П’ють, чубляться, вбивають

Вбивства на Львівщині скоюють здебільшого рідні жертв. І таке стається через оковиту, гроші та жінок

фото: mvs.gov.ua
Найцінніше, що має кожна людина – це її життя та здоров’я. За останній час через фактичну війну в країні ми вже звикли щодня чути про загиблих у гарячих точках. Проте людей вбивають не лише на сході, де війна, а й у мирній Львівщині. І не через ідеологічні розбіжності, а значно приземленіші. 
Як учора розповів начальник обласного управління міліції Львівщини Дмитро Загарія (на фото), у нашому краї найчастіше людей вбивають у стані алкогольного сп’яніння, через гроші, жінок чи навіть домашніх тварин. Зазвичай вбивцями є найближчі для жертв люди – їх рідні чи співмешканці.  

Кривава статистика

Із початку цього року в області зареєстрували 46 убивств, а це на 10 більше, ніж за той же період 2013-го. Шість із них залишаються нерозкритими, найближча перспектива на розкриття злочинів є у двох справах. 
“Якщо кваліфікувати вбивства за видами, то скоїли 21 сімейно-побутове вбивство, 6 –  задля помсти, 12 – із корисливих мотивів, 7– через хуліганство. Стосовно способів, то 24 випадки трапилися із використанням колючо-ріжучих предметів (ножі), 15 – через нанесення ударів підручними предметами (ножиці, сокири, дерев’яні бруски), у п’яти випадках жертви були задушені, два випадки – з використанням вогнепальної зброї”, – зазначив Дмитро Загарія.  
З його слів, під час учинення злочинів не застосовували зброю, викрадену з відділків міліції під час Ночі гніву. “Уся зброя, яка була викрадена з підрозділів міліції, відстріляна і у нас є кулегільзотека. Ця зброя під час вчинення злочинів не використовувалась”, – розповів головний міліціонер області. 
Зазначимо, що більшість злочинів, а саме 27 – вчинені у стані алкогольного сп’яніння, 14 із них, під час спільного розпиття спиртних напоїв. 11 вбивств трапилися між особами, які перебували у родинних стосунках або проживали разом.  А ось серед убивць було 34 чоловіки та 12 жінок.

Фабули резонансних злочинів 

Дмитро Загарія розповів про останні вбивства, які викликали найбільший резонанс. Одне із них трапилось 17 серпня на вул. Пасічній, коли син убив власного батька. 
“У квартирі знайшли труп 65-річного чоловіка з чисельними колото-ріжучими ранами. У ході проведення оперативно-розшукових заходів виявили, у той день у дідуся був день народження. Прийшов син, після пиятики у них виник конфлікт, син ножицями і ножем наніс йому рани, від яких чоловік помер”, – розповів Дмитро Загарія. 
А ось 24 серпня на вул. Холодній біля лісу знайшли тіло 45-річного львів’янина із переломом основи черепа. Його вбили друзі. Через жінку. “Після пиятики на дачі між чоловіками виникла суперечка, яка переросла в бійку. Підозрювані вивезли тіло на візку і викинули на дорогу, де його і знайшли”, – зазначив співрозмовник. 
Ще одне резонансне вбивство трапилось 8 вересня у Червонограді. Сусід убив пенсіонерку через… кота. “Йому не подобався її кіт і сама жінка, з його слів, поводила себе “неадекватно” і не подобалась йому як сусідка.  Вбивця сильно побив стареньку, проламав їй грудну клітину, від чого жінка померла на місці”, – розповів головний міліціонер краю.
Із початку цього року в області зареєстрували 46 убивств, а це на 10 більше, ніж за той же період 2013-го
10 вересня у Львові  на вул. Мазепи 50-річного львів’янина вбили через заборговані ним гроші. Останнє резонансне вбивство трапилось на тій же вулиці. 17 вересня о 7.00 біля сміттєвого бака знайшли тіло 25-річної жінки  зі зв’язаними руками та ногами і тілесними ушкодженнями. Злочин вчинив чоловік у своїй квартирі, де проживає із братом-інвалідом.  Тіло винесли на вулицю і викинули на смітник. 
“Вбивцею виявився неодноразово судимий 23-річний львів’янин. Встановлено, що вбивця і його жертва підтримували стосунки впродовж двох місяців. Жінка приходила у квартиру, де був скоєний злочин. Все задокументовано і підтверджено свідченнями очевидців та сусідів”, – розповів Микола Гладюк, начальник Управління карного розшуку обласного управління міліції. 
Всі підозрювані у вбивствах заарештовані. Нині вони у СІЗО, а незабаром їх справи передадуть до суду. Щодо інших справ, то працівниками карного розшуку проводяться оперативно-розшукові дії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7738 / 1.56MB / SQL:{query_count}