“ПТН ПНХ” на львівських дорогах

Як реагують містяни і ДАІ на нові автомобільні тренди і чи “світить” модним водіям за них штраф?

фото: censor.net.ua
Індивідуальним номерним знаком уже давно нікого не здивуєш. Львівськими дорогами гасають і “ВОВЧИК”, і “ВАСИЛЬ”, і “Ма4о”… 
Але нині на наших шляхах, як і в столиці, нові тенденції – у тренді “ПТН ПНХ”. Воно, може б, і нічого, але люди нарікають, що водії автівок із модними політичними номерними знаками інколи поводяться на дорогах надто свавільно. 
“Останнім часом спостерігаю дивне на дорозі. “Понтовики” позаклеювали номерні знаки табличками “ПТН ПНХ” і їздять як хочуть... Днями мене обурив випадок: позашляховик із табличкою “АЙДАР” нагло підрізав моє авто. І що далі? Який номер зафіксувати у випадку втечі авта з місця ДТП? Виходить, що тепер можна вкрасти авто, наклеїти на номерний знак будь-що і гасати вулицями, порушуючи законодавство?! А наше доблесне ДАІ тим часом бореться з водіями, що розмовляють по телефону”, – пише користувач Андрій Мариняк на своїй сторінці у Facebook.
Інший користувач соц­мережі Volodymyr Dvozhak пише, що днями також бачив це авто. “Але насторожило не порушення ним правил, а реально те, що хлопці там у “камуфляжі”, ледь не зі зброєю. Тобто “закосити” можна під “Айдар” і гасати Львовом? А якщо це не “Айдар”, а якісь провокатори?” – обурюється він. 
Загалом містяни певні: правоохоронці легковажать тим, що не забороняють нині використовувати іменні знаки на кшталт цих. Адже якщо хтось, не приведи Господи, спричинить у Львові якусь аварію і втече з місця ДТП – шукай вітра в полі…
Львів’яни нарікають, що водії автівок із модними політичними номерними знаками інколи поводяться на дорогах надто свавільно
Тим часом, як розповіла “Пошті” прес-секретар ДАІ Львова Людмила Ліб, головне, щоби номерний знак було чітко видно, а який він – особливого значення немає. Щодо іменних, то головне, аби на них не використовували лайливих слів. 
“Звісно, якщо їде весіль­ний кортеж із тематичними но­­мер­ними знаками “ВЕСІЛЛЯ” чи “МОЛОДЯТА”, штрафувати його ніхто не буде, бо в людей свято. Але це сувенірні номери, що не потребують реєстрації. Їх не можна використовувати щодня. Передусім іменні знаки не є основними, вони додаткові. Авто не може бути зареєстроване як “ТАРАС”. Повинен бути звичайний номер”, – каже Людмила Ліб. 
Щодо водіїв, які замість номерних знаків кріплять табличку “АЙДАР” чи “ПТН ПНХ”, у Людмили Ліб тривожних побоювань… нема. Каже, що це люди “свідомі та патріотично налаштовані, якщо вирішили так ознакувати своє авто”, тому правопорушень на дорогах від таких не чекає: “Щоб бути патріотом у всьому, треба дотримуватись і Правил дорожнього руху”. 

Де і хто виготовляє?

Зі слів прес-секретаря УДАІ області Галини Лемішко, якщо люди бачать на дорогах міста дивні, на їхню думку, номерні знаки, то не варто одразу панікувати. Необхідно роздивитися, чи це справді знак, а не наклейка, яка закриває номер авта. Бо якщо номер заклеєний – треба повідомити правоохоронців.

Таке авто їздить вулицями Мукачевого (фото: mukachevo.net)
“Якщо наліпка, то це порушення Правил дорожнього руху, статті 121 частини 6 Кодексу України про адміністративні правопорушення – “Керування транспортним засобом із номерним знаком, закритим іншими предметами, що не дозволяє чітко визначити символи номерного знака на відстані 20 метрів”. Покарання передбачає від 170 до 255 гривень. Випадки, коли працівники Державтоінспекції виявляли такі порушення, уже були, зокрема, останній стався у Львові 4 вересня. Проте жодної ДТП, яку спричинило б авто із нерозпізнаними іменними знаками, ні у Львові, ні на Львівщині не було”, – розповідає “Пошті” Галина Лемішко. 
Співрозмовниця зазначила, що охочі виготовити для свого авта індивідуальний номерний знак повинні звернутись у Центр безпеки дорожнього руху й автоматизованих систем при МВС до Києва. 

Як писала “Львівська Пошта”, аби похизуватися номером на кшталт “0001”, треба заплатити близько 20 тисяч гривень. Стільки ж коштують “0001” – “0005”, “0007” – “0009”, “5555” і “7777”. А ось комбінації “0006” чи “6666” коштують 8 тисяч гривень. Вартість номера, на якому чотири одинички, двійки, трійки, четвірки, вісімки чи дев’ятки, становитиме 10 тисяч гривень. 
“Номерний знак повинен відповідати стандартам. Його має бути чітко видно. Вносити корективи до того знака, який вам видали в Центрі надання послуг, заборонено. Дописувати чи домальовувати щось на ньому теж не можна. Якщо хочете мати “не такий, як у всіх” – замовте індивідуальний”, – додає Галина Лемішко. 
За вашим бажанням, на табличці реєстрації можуть написати будь-що: прізвище, прізвисько чи якесь інше слово, логотип підприємства. Після отримання особливого номерного знака ви з листом із Центру безпеки дорожнього руху повинні звернутися до місцевого МРЕВ, де видадуть нове свідоцтво про реєстрацію авта, а в “Особливих відмітках” зроблять запис про наявність індивідуального знака. Одна з вимог – аби написи не повторювалися в одному регіоні. 
Вартість таких знаків залежить від кількості символів і наявності малюнка. Індивідуальні номери можуть бути написані як кирилицею, так і латинськими літерами. Ними можна користуватися лише в Україні. Знаки “НАРЕЧЕНА”, “НАРЕЧЕНИЙ” і “МОЛОДЯТА” можна придбати в сувенірних крамницях. Середня їх ціна – близько 100 гривень.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8016 / 1.58MB / SQL:{query_count}