Темрява для супермаркетів

Імовірно, вже невдовзі супермаркети Львова зачинятимуть раніше – о 20.00 – 20.30. Посадовці області пропонують робити це задля економії електроенергії, а містяни вже обурюються

В очікуванні темних зимових ночей посадовці Львівщини мудрують – як би скоротити використання електроенергії, аби не довелось впроваджувати планові відімкнення. 
Щоб не вимикати електроенергію, скажімо, у помешканнях, аптеках чи на підприємствах, чиновники пропонують скоротити робочий день у “менш соціально важливих об’єктах” – магазинах одягу, взуття, супермаркетах. Тому деяким магазинам, які працювали до 23.00, рекомендують “вимикати світло”, тобто зачинятись о 20.00, а то й 19.00! 
Щойно почувши про ймовірну новацію, львів’яни, ясна річ, обурюються. Передусім нарікають ті, хто працює допізна, і лише після роботи мають час сходити за покупками.
“Все, що завгодно, можна виправдати “ситуацією в країні”, потрібно затягти паски, бо “така ситуація в країні”, потрібно економити, бо “така ситуація в країні”, а також потрібно потерпіти, пережити зиму в холоді й без світла… Працювати, ось що дійсно треба робити, бо “така ситуація в країні”!, – емоційно говорить “Львівській Пошті” львів’янин Сергій
– Вочевидь, краще не піти до супермаркету після 20.00, ніж сидіти взимку в темряві години зо дві-три, це досить депресивно. Але ж справа глибока, так би мовити, адже якщо супермаркети працюватимуть на три години менше, то, відповідно, й персонал постраждає – мабуть їм зар­плати вріжуть. На мою думку, ідея дивна”.
Якщо все ж таки рішення про економію електроенергії за рахунок супермаркетів приймуть, і після 20.00 у магазині, що поруч з вашою домівкою вимикатимуть світло, то це ще не означає, що зробити закупи там буде неможливо. Ще б пак, магазинам вигідніше користуватись дизель-генераторами, ніж закриватись. Адже супермаркети електроенергію споживають цілодобово, холодильники ж там і вночі працюють… “Ми, та думаю, ще чимало супермаркетів, можемо працювати на дизель-генераторі. При потребі так і працюватимемо з 20.00”, – розповіла “Пошті” керуюча одного із супермаркетів Львова

“Вимушене управлінське рішення”

Наразі економія за рахунок “менш соціально важливих об’єктів” – це всього лиш ідея обласних посадовців. Для остаточного рішення потрібні відповідні повноваження, і вочевидь, схвалення громади. 
Як розповів “Пошті” перший заступник губернатора Львівщини Йосиф Ситник, ініціатива вимикати електроенергію у супермаркетах – це “вимушене управлінське рішення”, і прийматимуть його “лише зі згоди громадськості та бізнесу”. 
“Потрібно, щоби ми мали можливість вибирати певні суб’єкти господарювання, які не є соціально важливі і відмикати їх за домовленістю. Здебільшого будівельні супермаркети, супермаркети одягу, взуття, автомобілів. Вони працюють до 23.00, а ми могли б з ними домовитись, щоби вони працювали, скажімо, до 17.00 чи 18.00, а продуктові магазини, наприклад, до 20.00, чи до 20.30. Вони мають великі площі, тож можна було б зекономити на освітленні, – каже Йосиф Ситник. 
– Відтак ми могли б не вимикати електропостачання в житлових будинках. Люди б відпочивали, вечеряли вдома, діти б вчилися, а так квартал вим­кнуть, і в тому ж супермаркеті також пропаде світло. Зрештою будемо робити так, як хочуть люди. Наразі, ми радимось з громадою… Добре було б, якби це рішення було такою собі громадською домовленістю влади, людей і бізнесу”. 

А що кажуть у мерії?

А ось представниця міської влади директор департаменту економічної політики Львівської міськради Ірина Кулинич розповіла “Пошті”, що про ініціативу зачиняти раніше магазини та супермаркети задля економії електроенергії, не чула. Проте, на її думку, для бізнесу це не буде таким великим ударом, як до прикладу, могли б бути планові відімкнення для великих львівських підприємств та заводів.
“Деякі львівські заводи та фірми, зокрема ті, що мають справу із органікою, просто не можуть без світла, бо нестимуть великі втрати. А от для крамниць і супермаркетів таке вимикання значних збитків не спричинить. Та й нині більшість із них мають власні генератори електропостачання, тому не змушені зачинятись передчасно, можуть працювати не витрачаючи електроенергії Львова”, – каже Ірина Кулинич.
Для крамниць і супермаркетів таке вимикання значних збитків не спричинить. Та й нині більшість із них мають власні генератори електропостачання, тому можуть працювати не витрачаючи електроенергії Львова
З її слів, на наповнення львівського бюджету з податків це суттєво не вплине. Хоча збитки для бізнесу, ймовірно, все ж будуть. Враховувати треба і те, що зима – це сезон напливу туристів, а в темне місто ніхто їхати не захоче. Тож, аби не вимикати світло усюди, економити має кожен – хто як може!
“Нині треба зрозуміти, що проблема справді суттєва, і якщо світло вимикатимуть на великих заводах, у лікарнях, пологових будинках – буде біда. Аби так не сталося, треба економити всім, навіть пересічним львів’янам.  Зокрема, у пікові години краще відмовитись від використання зайвих електроприладів”, – додає співрозмовниця.

“Зелене світло” шахтам Львівщини

Те, що цього року в Україні будуть проблеми з електроенергією, не говорив хіба лінивий. Зима таки буде дуже складна! Частина шахт Донбасу затоплені, на їх відновлення потрібна не лише “стабільна ситуація регіону”, а й чимало грошей та часу. 
Коли це буде, ніхто, звісно, цього не знає. Така ситуація дала поштовх нарешті звернути увагу на шахти Львівщини. Очевидно, що регіон не може компенсувати тієї кількості вугілля, яку отримували з Донбасу, та все ж… 
Наприкінці вересня т. в. о. голови Львівської ОДА Юрій Турянський заявляв, що за рахунок введення в дію нових, вже підготовлених лав, шахти Львівщини зможуть максимально компенсувати втрату видобутку вугілля на Донбасі в кількості 1,2 млн тонн. Згідно з програмою розвитку гірничих робіт, у IV кварталі 2014 року в ДП “Львіввугілля” передбачено ввести в роботу дві нові лави – №134 на шахті “Степова” та №306 на шахті “Відродження”, що дасть  можливість збільшити вуглевидобуток на 2000 тонн на добу.
Також заплановано провести технічне переоснащення (повну конвеєризацію) ВП “Шахта “Відродження”. За умови виконання запланованих заходів, вуглевидобуток у ДП “Львіввугілля” можна очікувати в об’ємі 7000-7500 тонн на добу.
Оскільки 57 шахт Донбасу, які залишилися на території, зайнятій сепаратистами, стоять, то держава скерувала свою увагу на Львівсько-Волинський вугільний басейн
“Львівські шахти налагоджують своє виробництво і ми готові наше вугілля постачати. Але.. Але не для кожної ТЕС воно підходить за класом. Ті, що споживають антрацит (різновид вугілля, що має високу теплотворну здатність, високоякісне енергетичне паливо – “Пошта”) не можуть використовувати наше вугілля. Воно ж найбільш придатне для Бурштинської, Добротвірської, Ладижинської ТЕС. Очевидно, що шахти Львівщини не можуть замінити шахти Донбасу. Та все ж нам треба вводити нові потужності, треба вкладати кошти”, – розповів “Пошті” перший заступник голови ЛОДА Йосиф Ситник.
Цього тижня високопосадовці у Львові говорили про шахти області, та загалом про ситуацію в галузі. Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрій Зюков розповів, що Україна втратила 70% видобутку вугілля через терористичні акти в Донецькій і Луганській області, інформує прес-служба ЛОДА.  
“Тому нині, коли Росія припинила нам постачання газу і заблокована доставка вугілля з Донбасу, нас дуже хвилює, як ми перезимуємо. Незважаючи на всі заходи – це і збільшення навантаження на атомні блоки, і зменшення навантаження на теплові електростанції, все одно ми добуваємо вугілля вдвічі менше, аніж раніше. Якщо до подій на сході добували 220-230 тисяч тонн вугілля на добу, то сьогодні разом з усіма приватними підприємства – близько 120 тисяч тонн”, – зазначив заступник міністра.
Оскільки 57 шахт Донбасу, які залишилися на території, зайнятій сепаратистами, стоять, то держава скерувала свою увагу на Львівсько-Волинський вугільний басейн. “Якщо у цьому році по Львівській області ми очікуємо 1,6 млн тонн вугілля, то ми бачимо, що наступного року зможемо видобути близько 2 млн тонн. Це буде приріст для енергетики в цілому. Ми кожній шахті будемо приділяти увагу”, – пообіцяв заступник міністра.

Прохання всім економити!

Як пояснили “Пошті” у прес-службі “Львівобленерго”, нині в Об’єднаній енергетичній системі України дефіцит палива та гідроресурсів, від яких залежить виробництво електроенергії. 
80% вугільних шахт призупинили роботу через події на сході. Це може призвести до порушення балансу між виробництвом та споживанням електричної енергії, наслідком же може бути розбалансування енергетичної системи країни. 
Аби врегулювати цей баланс Міністерство енергетики та вугільної промисловості України впровадило “Інструкцію про складання і застосування графіків обмеження та аварійного відключення споживачів, а також протиаварійних систем зниження електроспоживання”. 

фото: Андрій Польовий
Згідно з нею, щорічно енергопостачальні компанії, в тому числі ПАТ “Львівобленерго”, складають графіки аварійних відключень. Графік аварійних відключень ПАТ “Львів­обленерго” на період з 1 жовт­ня 2014 року по 1 жовтня 2015 року погоджений Держенергонаглядом та Львівською облдержадміністрацією. Проте коли саме вимикатимуть світло, як часто і кому наразі не відомо.
Тому “Львівобленерго” закликає мешканців Львівщини раціонально використовувати електроенергію, це не так складно і економити може кожен.
“Аби врегулювати цю складну ситуацію просимо не вмикати без зайвої потреби в період з 08.00 до 11.00 та з 19.00 до 22.00 години одночасно енергоємні побутові електроприлади (електрообігрівачі, електроплити, пральні машини, праски, порохотяги). Їхнє використання у цей час може суттєво перевищити граничну величину електроспоживання Львівщини, встановлену Міненерговугілля України, і призвести до дисбалансу Об’єднаної енергетичної системи України”, – зазначила “Пошті” Галина Єлісеєнко, керівник прес-служби Львівобленерго

Темно може бути і на вулицях

Ймовірно, ситуація із браком електроенергії стане більш складною ближче до зими. Тоді містяни і чекають планових відімкнень, про які нині лише говорять. Тож, ймовірно, темно буде не лише в домівках, а й на вулицях міста. Поки ж на вуличному освітленні Львів не економить. 
“Зараз вуличне освітлення ми вмикаємо згідно із графіком. Щодня інший час увімкнення та вимкнення, але якщо говорити приблизно, то вмикаємо о  20.30, а вимикаємо о 06.00. Поки ми не економимо електроенергію і подаємо її як і раніше. А от коли Львівобленерго розробить графіки  вимикання світла у певних районах, тоді і ми будемо економити і на вуличному освітленні”, – розповів “Пошті” Михайло Страч, заступник директора ЛКП “Львівсвітло”.
З його слів, вимикання електроенергії бодай на дві години дозволить зекономити, і досить суттєво. Але без попередження цього не робитимуть. “Ми подбаємо, щоб люди знали в який час ліфтами краще не користуватись. А навіть, якщо хтось застрягне в ліфті, то приїде аварійна бригада, щоб визволити”, – каже Михайло Страч.
01.12.2014 18:07
http://vk.com/id45272545

Ніхто нікого не попередив, 01 грудня на грінченка вимкнули з 09:00 до11:00 міні ринок збоїщанський та ще кілька будинків, потім в наступній партії де вже не було світла з 11:30 до 16:20 орієнтовно. Загалом дуже все погано... Потрібно щось робити...


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7752 / 1.68MB / SQL:{query_count}