Хто в АТО, а хто – на ротацію

Львівщина скерувала у зону АТО чергових півсотні бійців, тоді як сапери зі Самбора приїхали додому на ротацію

фото: rmclviv.wordpress.com
У п’ятницю, 7 листопада, від казарми на вул. Городоцькій, 50 зі Львова у зону проведення АТО вирушили 50 військових 3-го спецвідділу Західного територіального управління Військової служби правопорядку Збройних сил України. 
Тим часом 42 бійці зведеного загону інженерного полку, який дислокується у Самборі, у ніч із четверга на п’ятницю повернулися зі зони АТО на рідну Галичину.  

Благословили і відпустили

Близько 50 військових зі зброєю та технікою виконуватимуть завдання за призначенням у визначеному районі проведення АТО. 
Бійців проводжали рідні та близькі, благословив військовослужбовців священик Центру військового капеланства Курії Львівської архиєпархії УГКЦ о. Тарас, інформує прес-служба Західного регіонального медіа-центру Міноборони України. 
“Військова служба правопорядку із перших днів бойових дій на Донбасі діяла разом з армійськими підрозділами. До цього часу ми виконували завдання і допомагали людям за межами нашої країни. Зараз прийшов час служити і допомагати співвітчизникам захищати від зазіхання ворогів нашу державу і людей”, – зазначив начальник військової служби правопорядку у Збройних силах України Олександр Дублян.

Автобус “ЛАЗ-Лайнер 9” став першим автотранс­портом підвищеної місткості, призначеним для врятування поранених у зоні проведення АТО. Завдяки роботі конструкторів, звичайний пасажирський автобус перетворився на санітарний автомобіль, який за один раз може перевезти до 27 лежачих поранених, інформує прес-служба Західного регіонального медіа-центру Міноборони України. Цього четверга машину передали для потреб 66-го мобільного госпіталю Військово-медичного клінічного центру Західного регіону.
Також він повідомив, що до складу цієї ротації увійшли військові, які уже відзначились у ході проведення АТО на території Луганської та Донецької областей. Це вони упродовж декількох місяців разом з армійським спецназом утримували контроль над двома стратегічними об’єктами у місті Артемівськ, перебуваючи у повній ізоляції. Бійці ВСП утримували контроль за підступами до донецького аеропорту у населеному пункті Авдіївка.
Серед завдань бійців у зоні АТО будуть: боротьба із розвідувально-диверсійними групами російсько-терористичних сил, контроль за дотриманням законності військовослужбовцями-учасниками АТО, підтримання правопорядку на території, підконтрольній українським військам.
Зі слів командування, бійці готові нести службу в зимових умовах завдяки волонтерам. Саме вони допомогли повністю укомплектувати бійців бівуачним та тактичним спорядженням, індивідуальними аптечками, харчами. Також група отримала у подарунок від волонтерів джип “Ніссан”, який використовуватимуть у бойових діях. До того ж, бронетехніку, якою укомплектували спеціальний відділ, оснащено протикумулятивними екранами. Бійці певні: вони “достатньо треновані і мотивовані для того, щоби знешкоджувати диверсантів”.

А в саперів – ротація

Поки одні військовики лише вирушили на схід, інші вже прибули на ротацію. Так, зведений загін військових інженерного полку, який дислокується у Самборі, у ніч із четверга на п’ятницю повернувся із зони АТО.  
На Донеччині 42 бійці облаштовували лінію оборони.  За декілька місяців перебування на сході України сапери відбудували більше ніж 30 взводних опорних пунктів, відрили не один кілометр лінії траншей, окопів під бойову техніку. Своє професійне свято, День інженерних військ ЗСУ, солдати та офіцери загону зустріли на передовій.
Зі слів командирів підрозділів загону, особовий склад із честю виконав усі поставлені вищим командуванням завдання. Зустрічали воїнів-героїв рідні та близькі, а також представники духовенства та органів місцевої влади.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8191 / 1.56MB / SQL:{query_count}