“Їх там швидко навчать, як біля корита поводитись…”

“Пошта” дізнавалася про реакцію містян на своє, львівське, представництво в Раді. Жителі Львова радіють, що в новому парламенті не буде комуністів, однак сильно обурюються, що українці знову голосували за колишніх “регіоналів”

фото: Андрій Польовий
На Львівщині явка виборців на дочасних парламентських виборах склала понад 70%, а це найвищий результат в Україні. Про це вчора повідомив т.в.о. керівника Львівщини Юрій Турянський. Із його слів, вибори на Львівщині пройшли “чесно, відкрито і без порушень”. 
“Можемо стверджувати, що Україна матиме в парламенті патріотичну проєвропейську більшість, націлену на реформування країни. Від новообраного парламенту українці очікують виконання вимог Революції Гідності! – наголосив очільник краю. – Для мене дуже важливо, щоб усі новообрані народні депутати активно включались у роботу. Готовий до конструктивної співпраці, аби спільно вирішувати проблеми Львівщини”.
У Комітеті виборців Львівщини очікують, що результати виборів до Верховної Ради у Львові та області будуть відомі вже сьогодні, 28 жовтня, переконана виконавчий директор ЛОГО “Комітет виборців України” Соломія Саврук. Із її слів, підведення підсумків виборів повільніше проходить у сільській місцевості, де дільниці розташовані далеко одна від одної. До слова, через технічні помилки певну частину протоколів відправили на доопрацювання.
Не минули парламентські вибори й без правопорушень. Загалом від початку виборчої кампанії до правоохоронців Львівської області надійшло 90 повідомлень про порушення виборчого законодавства. За чотирма із них відкрили кримінальні провадження.
Загальна кількість правопорушень, виявлених на Львівщині у день голосування, – 26
На Львівщині від 20.00 неділі, 26 жовтня, до 9.00 понеділка, 27 жовтня, правоохоронці зареєстрували ще чотири повідомлення про правопорушення під час виборчого процесу. Загальна кількість правопорушень, виявлених у день голосування, – 26, інформує прес-служба міліції Львівщини. Усі факти внесли до журналу єдиного обліку правопорушень. Правоохоронці забезпечують охорону виборчої документації аж до моменту передання її в окружні виборчі комісії.
Своєю чергою керівник групи спостереження громадянської мережі ОПОРА Наталія Радиш зазначила, що на Львівщині рівень підготовки членів дільничних виборчих комісій був значно нижчим, ніж під час попередніх перегонів. “Спостерігачі фіксували випадки, коли члени комісій не знали, за якою процедурою має відбуватися робота на дільниці”, – розповіла Наталія Радиш. 
На окрузі №123 голова однієї ДВК у протокол не могла вписати правильно навіть номер своєї дільниці, тому ОВК протокол двічі не приймала. До речі, порушення під час складання протоколів спостерігачі зафіксували й на інших дільницях.

фото: Андрій Польовий
Також спостерігачі громадянської мережі ОПОРА в області зафіксували два випадки, коли виборець отримав замість двох чотири бюлетені, інформує zaxid.net. “Ми стали свідками того, коли спостерігач на дільниці отримала бюлетені, поставила підпис, проголосувала і вже за півгодини знову прийшла. Член комісії встиг видати ще два бюлетені, і жінка вдруге проголосувала”, – додала Наталія Радиш. А на дільниці у Стрию двічі проголосувала член дільничної комісії. 
Спостерігачі від ОПОРИ припускають, що ці люди голосували, вочевидь, за когось із родичів знаючи, що на дільницю вони точно не прийдуть. Спостерігачі також фіксували дрібні порушення, зокрема, видачу бюлетенів за водійським посвідченням, намагання сфотографувати бюлетені та винести їх за межі дільниці. В ОПОРІ ж зазначають, що всі порушення не мали системного характеру і на результати волевиявлення вплинути не можуть.
Під час виборів не було й багато скарг на гарячу телефонну лінію ЛОДА. Начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської обласної державної адміністрації Федір Алєйніков повідомив, що звернyлося більше 60 виборців, зокрема, декілька з інших областей. До того ж звернення були не дуже важливими. До прикладу, люди переймалися, як проголосувати, якщо вони забули взяти зі собою на вибори паспорт, або ж дзвонили переселенці, аби уточнити, як їм голосувати. 
Львів'яни сподіваються, що новообрані нардепи не повторять долі своїх попередників і виправдають надії українців, тішаться, що в новій Раді немає комуністів, обурюються, що знову до парламенту пролізли колишні “регіонали”, а ще хочуть, аби закінчилася війна на сході
Загалом виборці Львова та області сподіваються, що новообрані нардепи не повторять долі своїх попередників і виправдають надії українців, тішаться, що в новій Раді немає комуністів, обурюються, що знову до парламенту пролізли колишні “регіонали”, а ще хочуть, аби закінчилася війна на сході, щоб вимоги Революції Гідності виконали, щоб українці стали європейцями, діти мали світле майбутнє, а буремні дні Євромайдану та АТО були сторінками минулого… “Нові нардепи повинні завершити війну у країні, не допустити нового Майдану, не забувати про бійців, які воюють на фронті, і про сім’ї військових, які залишилися без годувальників!” – наголосив “Пошті” студент одного з вишів
А ще містяни радіють, що до нового парламенту потрапило чимало львів’ян. Але… Одні побоюються, аби наші, львівські, новоспечені нардепи не стали новими “данєцкіми”, дорвавшись до корита, інші дають їм важливе завдання. Мовляв, нехай “порозганяють там “регіоналів” недобитих, бо як знов дати їм кермо – далеко не заїдемо!” 
Отож, новоспечене депутатське панство Львова й області, меседжі громади озвучені! Закочуйте рукави, виконуйте свої передвиборчі обіцянки (бажано всі!), тяжко працюйте, часу не гайте, багато не говоріть, а ДІЙТЕ! А, ми, громада, все уважно проконтролюємо!

Що думають львів'яни про результати виборів
Ірина, 22 роки, студентка:
– Я радію, що найбільше голосів віддали за партії, які ведуть Україну у Європу. Принаймні, так кажуть. Коли ми стояли на Євромайдані, то дуже цього хотіли. Нині маємо нового Президента, новий парламент, тож нехай вони виконують обіцяне. Чого я чекаю від влади? Що матиму роботу, коли закінчу університет, і не треба буде в Італію на заробітки їхати, як моя мама.
Марія, 28 років, безробітна:
– Мій двоюрідний брат пішов у зону АТО добровольцем. Людина, яка готова покласти життя за країну, за безпеку своєї сім’ї, без фальшу скажу – патріот, права голосу, як не парадоксально… не мав. Отож вважати вибори справедливими вже не можна! Результати для мене очікувані. Але чи нові народні депутати зможуть виправдати сподівання – сумніваюся. До Верховної Ради України переважно йдуть ті, хто вже там був, а країні треба більше “свіжих” голів, людей із незаплямованим минулим. Подивимося наразі, на що здатні новообрані, а далі час покаже, чи чекати нового Майдану. 
Уляна, 26 років, юрист:
– Дуже позитивно, що Яценюк і Порошенко набрали майже порівну. Це означає, що у Верховній Раді не буде однієї правлячої партії. Це називається демократією. А вони вже, хочуть чи не хочуть, будуть змушені між собою домовлятись і приймати спільні рішення. Тим паче, що багато в чому їхні передвиборчі обіцянки співпадали. 
Надія, 36 років, фармацевт: 
– Можливо, зі мною хтось не погодиться, але тішуся, що міський голова Львова Андрій Садовий не буде нардепом. Це не тому, що в ньому сумніваюся, не довіряю йому чи тому подібне. Просто не бачу Львова без Садового!.. Від виборів очікувала більшої явки. Здавалося б, що зараз, у час війни на сході країни, громадяни мали би бути більш свідомі та відповідально ставитися до вибору парламентарів. Для нашого майбутнього, майбутнього наших дітей це дуже важливо. Якщо не збудуємо і не поставимо на ноги країну сьогодні, то завтра не буде що будувати – все розкрадуть і зруйнують! 
Олексій, 20 років, студент:
– Коли я йшов на вибори, приблизно уявляв собі, якими будуть їх результати. Але такого не чекав! Я в шоці, що знову у Верховну Раду пройшли колишні “регіонали”. Також Ляшко здивував. Я думав, він отримає більше голосів. А наш Садовий, то взагалі без коментарів… За що його так любить Київ?! Певно, українці голосували не стільки за мера нашого, скільки за Львів і львів’ян. Хочуть, щоб і в них все було, як у Львові, але місто Лева – це не Садовий! А як розчаруються в ньому, то все каміння полетить у наш город… 
Григорій, 75 років, пенсіонер:
– Це були хороші вибори. Я, звісно, не політик і не до кінця розумію, що є справді позитивним, але радісно, що комуністів у парламенті не буде. Вони вже достатньо накрали. Партію нашого Садового українці вибрали. Може, воно і на краще, бо як би там не було, але для Львова він щось робив. Мені, зокрема, дах перекрив. Живу на вулиці Костюшка у старому будинку. Дах постійно протікав, тож мусив тазик підставляти і церату стелити на підлогу. Думаю, львів’яни зможуть щось і для України зробити. 
Марина, 50 років, домогосподарка:
– Мене вразила людська дурість на цих виборах, бо як можна було обрати знову ту буцімто “опозицію”, яка вбивала і вбиває наших дітей?! Україну розікрали, а ті бовдури далі їх до Верховної Ради вибрали. І шкодуй потім східняків!.. Не хочеться вірити, що за них справді стільки віддали голосів. Краще вже думати, що це фальсифікація.
Слава, 45 років, продавець:
– Мене ці вибори нічим не вразили. Одразу знала, що опозиція пройде, бо схід і південь її дуже тягне. Не знаю, чому так. Може, бояться просто. Багато львів’ян пройшло тепер у парламент. Може, і непогані вони люди, але я чомусь думаю, що їх там швидко навчать, як біля корита поводитись, тож матимемо нових “данєцкіх”… Я сама із Самбірського району, роботи в нас як нема, так, певно, і не буде. Але хочеться, щоб я помилялась.
Олена, 28 років, економіст:
– Це добре, що комуністів уже не буде. Впевнена, що до влади мають іти молоді люди. Звісно, вони робитимуть помилки, але з часом навчаться. Якщо раз за разом обирати тих же осіб, змін не дочекаємося ніколи, бо ж люди не змінюються.
Якими мають бути перші дії нової влади? Для початку було б добре, якби вона прийняла ті закони, які собі напланувала. Бо ми все йдемо і йдемо до того Євросоюзу. Було би добре, щоб нарешті дійшли. Не впевнена, що доцільно зараз впроваджувати воєнний стан у країні. Уже, мабуть, запізно.
 Геннадій, 72 роки, пенсіонер:
– Я сам із Харкова, приїхав у санаторій до Трускавця відпочити, тому вибори мене зараз мало хвилюють. У санаторії все сподобалося, водички попив, лікарі хороші… Та по приїзді важко адаптовувався, мав проблеми з серцем, бо клімат інакший. А потім нудно стало, тож до Львова погуляти приїхав. Гарно у вас! Але не впевнений, що то добре, що багато львів’ян тепер у Раді буде. Голосувати я не ходив, хоча відкріпний талон брав. Мені нема за кого голосувати. Взагалі не розумію, що зараз у цій країні коїться…
Олександра, 35 років, домогосподарка:
– Я – мати двох маленьких синів, тому від нового парламенту чекаю лише, щоб діти не знали, що таке війна! Хай роблять що хочуть, їм видніше, лиш би люди гинути перестали! Хай наші львів’яни порозганяють там “регіоналів” недобитих, бо як знов дати їм кермо – далеко не заїдемо. 
Ярослав, 41 рік, водій:
– Певен: вибори пройшли вдало. Передусім добре, що не пройшли комуністи, погано – що в парламенті знову будуть люди Януковича. Йдеться про “Опозиційний блок”. Дуже боюся розчаруватись у нових обранцях, адже нині у країні ситуація, скажу, надскладна. На їхню долю випала непроста місія. Жорстких реформ варто очікувати, рішучих дій. Думаю, львів’яни та й загалом усі українці виборами задоволені. Треба ще дочекатися остаточних результатів ЦВК. Проте думаю, що від попередніх результатів вони не дуже різнитимуться.
Мирон, 24 роки, консультант:
– Де, як не у Львові, вибори мали б бути найспокійніші? Здивований, що опозиціонери знову займуть місця в парламенті. Для них уже мали би бути готові тюремні камери! Не дивно, що комуністи не пройшли. Це означає, що суспільство відроджується, хоча повільно. Євромайдан мав би кардинальніше змінити ситуацію. Важко судити, що б таке першочергове мали зробити обранці. В Україні куди не глянь є діри, які треба залатати. Та найбільша діра – АТО на сході!
Скажу чесно: був дуже розчарований, коли дізнався, скільки грошей кандидати витратили на передвиборчу кампанію, на рекламу на телебаченні, радіо, агітки паперові. Але це аж ніяк не змінило думки львів’ян, нікого та реклама не просвітила і не переконала. Обіцянки завжди залишаться обіцянками. Зараз найголовніше – дія!
Ольга, 63 роки, пенсіонерка:
– Стільки літ прожила, а такого чуда, як ті вибори, ще не бачила! Кандидати так рвуться до депутатства, як свині до корита! Обливають брудом один одного... Як тут розберешся, за кого голосувати? Внуки радили… Вони молоді, їм краще знати – політикою цікавляться. На Майдані були, бачили, хто за українців, хто проти. Їх не обдуриш. 
Василь, 19 років, студент:
– Думаю, цих виборів чекали всі з нетерпінням. Від партії “Народний фронт” очікую найбільшого, довіряю їй. Нові нардепи повинні завершити війну у країні, не допустити нового Майдану. Вони не мають права забувати про наших бійців, які воюють на фронті, і про сім’ї військових, які залишилися без годувальників. Стосовно стабілізації валюти, то все стане на свої місця, коли у країні нарешті запанує спокій. 
Олена, 45 років, бухгалтер:
– Думаю, що українці знову зробили помилку. Вони обрали олігархів, а люди бізнесу зароблятимуть на громадянах і надалі, але тепер законно. Перед виборами бачила, як гроші кидали на вітер, пусті слова, гарні відеоролики… Знаю, що багато кандидатів у військовій формі займалося балаканиною, у тилу боролося з конкурентами, а тим часом їхні побратими гинули на фронті. Один позитив, що в парламент проходить чимало львів’ян. Їм довіряю найбільше, бо вони – люди свої.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8283 / 1.69MB / SQL:{query_count}