Війна відпочинку не завада

Попри непросту ситуацію в країні, львів’яни літа не марнують. Щоправда, цього року замість окупованого Криму обирають Хорватію, Чорногорію і Болгарію. Та й на відпочинок на заході країни попит підвищився на 50 відсотків

Зважаючи на напружену ситуацію в Україні та АТО на сході, у якій бере участь чимало галичан, жителі нашого міста допомагають воякам хто чим може. Дехто навіть жертвує кошти, відкладені на відпустку, бо вважає, що бронежилети й інша амуніція потрібніші зараз значно більше, ніж засмага та атракції... 
Та все ж більшість містян від літнього відпочинку вирішили не відмовлятися; навіть тимчасово анексованому Кримському півострову знайшли альтернативу – тепер на відпочинок вирушають у Болгарію, Хорватію чи сонячну Чорногорію. Львів’яни запевняють: за кордоном можна відпочити дешевше, ніж в Україні, до того ж там значно безпечніше. 
Туроператори, своєю чергою, кажуть, що через воєнні дії на сході країни дехто був змушений відмовитися від заброньованих турів за кордон. Чому? Причина проста – глава сім’ї отримав повістку.

А куди цього літа?

Літній відпочинок – чи не найкращий спосіб забути про проблеми. 
Декому достатньо поїхати на дачу за місто, помилуватися зоряним небом чи порибалити на річці. Іншим же хочеться розслабитися на піщаному пляжі, насолоджуючись літнім сонцем. Є і такі, хто віддає перевагу відпочинку за кордоном, оскільки так можна пізнати культуру інших народів та отримати екзотичні враження. 
“Пошта” поцікавилась у львів’ян, де вони полюбляють відпочивати і як на їх літній відпочинок вплинули події в країні. 
Марія Ярема, 19 років:
– Раніше їздила на відпочинок у Крим. Думала й цього року туди чкурнути, та не так сталося, як гадалося… Гарно відпочити можна і на Західній Україні (маю на увазі Карпати), і на Волині (Шацькі озера)! Як варіант можна замовити екскурсійний тур, до прикладу, в Кам’янець-Подільський.
Оксана Кулик, 25 років:
– На днях повернулася з Одеси, була там два тижні. Відпочинок дуже сподобався! Одеса, як і Львів, це місто, що має свій особливий і неповторний колорит. Як на мене, відпочинок повинен бути корисним як для душі, так і для тіла. Для цього українські простори підходять ідеально! Тож чому витрачати кошти за кордоном?
Варвара Берна, 40 років:
– Як на мене, найкращий відпочинок – на Шацьких озерах. На Західній Україні мені безпечніше, ніж на Одещині чи в окупованому і вже не українському Криму. Із власного досвіду скажу, що на півострові відпочивати було доволі дорого. До прикладу, дешевше поїхати в Болгарію – за 3 – 8 євро можна орендувати житло, інколи навіть зі сніданком. Багато львів’ян віддають перевагу відпочинку в Карпатах. Також гарні рекреаційні зони є на Буковині. 
Олександр Кравчук, 43 роки:
– Мій відпочинок залежить від фінансових можливостей. Цього літа планую поїхати в рідні Карпати. Раніше кілька років їздив із сім’єю відпочивати на Кримський півострів. Тепер із південних регіонів країни обиратиму Херсонщину чи Одещину. Загалом бував на відпочинку в Болгарії, Чехії, Словаччині. Скажу, що найдешевше відпочивати в Болгарії. Нині ситуація в країні є надзвичайно тривожною, тож відпочити сповна, думаю, не вдасться. 
Віктор Шевчук, 57 років:
– Єгипет, Греція, Туреччина, Арабські Емірати, Чорногорія – це ті країни, де вже побував. В Україні зазвичай обирав відпочинок у чудових кримських санаторіях. Нині туди принципово не їду. Цього року вдалося вже тричі побувати в Одесі. Знаю, що львів’яни бояться їхати в південні регіони країни, тому для відпочинку обирають Карпати, зокрема Славське, Ворохту, Яремче. 

Провальний туристичний сезон


фото: zz.te.ua
Те, що літній туристичний сезон буде вкрай важким, туроператори прогнозували ще минулої осені, коли заворушення на Майдані в столиці лише починалися. Тому вже на етапі формування літніх програм врахували, що, вочевидь, ситуація в країні буде складною, відтак спроможність українців не буде підвищуватися, тож очікувати збільшення кількості клієнтів не варто. Як кажуть, готувалися до найгіршого. 
“Звісно, тоді туроператори не могли передбачити того, що переживаємо зараз – анексії Криму, війни на сході країни, але, тим не менше, ризики врахували. Ще восени запланували на 50 – 70 відсотків менше турів, аніж було в аналогічний період 2013-ого. Це допомогло уникнути масштабних банкрутств на туристичному ринку. Так, певні прикрі випадки, такі як призупинення діяльності турагенцій, все ж трапляються, але такої хвилі банкрутства, яка нині накрила туроператорів у Росії, в Україні, на щастя, нема”, – розповіла “Пошті” директор однієї з українських турфірм Юлія.
Що стосується українців, які на відпочинок виділили понад 10 тисяч гривень на тиждень на особу, то вони поїхали за кордон – у Туреччину, Грецію, Болгарію, Чорногорію
Співрозмовниця додала, що найскрутніше зараз туристичному бізнесу Криму, оскільки потік туристів зменшився більше ніж на 90%. “Торік на півострові відпочивало чи не 6 мільйонів туристів, із них 65 відсотків – українці. Цього року нема статистики щодо кількості відпочивальників, проте експерти кажуть, що їх менше на 9 відсотків, якщо порівнювати з показниками минулого року. Українці масово бойкотують Крим”, – розповіла пані Юлія. 
З її слів, частина тих, хто полюбляв засмагати на кримських пляжах, переорієнтувалася на Південну Україну. Насамперед йдеться про курорти Херсонщини та Одещини. Решта людей віддала перевагу курортам Західної України. Що стосується українців, які на відпочинок виділили понад 10 тисяч гривень на тиждень на особу, то вони поїхали за кордон – у Туреччину, Грецію, Болгарію, Чорногорію.

Хто куди, а я в Болгарію! 

У львівських турагенціях кажуть, що львів’яни тепер віддають перевагу відпочинку за кордоном. Попри те, що клієнтів у туристичній індустрії поменшало (за попередніми даними, на 30 – 40%), курорти Болгарії все ж користуються у львів’ян неабиякою популярністю. Ймовірно, містян приваблює не надто висока вартість такого відпочинку. 
“У Болгарію маємо різні тури. Можна поїхати своєю автівкою та забронювати через турагенцію лише готель. Якщо клієнт обирає такий варіант, ми прокладаємо для нього маршрут і визначаємо, як краще туди їхати. У такому випадку тижневий відпочинок у Болгарії коштує 67 євро з особи, включно з харчуванням”, – розповіла “Пошті” заступник директора львівської турагенції Тетяна. 

Як правильно обрати туроператора, аби відпустка вдалася на славу? 
Популярність турфірми. Прибуток турфірми безпосередньо залежить від реклами та впізнаваності цієї агенції, тож вона має бути завжди в усіх на очах. Що більше про неї знають, то більша клієнтська база. 
Вартість туру. Майже всюди турфірми пропонують однакові цінові послуги на певний вид відпочинку. Якщо в якійсь компанії пропонують послуги значно дешевше, необхідно бути особливо уважним, адже жодна з фірм не працюватиме собі в збиток. 
Набір послуг. Дізнайтеся про всі деталі, які допоможуть вам комфортно відпочити, зокрема, про розташування вікон і вид із них, відстань до пляжу, наявність кондиціонера, харчування.
Транспортні послуги. Якщо вартість доїзду до місця проживання не включена в ціну відпочинку, то заздалегідь дізнайтеся про те, у скільки обійдеться вам ця послуга. 
Екскурсії. Заздалегідь дізнайтеся, які розважальні заходи входять у програму вашого відпочинку згідно з придбаною путівкою. Запитайте в працівників турагенції, чи не доведеться доплачувати за розваги окремо.
Послуги гіда. Якщо ви вирушили в іншу країну і не знаєте місцевої мови, вам важко буде щось зрозуміти й ознайомитися з правилами готелю. В усіх питаннях вам допоможе гід. Він же розповість, як необхідно поводитися на території курорту, яка історія та цікавинки є в цьому місті.
Віза. Уточніть, яка вартість отримання візи, а також скільки часу потрібно, аби її виготовили. 
Сума коштів. На кордоні країни, в яку ви вирушаєте, можуть вимагати надати певну суму коштів, необхідною для відпочинку. За відсутності грошей вас можуть просто не впустити на територію країни.
Щеплення. У багатьох африканських країнах водяться комахи і тварини, які можуть загрожувати вашому здоров’ю. Для уникнення негативних наслідків необхідно уточнити, які щеплення потрібно зробити перед вильотом, інформує сайт rada.lviv.ua.
Співрозмовниця переконана, що таким чином за кордоном можна відпочити навіть дешевше, ніж в Україні. “Автобусний тур у Болгарію буде коштувати дорожче – від 200 євро з особи. У цю суму вже включені і вартість доїзду, і проживання (як правило, 7 днів і 7 ночей), і страховка, і курортний збір. Окремо потрібно буде оплатити лише 35 євро за візу”, – додала Наталія, головний менеджер однієї із львівських турфірм.
Та є такі курортні місця, куди дістатися можна лише власним транспортом. Йдеться передусім про Хорватію. До слова, це те місце, яке за кліматом може стати альтернативою Криму. Проте такий відпочинок обійдеться вдвічі дорожче, ніж у Болгарії. 
Золотою серединою по ціні може стати Чорногорія. Десятиденний тур автобусом коштуватиме від 300 євро. Якщо добиратися літаком, то середня вартість путівки становитиме 400 євро. Але бувають акційні пропозиції – вартість туру становитиме від 350 євро (залежно від сезону).
Туроператори кажуть, що львів’яни, обираючи місце відпочинку, зазвичай відштовхуються від клімату й ціни. Проте серед містян є і так звані VIP-клієнти. “Вони, попри тривожну ситуацію в країні та підвищення цін, не відмовляють собі у відпочинку на високому рівні. Але такі клієнти при виборі курорту відштовхуються від того, чи є в ту чи іншу країну прямі рейси зі Львова. За цим принципом вибір у них досить обмежений, тому замовляють переважно VIP-відпочинок у Туреччині чи Греції. В середньому для однієї особи таке задоволення коштує від 4 000 євро”, – розповіла Наталія. 
Із незвичних та екзотичних країн львів’яни частіше обирають Домініканську Республіку чи Кубу. “Зараз досить популярними стали Сполучені Штати Америки, ймовірно, через те, що американське посольство спростило отримання віз. Але перелічені країни не є настільки популярними серед львів’ян. Такі поїздки замовляє максимум 5 відсотків клієнтів”, – розповіла Тетяна. Попри те, що все ще триває сезон літніх відпусток, містяни вже зараз планують зимовий відпочинок і бронюють новорічні та різдвяні тури. 
“Наші партнери дають ціни за півроку. У такий спосіб можна добряче зекономити. Завчасне бронювання дає до 40 відсотків знижки. Проте цього року кількість ранніх пропозицій також суттєво зменшилася. Є люди, які відмовляються від запланованого відпочинку пояснюючи, що глава сім’ї отримав повістку. У такому випадку ми повертаємо частину коштів. Також є страхова компанія, яка страхує від невиїзду. Це називається форс-мажором”, – додала співрозмовниця.
Якщо говорити про внутрішній туризм, то львів’яни переважно самостійно шукають собі місця для відпочинку і в турагенції звертаються рідко. Попри цю тенденцію, цього року і такі послуги користуються значно більшим попитом, аніж раніше.
“Щодо внутрішнього туризму, то цього року спостерігаємо збільшення кількості турів по Львову та Західній Україні мінімум на 50 відсотків. Львів’яни до нас звертаються в основному тоді, коли обирають місця для відпочинку в Карпатах чи Закарпатті. Що цікаво, їх приваблюють бази з басейнами, а не природними водоймами”, – зауважила Тетяна.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8653 / 1.66MB / SQL:{query_count}