Чи безпечно вам у Львові?

“Пошта” довідалась, хто зараз береже спокій містян та чи мав намір хтось його порушити. Тим часом на Львівщині збільшився попит на зброю

фото: censor.net.ua
“Львів’яни у безпеці” – про це постійно говорить міська влада, також у цьому нас частенько переконують міліціонери з екранів телевізорів. 
Влітку у місті навіть створили спеціальний фільтраційний центр на залізниці, щоби підозрілі приїжджі не розгойдували досить спокійний Львів диверсіями й терактами. Й самі містяни стали більш пильними. Дехто з міркувань про власну безпеку подався на курси самозахисту… 

Сам дам раду!

“Я працюю у банку, маю друга, що тренує каратистів. Зібрав ще кількох колег, і ми записались до нього на бліц-курс… Вже два тижні вчимось азів. Каже наш тренер, що за місяць-другий, зможемо достойно захищати себе при потребі. Це потрібна річ, і не лише тому, що в країні неспокій, а й тому, що кожен чоловік мусить бути сильним. А я зі своєю “сидячою” роботою розучився кулаками махати”, – жартома розповідає Анатолій. Чоловік додає, що у рідному Львові почувається досить безпечно. 
Не лише кулаками захищатимуться містяни. За даними обласного управління міліції, у Львові й області збільшився попит на зброю… “За вісім місяців 2014 року на Львівщині зареєстровано 33389 власників зброї. За вісім місяців 2013 року 31732 власники зброї, це більше, ніж на півтори тисячі…”, — розповіла “Львівській Пошті” Світлана Добровольська, речниця обласного управління міліції.

Міліція “фільтрує”

Міліція потенційних диверсантів намагається виловлювати ще на дорозі до Львова… Щоб убезпечити Львівську область від появи терористів, з початку літа частина гостей з Донбасу проходить перевірку через фільтраційний центр ще на вокзалі. 
Зі слів начальника УМВС на Львівській залізниці Володимира Дитюка, найпильнішу увагу міліція приділяє пасажирам поїздів зі сходу Львів – Донецьк – Маріуполь, а саме підозрілим особам, прибулим до Львова з Донбасу з великим багажем. 
“Загалом таких резонансних випадків досі не було. Але робота фільтраційного пункту є дуже доречною. Ми моні торимо, хто прибуває. Звичайно, здебільшого зі сходу приїздять діти й жінки, але є й чоловіки. Ми стараємось перевіряти їх документи, перевіряти по обліках, чи не проходять як судимі. За цей період знайшли близько десяти осіб, які перебували в розшуку. 
Ми виявили осіб, які займались, на наш погляд, підозрілою діяльністю – документували об’єкти залізниці. Виявили двох осіб, які знімали всі об’єкти залізниці від Львова до Мукачевого, всі тунелі, всі стратегічні об’єкти. Вилучили певну кількість боєприпасів. Останній випадок був у Тернополі – днями там вилучили майже дві тисячі патронів, сім гранат, ножі. Інформацією ми постійно обмінюємось із іншими службами, зокрема з СБУ”, – розповідає Володимир Дитюк. 

“Міський патруль” на сторожі

У місті ж спокій взялись берегти й самі містяни. Міськрада кличе на роботу муніципальних дружинників – “активних молодих людей, які хочуть працювати на благо і безпеку міста. Обов’язки – чергування та патрулювання міста Львова”.

фото: lvivnews.net
Серед вимог – добра фізична підготовка, психічна, емоційна стійкість та вік до 45 років. Натомість у міськраді пропонують “офіційне працевлаштування, соціальні гарантії згідно з Кзпп України”, та зарплату приблизно у 2 тисячі грн. 
Керівник ЛКП “Муніципальна дружина” Микола Рубаняк (підполковник у відставці) взявся відновлювати репутацію муніципальної дружини. Каже, що вона має працювати на користь містян, працювати спільно з міліцією, подекуди й конкурувати. 
“Є бажання змінити ставлення людей до муніципальної дружини, яка працюватиме на благо громади, отримуватиме підтримку від громади і ймовірно навіть конкуруватиме з міліцією. Є пілотний державний проект реформи міліції. І з часом, ймовірно, якщо буде воля держави буде у нас і муніципальна поліція”, – каже Микола Рубаняк. 
Наразі у муніципальній дружині взялись “реанімовувати” статут. Його затвердили на виконкомі міськради ще у 2008 році.
Найпильніша міліція до пасажирів поїздів зі сходу Львів – Донецьк –Маріуполь, особливо до підозрілих осіб із великим багажем
“Хочемо реанімувати його. До прикладу, розділ другий щодо забезпечення громадського порядку, громадської безпеки. Запобігання адміністративним проступкам і злочинам. Та муніципальна дружина не має права виставляти людей на охорону громадського порядку. Тому є рішення виконкому міськради про те, що ми не лише муніципальна дружина, а й підприємство, працівники якого є членами громадського формування. Тому це дає нам повноваження нести службу по громадському порядку міста Львова спільно з працівниками міліції і іншими силовими структурами”, – додає керівник ЛКП.
Із 60 людей, яких упродовж двох тижнів відбирали для служби, до роботи допустять всього лиш 20, вони пройшли відповідні тести, і фізичні, і морально-психологічні, пройшли стажування. Також при прийомі на роботу враховують і патріотичну мотивацію чоловіків, зі слів Миколи Рубаняка, багато хто з тих людей брали участь в охороні громадського порядку взимку як волонтери. Де саме патрулюватимуть, дружинники визначають спільно з міліцією. Фінансуються наразі з міського бюджету. 
Інспектор, який патрулює місто, мусить мати при собі документ, що засвідчує особу, посвідчення про те, що він член муніципальної дружини і член громадського формування “Mуніципальна дружина”. “Відповідно до закону про охоронну діяльність і про громадське формування він має право на носіння палиці ґумової і зброї газової, резинової. Людина сама приймає рішення, коли застосовувати її. Людина сама купляє зброю. І несе відповідальність за неї”, – каже Микола Рубаняк. 
Не пасуть задніх і міліціонери. Вони також патрулюють місто і кажуть, що оперативно реагують на звернення містян щодо підозрілих осіб. 

Причина бути пильнішими

Містяни вже звикли до систематичних псевдозамінувань, звикли прискіпливо розглядати приїжджих, і своїх зі сходу, і чужих із закордону. Що у центрі міста та й на його околицях все частіше чути російську, що містом їздить все більше автівок з російськими номерами. Їздять і наші біженці “данєцкі” на крутих іномарках. 
Звикли, що бува їх нахабно паркують і на газонах, і на пішохідних переходах. Та немає в цьому нічого загрозливого, і все львів’яни сприймають із аристократичною стриманістю та українським розумінням, побурчать собі під ніс, тай виправдають все самою лиш невихованістю, й байдужістю… Багато виправдають, і багато стерплять, але не… “Слава Путіну”!  
Минулими вихідними у центрі міста трапився прикрий інцидент. Чоловік ймовірно російської національності, так припускають, бо його автівка була на російській реєстрації у бійці відкусив шматок вуха львівському патріотові. А бійка почалась тому, що чолов’яга вирішив собі у центрі “бандерівської столиці” крикнути “Слава Путіну”… Зараз його шукає міліція. На вул. Театральній біля готелю “Леополіс” побили львів’янина, Богдана Оліярчука, який прогулювався містом зі своїми друзями у футболці з тризубом і написом “Це моя і твоя війна”.
Зі слів потерпілого, побачивши гасло, бритоголовий чоловік з авто з російськими номерами вигукнув “Слава Путіну”. Богдан зробив йому зауваження, після чого чоловік почав ображати його, пише постраждалий на своїй сторінці у Facebook. Згодом із машини вийшли ще жінка та чоловік років 30-35. Почалася бійка. Так як за Богдана ніхто не заступився, його вдарили по голові важким предметом, а бритоголовий чоловік вкусив за вухо.
Перевіряють не лише росіян, а й переселенців з Криму та інших областей
“Так і сталося – мені відкусили кусок вуха, натовп зібрався, але ніхто не хотів допомагати, крім моїх нових друзів! Було людей 30-40, які оточили нас навколо, були таксисти, яких я просив заблокувати машину – але всім було байдуже. Ось це “безпечне місто”, ось це моральна столиця України, де у центрі кричать “Слава Путіну”, – написав постраждалий.
За словами Богдана, коли він робив зауваження, знав на що йде, але підтримки перехожих не було. “Підтримки так і не було! Але це міг бути дехто інших, дехто гірше фізично підготовлений! Що б тоді було, я не знаю, але у цей вечір мені було соромно за львів’ян. Хоча з іншого боку, справжні львів’яни на сході!”, – зазначає Богдан Оліярчук.
Справа набула неабиякого резонансу. Зараз нею активно займається міліція. І має чимало запитань, зокрема й до потерпілого. 
“Потерпілий звернувся в медичний заклад, але назвався не своїм іменем. Медичний заклад не міг встановити дану особу і передати до міліції. Через два дні після інциденту потерпілий звернувся в міліцію. На запитання, чому не звернувся раніше, він відповів, що не надав значення події, – розповідає начальник міського управління міліції Сергій Зюбаненко. – Працівники міліції відкрили кримінальне провадження. Триває слідство, встановлюють свідків, очевидців. Зі слів потерпілого можемо зробити висновок, що даний громадянин дійсно може бути громадянином Російської Федерації тому, що він спершу говорив російською, потім чистою українською. Зі слів потерпілого, вміст багажника його авто – консервації, відповідно можна зробити висновок, що даний громадянин має родичів, знайомих, близьких на теренах Львівщини. Зараз авто розшукують, орієнтування передані в інші міста і обласні центри держави”.
Наразі за легкі тілесні ушкодження крикуну ганебних гасел світить штраф, або виправні роботи, але, якщо міліція все дослідить, і викриє нові обставини, то цілком ймовірно, що відповідальність може бути зовсім іншою. 
Сергій Зюбаненко каже, що і переселенці зі сходу країни, і приїжджі із закордону під пильним оком міліції. Але око настільки пильне, наскільки дозволяє закон. 
“Ми можемо проводити перевірку згідно з нашим законодавством. Немає спеціального обумовленого статусу, за яким ми мусимо це робити…  Перевіряємо не тільки росіян, а й переселенців з Криму з інших областей, приїжджих з інших держав. Бази даних, за якою ми мусимо перевіряти кожен автомобіль, немає. Звісно, в літній період громадяни Росії на теренах Львівщини з’являються не тільки тому, що приїздять як туристи, а й тому, що багато хто виїхав у Росію на заробітки, а влітку просто повертається сюди до родичів. Якщо маємо конкретну інформацію, якщо маємо заяву людини, яка підозрює, що та чи інша особа може бути “загрозливою”, то все перевіряємо”, – зазначає Сергій Зюбаненко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8014 / 1.64MB / SQL:{query_count}