Обережно, працює російська розвідка!

Батьки військових, які беруть участь в АТО, детально розповідають, де їхні діти і чого їм бракує на фронті. Тим часом ворожа розвідка працює і влучає просто в ціль

фото: mil.gov.ua
Львівщина в жалобі. У п’ятницю, 11 липня, під Зеленопіллям (Луганська область) загинули військовослужбовці з нашої області – із 24-ої окремої механізованої бригади, яка дислокується в Яворові. 
Вогонь по хлопцях відкрили уночі з реактивної системи залпового вогню БМ-21 “Град”, використання якої біля населених пунктів заборонене міжнародними конвенціями. А можливо, то був не “Град”, а… “Торнадо-Г” – ще потужніша машина смерті…
Після обстрілу минуло п’ять діб, і військові з’ясовують, звідки стріляли і чим. Рахують поранених та вбитих, шукають винуватих… А батальйон, який розгромили, відновлюється, хлопці несуть службу на згарищах і просять підмоги… в дружин та матерів. І все це діється під пильним оком російських спецслужб, яким не так уже й важко відслідковувати дзвінки з мобільних телефонів. Досить просто ввімкнути телевізор, адже чимало українських ЗМІ інформацію про вояків у зоні АТО подають ворогові, можна сказати, на таці. 
Неля Васюта спілкується із чоловіком, який пережив обстріл під Зеленопіллям, по мобільному. Окрім того що живий, чоловік розповів їй ще чимало: під час обстрілів (а їх після 11 липня було два) вийшла з ладу частина техніки, тож тримати оборону стало важче… хлопці у вкрай важкому психологічному стані, та все ж намагаються стояти до кінця… немає підмоги, а вже чимало загиблих і поранених… бракує води… згоріло чимало особистих речей… не вистачає амуніції… Тож, зрозуміло, що жінка не мовчить, розповідає почуте і намагається допомогти чоловікові, закликає вище командування АТО вислати підмогу. 
 Наші діти – не “живе м’ясо”!     
Вчора, 14 липня, родичі військових, мобілізованих у 24-ту окрему механізовану бригаду, що постраждали 11 липня під Зеленопіллям, пікетували військову частину в Яворові. 
Основна вимога – негайно привезти зі сходу тіла загиблих і терміново здійснити ротацію вояків 24-ої окремої механізованої бригади ім. князя Данила Галицького, які перебувають у зоні проведення АТО вже понад два місяці. 
Під час пікету родичі військових написали звернення до Президента України Петра Порошенка, в якому вимагають провести ротацію і призупинити мобілізацію військовозобов’язаних з Яворівського району Львівської області. Люди наголошують, що саме Яворівщина скерувала у Збройні сили України для участі в АТО найбільшу кількість вояків і зазнала найбільших людських втрат серед районів не тільки області, а всієї України, інформує сайт Яворівської РДА.
“Багато військових частини впродовж кількох місяців перебувають у районі бойових дій в стані постійної фізичної та психологічної напруги, а останні події під Зеленопіллям стали для них справжнім шоком”, – зазначено у зверненні. Родичі військових наголосили, що трагедія під Зеленопіллям сталася через “незадовільне матеріально-технічне забезпечення військовослужбовців бригади, яке не відповідає вимогам щодо їх бойового оснащення в умовах сучасної війни”.
“Далеко не всі мобілізовані військовослужбовці пройшли належну бойову підготовку та набули відповідних навичок у володінні зброєю та діях на полі бою. Не останню роль у жахливому побитті наших воїнів зіграло й неналежне командування ними та залишення напризволяще без будь-якої підтримки керівниками АТО, що перетворило наших дітей на “живе м’ясо” для “Градів” сепаратистів”, – зазначено у зверненні родичів до Петра Порошенка. 
“Дуже важко емоційно. Слова дружин, матерів свідчать про ще одну прогалину – неналежне морально-психологічне забезпечення наших військовослужбовців. Саме виховний орган соціальної психологічної служби повинен піклуватися про бійців від початку до кінця. Не рідні мають переживати, чому боєць не нагодований, чому не має засобів захисту, як він підготовлений, як почувається, як спілкується з рідними. Тобто тут у нас велика прогалина, навіть, сказав би, провал. Є проблеми і з технічним забезпеченням”, – каже Володимир Гулима, військовий експерт.
Натомість деякі військові насторожені, мовляв, триває потужній злив інформації, бояться, що результат не забариться… Зі слів військових експертів, російська розвідка відслідковує протести родичів військовослужбовців, які вимагають покращення служби своїх близьких. Зі ЗМІ можна довідатись чимало подробиць, зокрема, коли й куди відправляють хлопців, скільки їх і чого саме їм не вистачає – якої техніки, амуніції. А вже на основі цього ворог обирає, по яких саме позиціях силовиків на сході України завдавати удару!
“Війна – дуже сувора річ, на ній свої закони. Нині те, що відбувається вночі, уранці відоме всім. Найбільші трагедії, пов’язані з нашими військовими, сталися після того, як відбулися масові акції протесту матерів! Так було у Володимирі-Волинському, коли з 6 по 16 травня там організували протести, а вже 22 травня під Волновахою була розбита 51-ша окрема механізована бригада, що дислокувалася у Володимирі-Волинському. 3 червня в Яворові протестували матері військових, а вже 20 червня ми мали велику кількість жертв – загинула найкраща частина розвідувальної роти на чолі з командиром. Нещодавно ми чули про протести з приводу відправлення 5-го батальйону територіальної оборони в зону АТО – і вже днями поховали заступника командира цього батальйону”, – веде далі Володимир Гулима. 
Військовий експерт радить бути обережнішими зі словами та діями. Протести й мітинги потрібно проводити в правовому полі, а не робити “картинку”, якою згодом скористається противник. “Ми маємо справу з непростим і дуже підступним ворогом, який знає, коли треба бити, і завдає удару по уразливих місцях. Заходи, які ми проводимо, мають бути більш продуманими. Мовчати не треба. Є проблеми, але їх потрібно вирішувати правовими методами. Якщо є конкретні факти, варто з офіційним позовом звертатися і вимагати конкретних рішень, і тоді буде якесь рішення. “Картинка” для каналу нічого не вирішить, принаймні на нашу користь”, – переконує Володимир Гулима.
Експерт додав, що російське розвідувальне управління не лише використовує ці батьківські акції протесту, а й подекуди їх провокує, намагаючись розхитати ситуацію зсередини. Належить бути пильним і ставитись до всього з розумінням.

 З війни до лікарні                              
До військово-медич­ного клінічного центру За­хідного регіону і далі прибувають поранені бійці із зони АТО. В ніч із суботи на неділю до Львова літаком доправили 38 поранених під Зеленопіллям. Це переважно хлопці із Львівщини, однак серед них п’ятеро жителів Білої Церкви, що на Київщині. 
Зі слів начальника клі­­нічного центру Івана Гай­ди, на лікуванні в гос­пі­талі перебуває 80 осіб, а вже понад 100 бійців виписали. Серед тих, кого доставили в суботу, важкопоранених немає, троє хлопців із пораненнями середньої важкості, всі інші в легшому стані. Окрім поранених, в клініці перебувають семеро бійців з контузією, остеохондрозом та хворобами серця.
“Один у реанімації із серйозним комбінованим ушкодженням, але на першому місці – ушкодження спинного мозку”, – каже  Іван Гайда. “Основна боротьба за життя наших поранених проводиться на полі бою, в районі проведення АТО. У нашому госпіталі триває вже етапне, подальше лікування”, – розповідає головний хірург Західного регіону полковник медичної служби Іван Богдан.
Окрім поранень, військові пережили сильний стрес, чимало їх у важкому психоемоційному стані. Керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони України Олександр Поронюк додав, що цей тиждень буде важким для Львівського регіону. “До нас ітиме, висловлюючись військовою термінологією, вантаж-200 (військовий термін, що означає транспортування убитих або померлих людей у спеціальному герметичному контейнері  – запаяній цинковій труні до місця поховання – “Пошта”). Але наголосив,  що, незважаючи на поранення і втрати, більшість солдат, які доліковуються в госпіталі, хочуть повернутись на війну. Є багато офіцерів, які також очікують відправки на схід.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8586 / 1.61MB / SQL:{query_count}