про те, що насправді відбувається на сході країни. Найближчим часом хочемо допомогти реставрувати військову техніку. Коли йдеться про допомогу військовим, студенти миттєво реагують. До прикладу, коли наш спудей їхав на фронт, ми його забезпечили майже всім, починаючи від бронежилета і каски”, – резюмує співрозмовник.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7907 / 1.56MB / SQL:{query_count}