Шестиденка для школярів?

Уже з першого вересня львівським учням варто готуватися до навчання по суботах. Натомість зимові канікули затягнуться аж на два місяці!

фото: uaua.info
У Львові з початку навчального року хочуть запровадити шестиденний навчальний тиждень. Тобто з вересня учні як перших, так і одинадцятих класів вчитимуться ще й у вихідний день – суботу. Натомість матимуть довші зимові канікули.
Наразі це питання обговорюють із трудовими колективами, працівниками навчальних закладів, директорами шкіл і головами профспілкових комітетів. Проте вже з понеділка пропозиції щодо змін у структурі нового навчального року надійдуть до виконавчого комітету Львівської міської ради. 
Як розповіла “Пошті” головний освітянин Львова Галина Слічна, зміни до навчального графіка хочуть внести з метою економії тепла та світла взимку. “Зважаючи на суспільно-економічну ситуацію в країні, шалену витрату коштів на енергоносії (з початку року вартість газу підвищилась на 85 відсотків), усі ми повинні економно використовувати енергоресурси, – зазначила вона. – Ми знайшли оптимальний варіант виходу із ситуації: впродовж вересня, жовтня та листопада у школах Львова запровадити шестиденний навчальний тиждень із відпрацюваннями по суботах до грудня”.
Навчальний процес, зі слів Галини Слічної, виглядатиме так: у першу суботу вересня діти навчатимуться за розкладом понеділка грудня; у другу суботу – за розкладом вівторка грудня і так 13 субот. А ось канікул узимку буде вдосталь – із 6 грудня до 2 лютого. Січень по суботах діти відпрацьовуватимуть упродовж лютого – травня.
“У проміжках між навчаннями будуть осінні й весняні канікули – діти відпочиватимуть із 18 до 27 жовтня і 6 до 13 квітня відповідно. Звісно, протягом навчального року структура буде, так би мовити, плаваюча і залежатиме від погодних умов. Тобто, якщо в жовтні буде тепло, канікули зміщуватимуться ближче до листопада. А коли буде тепло в грудні, то навчання не перериватимемо – канікули перенесемо на лютий”, – розповіла головний освітянин нашого міста.
До речі, скільки вдасться зекономити місту, запроваджуючи шестиденний навчальний тиждень, Галині Слічній сказати важко, бо це нереально, оскільки тарифи можуть і підвищуватись. Однак вона запевнила: вчителі заробітну плату отримуватимуть вчасно.
“Педагоги без грошей не залишаться. Повноцінну зарплату за відпрацьований по суботах навчальний план вони отримають і в грудні. Єдине, що впродовж грудня і січня вчителі відвідувати навчальні заклади не будуть”, – запевнила вона.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7815 / 1.54MB / SQL:{query_count}