Водії-нахаби вже дістали!

“Пошта” дізналася в юристів, як покарати недобросовісних шоферів, які тотально порушують правила паркування у Львові

фото: facebook.com/Дайте пройти
Штрафи за неправильне паркування збільшилися, проте ситуація у Львові, на жаль, не змінилась: авта і далі паркують як на газонах, так і на тротуарах. 
Аби провчити недобросовісних водіїв, у мережі Facebook з’явилася пам’ятка для свідків порушення правил паркування. Її підготували активісти групи “Герой парковки” з юридичною компанією “єПраво”. 
Тож що робити свідкам порушення правил паркування?
1. Ввічливо застерегти водія, що він порушує правила паркування транспортного засобу й попросити його перепаркувати автомобіль.
2. У разі небажання водія перепаркувати авто потрібно зафіксувати факт порушення правил паркування. Найпростіший спосіб – зробити фото атомобіля, на якому буде чітко видно його номерний знак, марку, місце, де він припаркований, обставини, що свідчать про порушення (дорожній знак, розмітку, газон тощо), і бажано водія (краще за кермом). Найкращий варіант – відеозапис, у якому можна побачити, як автомобіль паркують і як водій виходить із авта.

Оболонський район м. Києва. “Усім водіям-бидлюкам на зелених зонах і пішохідних тротуарах присвячується!” – саме так підписали фото в спільноті “Оболонь” у мережі Facebook (фото: facebook.com/Kvitka Kvitka)
3.
Зателефонувати за номером 102 та розповісти черговому обставини правопорушення. Ваш дзвінок може успіхом не увінчатись, але важливим є сам факт виклику, який фіксують у міліції.
4. У разі відсутності реагування з боку МВС чи ДАІ подавати скаргу з повідомленням про факт незаконного паркування та відсутність реагування.
Чи захоче містянин брати на себе відповідальність і додаткові обов’язки та чи ефективними будуть такі поради, “Пошта” поцікавилась у львівського адвоката Дмитра Гудими. 
“Наведу приклад із власного досвіду. Колись моє авто, яке було припарковане відповідно до правил, “приперла” інша автівка другим рядом, що було незаконно. Викликав працівників ДАІ, аби ті зафіксували факт неправильного паркування. Не міг виїхати, тому чекав даївців, які не поспішали на виклик. Поки приїхали інспектори ДАІ, власник незаконно припаркованого авта вже втік”, – зазначив “Пошті” юрист. 

фото: facebook.com/Дайте пройти
З його слів, якщо нема аварії та ніхто не постраждав, даївці на такі виклики їдуть дуже довго. “Пішоходові, який викликав даївців, потрібно зачекати, допоки вони приїдуть. Якщо він не дочекається, то не нестиме відповідальності. Скажу більше: інспектори навіть можуть не приїхати. Вони прекрасно розумію, що поки приїдуть, по-перше, не буде тієї людини, яка дзвонила, по-друге, водія з неправильно припаркованим авто вони також можуть не застати”, – розповів Дмитро Гудима.
Співрозмовник певен: штрафи ніколи не були запорукою чиєїсь правомірної поведінки. “Якщо немає місць для паркування, то водії намагатимуться “приперти” свій автомобіль будь-де. Держави, аби вирішити такі проблеми, не штрафи підвищують, а паркувальні місця створюють! Якщо нема відповідної кількості паркомісць, то водій нічим не ризикує і штрафи його також не лякають”, – запевняє Дмитро Гудима. На його думку, як профілактичний захід громадські акції будуть ефективнішими. Йдеться про записки, які розміщували на лобовому склі під двірниками. Це водія деякою мірою навіть присоромлює. 

 До теми                                 
Авта водіїв, які у Львові порушують правила паркування, мають усі шанси опинитися на арештмайданчику, що на вул. Конюшинній, 13. Як розповів “Пошті” провідний інженер відділу з паркування ЛКП “Львівавтодор” Іван Рибак, у місті працює чотири евакуатори. Так, щодня евакуйовують 5 – 7 автомобілів.
“У місті працює спеціальна комісія, яка виявляє порушення правил дорожнього руху (йдеться про правила паркування). Члени комісії потім викликають працівників ДАІ і лише тоді евакуатор. Протокол інспектори складають тільки в присутності власника. Коли ж його нема, то автомобіль забирає евакуатор. Коли ж даївці складають протокол, то суд вирішує, чи штрафувати водія за порушення правил паркування. Комісія працює з 8.00 до 20.00, проте завжди працює черговий евакуатор”, – зазначив співрозмовник.
Іван Рибак додав: телефонувати з проханням евакуювати автомобіль, припаркований не за правилами, можна безпосередньо до нього: 067-392-52-00.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8402 / 1.57MB / SQL:{query_count}