Львівське “царство” шахраїв

У місті поширюється ще одна махінація – злочинці пропонують безкоштовно перевірити якість води у кранах, а згодом присипляють господарів і обкрадають квартири

Цього року у Львові та області якесь нашестя шахраїв! Особливо активізувались телефонні аферисти, які, маніпулюючи емоціями і страхами людей, виманюють у розгублених жертв гроші.
Телефонують здебільшого вночі і кажуть, що хтось із рідних спричинив аварію. Щоб витягнути його з біди, потрібно, за їхніми словами, заплатити чималі кошти. І таких випадків у Львові тисячі! 
Був випадок, коли жінка старшого віку таки передала шахраєві 2000 доларів. Як писала “Львівська Пошта”, аби вас не ошукали, необхідно насамперед подзвонити родичеві (який буцімто потрапив у халепу), щоб перевірити, чи дійсно з ними сталася біда. Буває, що злочинці умудряються обдурювати львів’ян навіть перебуваючи в місцях позбавлення волі!
Львів’ян обдирають як липку й інтернет-шахраї: людина “клює” на низькі ціни, замовляє товар, переводить зі свого банківського рахунку певну суму як перед­оплату, а потім замовлені речі… шукає, як вітра в полі. Маємо реальні приклади. Як писала “Пошта”, один чоловік заплатив за ноутбук 2800 гривень, а отримав… дитяче плаття. Інший замовив через інтернет весільну сукню для коханої, але ні грошей не стало, ні товару не отримав. Ще один хотів придбати для новонародженого ліжечко, а мережеві шахраї татуся надурили, тож маля залишилося без колиски…
Також у Львові наплодилося багато волонтерів-аферистів, які спокійнісінько “мандрують” собі маршрутками і вулицями міста. Тиснучи на співчуття людей, псевдоволонтери збирають немалі гроші начебто для поранених бійців. Увага: керівники фондів і громадських організацій наголошують, що справжні волонтери грошей на вулицях не збирають!
Про всі вище перелічені випадки і види шахрайств “Пошта” детально неодноразово писала. 
А що ж робить шановна міліція, коли в місті з’явилося стільки аферистів?! Силовики не втомлюються розповідати мас-медіа, що “правоохоронці працюють і реєструють факти злочинів”. Чому ж тоді  громада не чує про “енні” резонансні випадки розкриття всіх вище перелічених видів шахрайств?! Хтозна, можливо, це вже якийсь переселенець із неспокійного сходу розперезався й тероризує жителів Львова та області, збагачуючись таким чином?! Чи, може, це наші, львівські, саме так заробляють на життя? Та чомусь саме у 2014-ому сталося так багато злочинів…
Думаєте, креативність зловмисників на перерахованих “Поштою” випадках закінчилася? Помиляєтеся! Сьогодні на містянах аферисти випробовують нові махінації, тому будьте обережні!

П’ють воду, засинають і прокидаються… шоковані 

Телефонний дзвінок. Жіночий голос звертається до вас на ім’я. Чуєте, що телефонують із організації, яка перевіряє якість води. 
Жінка запевняє вас, що процедура безкоштовна та  життєвонеобхідна, а здійснять її, коли хтось із господарів буде вдома. Насправді ж схема така: до вашого дому приходять нібито працівники лабораторії, беруть воду на аналіз, принагідно пропонують скуштувати чистої і дуже смачної водички. Після дегустації господар впадає в глибокий сон, а коли прокидається – квартира пограбована… Ось такі безкоштовні послуги!
Звідки шахраї беруть інформацію про людину (її ім’я, номер мобільного телефону) – невідомо, проте результати їхньої діяльності у Львові вже є. Так, користувач у соцмережі Facebook Андрій Тюха написав на своїй сторінці, як аферисти в такий спосіб ледь не “розвели” його дружину. “Їдемо з жінкою додому, як раптом дзвонить її мобільний. “Пані Таня? – запитує жіночий голос. – Ми оцінюємо якість води, тож прийдемо до вас завтра, аби перевірити вашу”, – пише користувач.
Телефонують здебільшого вночі і кажуть, що хтось із рідних спричинив аварію. Щоб витягнути його з біди, потрібно, за їхніми словами, заплатити чималі гроші
На запитання дружини, звідки дізналися її номер телефону, співрозмовниця відповіла, що Тетянині знайомі дали. Мовляв, їм уже якість води перевірили, вони були дуже задоволені, тож порадили зателефонувати і запропонувати таку послугу їхнім друзям. “То ми прийдемо до вас? О котрій: 10.00 чи, може, 12.00? А вдома хто буде? А чоловіка як звати? Ага, Андрій… Чудово, тоді будемо завтра, — розповідає далі історію Андрій Тюха. – Тут мережа нібито зникла і зв’язок розірвався”…
Чоловіка зацікавило, хто домовляється з його дружиною про зустріч, коли його вдома нема… Усяке буває. “А хто до тебе дзвонить і питає, коли мене вдома не буде? Навіщо їм то знати? Кого ти до нас запросила на 12.00?” А моя Таня посміхнулась і сказала, що прийдуть воду перевіряти. Мовляв, це безкоштовно, то чому ні. Як на мене, така пропозиція прозвучала дуже дивно”, – веде далі пан Андрій. 
І тут він згадав, як знайомий розповідав про новий вид шахрайства, коли до вас приходять додому, нібито рекламують нові фільтри для води, перевіряють якість води у вашому крані, а далі дають спробувати очищену воду, яка настільки смачна, що всі, хто куштував, засинають, а прокидаються в порожній квартирі.
Після дегустації господар впадає у глибокий сон, а коли прокидається – квартира пограбована… Ось такі безкоштовні послуги!
Чоловік одразу вирішив подзвонити за номером, із якого телефонували його дружині,  і поцікавитися, що це за фірма, яка воду перевіряє, для чого це потрібно. На ці прості запитання він не отримав чіткої відповіді, тож поставив третє: “Як компанія отримала номер телефону моєї дружини і чи відомо їм, як, відповідно до закону, повинні використовувати персональні дані? Адже щоб хтось такі відомості розповсюджував, ми мали підписати згоду на це”. Жінка ж далі вела, що аналізи безкоштовні, що у Європі це поширена практика. Коли знову  запитав, що це за фірма, зв’язок зник”, – зазначив Андрій Тюха.
Подібні псевдопослуги пропонували й жителю Зимної Води панові Петру. “Телефонують мені зранку з якоїсь організації і кажуть, що прийдуть воду перевіряти. Хто прийде, з якої організації, навіщо мені воду перевіряти – не пояснили. Кажу: “А хто дав мій номер?” Почали щось незрозуміло пояснювати. Тоді питаю, чи не хочуть вони мене “розвести”? Жінка почала заїкатися, мовляв, що ви таке кажете. Мене це рознервувало. Кажу: “Не треба мені ваших перевірок, навіть безоплатних аналізів якості води! Усе мене влаштовує. До побачення!” – розповів “Пошті” пан Петро. 
Тож люди активно одне одному розповідають про такі випадки. У міській міліції “Пошту” повідомили, що про такі факти шахрайства вперше чують. Ніхто з потерпілих до них не звертався, тож відповідних випадків офіційно не реєстрували. Отакої!

Львівводоканал таких перевірок не робить! 

Як розповіла “Пошті” прес-секретар Львівводоканалу Уляна Горбата, на підприємстві подібних перевірок у помешканнях містян не проводять.
“Працівники Львівводоканалу, коли приходять із перевіркою, насамперед представляються і показують посвідчення. Окрім цього, в помешканнях якість води ми контролюємо лише за конкретними викликами. Їздити в домівки і брати воду на аналіз… Такого не практикуємо! Лише якщо є скарга власника про незадовільну якість води. Однак таких скарг небагато”, – розповіла Уляна Горбата. 
Співрозмовниця наголосила: якщо хтось телефонує і пропонує взяти аналіз води, то це самодіяльність. “Уся інформація про якість води в міських водопроводах розміщена на нашому сайті. А контролюємо ми воду в основному у джерелах і розподільчій мережі Львова. Максимум, на що люди можуть нарікати, це на частки заліза. (Якщо внутрібудинкова мережа в поганому стані, окислюється залізо, яке може змиватися з внутрішніх поверхонь труби). Аналіз води з водопровідної мережі безоплатний. Якщо жителі скаржаться на погану воду, то працівники приїжджають і беруть її на аналіз. Усі послуги безкоштовні”, – зазначає Уляна Горбата. 
Якщо йдеться про якість води в колодязі чи свердловині, то в такому випадку аналіз як хімічний, так і бактеріологічний платний.
“Якщо ви сумніваєтеся, що споживаєте якісну воду, то аналізи можуть проводити лише дві контролюючі організації – акредитовані хіміко-бактеріологічні лабораторії: лабораторія Львівіводоканалу, що має відповідний сертифікат, і лабораторія санепідемстанції”, – додає співрозмовниця.
Аби вас не ошукали, необхідно насамперед подзвонити родичеві (який буцімто вскочив у халепу), щоб перевірити, чи дійсно з ними сталася біда
До слова, у 2011-ому був випадок, коли підприємство “намагалися  спровокувати”. “Ми, певно, конкуренти продавців бутильованої та розвізної води. Аби покращити продаж своєї продукції, вони зробили такий собі маркетинговий хід: оскільки їм треба донести людям інформацію, що у крані вода погана, вони розвішували оголошення, що нібито багато людей отруїлися водою з кранів, – розповідає Уляна Горбата.
– На Сихові по будинках розвісили оголошення з текстівкою: “Звертаємо вашу увагу, що останнім часом збільшилася кількість звернень громадян до міських лікарень. Симптоми: біль у животі, нудота, запаморочення. Велике прохання не пити воду з кранів”. Підписів під цим повідомленням не було. Тоді через ЗМІ ми пояснювали жителям, що це неправда”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7970 / 1.63MB / SQL:{query_count}