“Безпечний перехід”

На початку липня у Львові облаштують безпечний пішохідний перехід коштом громади й інвесторів

фото: Андрій Польовий
Наприкінці березня активісти громадського руху “Дайте пройти!” оголосили про збір коштів для співфінансування проекту “Безпечний перехід”. Безпечнішим вирішили зробити пішохідний перехід, що на просп. Чорновола, біля нічного клубу “Міленіум”. 
Його обладнають спеціальними лампами, аби в нічний час перехід було помітно здалеку всім учасникам дорожнього руху. Кошторис проекту – 60 тисяч гривень, з них 20 тисяч гривень – гроші громади. Решту нададуть інвестори. Зазначимо, що містяни ініціативу підтримали. Зі слів організаторів проекту, упродовж двох тижнів львів’яни на перехід назбирали більше, ніж було заплановано – понад 20 тисяч гривень. Затримка ж за інвесторами, які “грошей не назбирали”, відтак довелося шукати інших… 
“Ми змінили інвестора і тепер співпрацюємо з німецькою організацією GIZ. Вона запланувала виділити гроші, та наразі влагоджує деякі питання. У неї ще тиждень на роздуми. Затримка ще й у тому, що схожих проектів в Україні нема, тому GIZ у цій справі консультується зі своїми фахівцями, які реалізовували подібні в Німеччині, — розповів Мирослав Голяк, учасник громадської ініціативи “Дайте пройти!” За його словами, “таке облаштування пішохідного переходу займає не більше двох тижнів. Найбільше часу потрібно для того, щоби купити й привезти з-за кордону лампи”…
До слова, лампи для освітлення пішохідного переходу — чи не найдорожча його складова: вони коштують понад 30 тисяч гривень. “Ми обрали швейцарські лампи, бо в них найдовша гарантія – 5 років, найкращі технічні показники”, — розповів Мирослав Голяк. Для реалізації проекту обрали вулицю з інтенсивним рухом транспорту – проспект Чорновола. Освітлення переходу в темний час доби зробить його безпечнішим. 
“Там стаються аварії. Якщо проспект Чорновола підсвітити, стане безпечніше. Треба, щоби цю ініціативу побачило якомога більше людей, оскільки це, так би мовити, зразковий перехід. Адже є компанії, які заявляли, що хотіли би профінансувати десять таких переходів, але вони хочуть побачити бодай один”, — додав активіст.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8607 / 1.54MB / SQL:{query_count}