Львівський Лицар допомагає військовим

Уже минув тиждень відтоді, як біля входу до ратуші поставили фігуру лицаря, створену львівськими митцями, і скриньку для пожертв на потреби війська – за цей час львів’яни та гості міста вкинули до неї 82 тисячі гривень. Частину цих коштів уже витратили на закупівлю спецобладнання

фото: архів
Львів і далі збирає кошти для того, щоби наші хлопці в зоні АТО мали необхідні речі. Ініціативні містяни вигадують для цього дуже оригінальні способи. Про один із них „Пошта” раніше писала.
Нагадаємо, що 30 липня поблизу входу до ратуші поставили дерев’яну двометрову фігуру лицаря, яку вирізали з липи та розмалювали львівські митці. У його обладунки (а саме в щит) можна забивати цвяхи з тризубом, аби статую зміцнити. Таке право має той, хто кидає в скриньку біля фігури пожертву на військо в розмірі щонайменше 100 гривень.

На що вже назбирали

Ініціатори встановлення Лицаря 5 серпня передали учасникам АТО 11 приладів нічного бачення й один нічний приціл, які придбали за зібрані кошти, повідомили в прес-службі Львівської міськради.
“Кожен забитий цвях із тризубом зміцнює щит, і лише за шість днів жертводавці заповнили “тризубами” вже майже половину щита. Із зібраних 82 тисяч гривень ми наразі використали 52 тисячі, за які придбали обладнання. Акція досі триває, тож незабаром будуть нові закупівлі. Про тих, хто долучається до неї, ми навіть по-доброму жартували: можемо вішати біля фігури карту світу, і на ній позначати країни, звідки передали пожертви. Знаємо про випадки, коли люди телефонують своїм знайомим із різних країн, розповідають про нашу ініціативу, а потім, за їх вказівкою, роблять внески”, – розповів ініціатор встановлення Лицаря у Львові Іван Радковець.
Активісти зазначають, що вирішили купувати прилади не найвищої якості, бо вони дуже дорогі. Обирали дешевші, аби мати можливість придбати їх більше. 
“Люди, які брали участь у бойових діях у гарячих точках, нам порадили придбати особливий потужний ліхтар, який освітлює щонайменше півкілометра. Ми будемо купувати те обладнання, яке потрібне хлопцям. Уже придбані ноктовізори поїдуть у різні підрозділи та частини, а далі купуватимемо термовізори!” – наголосив голова Львівської обласної організації Українського товариства охорони пам`яток історії та культури Андрій Салюк.

Чого ще бракує

Ні для кого не секрет, що армія в Україні надзвичайно занедбана, тому без підтримки громади військові, мабуть, не змогли би собі зарадити. Тарас Милян, військовослужбовець Збройних сил України, учасник АТО, член 24-ої механізованої бригади, розповів, що тепер із власного досвіду знає, наскільки гостро відчувається брак технічного обладнання при виконанні бойових завдань.
“Якесь базове обладнання є, але для виконання завдань потрібна спеціальна апаратура: прилади нічного бачення, нічні приціли чи тепловізори… На жаль, дуже довго кошти на це не виділяли. Та саме прилади нічного бачення дають можливість нашим військам орієнтуватися в умовах обмеженої видимості, відстежувати певну територію, не потрапити в засідку, не допустити нападу на базовий табір чи блокпост, тобто випередити ворога в якихось діях. Ці прилади допоможуть врятувати не одне життя наших солдат!” – переконаний Тарас Милян.
Військовий додав: згідно з нормами НАТО чи Збройних сил США, прилад нічного бачення повинен мати кожен (!) військовослужбовець. У нашому ж випадку було б добре, якби таких приладів було бодай два-три на взвод чи на відділення. Зараз один прилад нічного бачення може бути на кількасот осіб.
     До теми     
Зазначимо, що пожертви на потреби військовослужбовців у зоні АТО і далі збирають у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла. 
“Станом на 4 серпня в Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла на потреби військовослужбовців у рамках наших із вами спільних проектів “Захисники захисників Батьківщини” та “Завжди поруч” ми зібрали добровільних пожертв на суму понад 2 мільйони гривень (2 028 956,98 гривень), понад 27 тисяч євро (27 157 євро), понад 26 тисяч американських доларів (26 471 доларів), майже 2 тисячі канадських доларів (1 800 доларів), 1 360 польських злотих”, – написав на своїй сторінці у Facebook настоятель храму отець Степан Сус. За ці кошти вже придбали 1 186 бронежилетів, 2 022 шоломи (каски), 4 рації, 1 433 спальні мішки, 500 військових футболок, 475 пар німецьких берців, 300 пар форми й інше (наплічники, балаклави, водонепроникні костюми, тактичні окуляри тощо). 
“Ми купуємо тільки речі захисту і їх безкоштовно передаємо у відповідні підрозділи Збройних сил України, Прикордонної служби України та Національної гвардії, окремі військові формування, зокрема “Айдар”, – написав отець Степан Сус. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7644 / 1.57MB / SQL:{query_count}