Будуть гроші – буде міст…

Ремонт моста на західному обході Львова планували завершити цього літа, а насправді закінчать тоді, коли Держказначейство здійснить проплати…

Старенький міст на західному обході Львова й надалі ремонтують. Роботу, яку розпочали ще на початку лютого, планують закінчити лише восени. Водіям така перспектива не до вподоби, оскільки об’їжджати міст доводиться містом, а це набагато довше. Об’їзд вул. Авіаційною наче й зекономив би трохи часу, та на цій дорозі яма на ямі.  
Збудований ще у 50-60 роках, міст жодного разу не ремонтували, усе не вистачало грошей. Нині проект фінансують з бюджету країни. Служба автомобільних доріг у Львівській області на початку червня нарешті домоглася, аби Кабмін виділив 11,5 млн грн на ремонт шляхопроводу автомобільної дороги державного значення західний обхід Львова між вулицями Кульпарківська та Городоцька. 
Планували, що реконструкція мосту і ремонтні роботи триватимуть півроку, але традиційно справа затягнулася. Причин було декілька: Держказначейство не проплачувало коштів, до того ж робітникам стала перешкодою високовольтна кабельна лінія, яка проходила шляхопроводом і заважала безпечному проведенню робіт. Так як власника лінії знайти було дуже складно, кабель  одразу демонтувати не змогли. 
“Нещодавно ми отримали погодження Кабміну, який затвердив виділення коштів на ремонт аварійного мосту. Попри те роботи тривають ще з лютого. Підрядна організація вже укріпила несучі опори, які власне тримають міст. Також проведено демонтаж дорожніх елементів конструкції моста, їх замінили на нові. Зараз укріплюють основу моста, на яку лягатиме бетонний одяг”, – розповіла “Пошті” прес-секретар Служби автомобільних доріг у Львівській області Тетяна Парубій.
Збудований ще у 50-60 роках, міст жодного разу не ремонтували, усе не вистачало грошей. Нині проект фінансують з бюджету країни
Та роботу ускладнює те, що під мостом проходять дві залізничні колії із інтенсивним міжнародним сполученням. Зверху йде лінія електропередач з висотою напруги понад 26 тисяч вольт, а це неабияк уповільнює ремонт моста. “Роботи доводиться проводити, підлаштовуючись під Львівську залізницю, яка періодично вимикає напругу, а подекуди лише на декілька хвилин”, – каже Тетяна Парубій. 
Коли проплати Держказначейства будуть регулярні, це дасть змогу значно швидше завершити ремонт шляхопроводу, а отже, транзитний, громадський та інший транспорт знову курсуватиме в обхід Львова. “Плануємо у жовтні-листопаді цього року за умови регулярного фінансування нарешті закінчити ремонт моста. Наразі підрядник виконує роботи за власні обігові кошти. Державна казна вже здійснювала незначні проплати. Зараз роботи виконані більше ніж на один мільйон гривень”, – каже співрозмовниця.
Обіцяють, що по закінченню ремонтних робіт міст відповідатиме всім європейським стандартам. “Так, старі бетонні плити, на які лягав дорожній одяг, замінюють на нові, більш потужні із ребрами жорсткості та пішохідними смугами, щоб це було адаптовано під сучасні вимоги”, – резюмує Тетяна Парубій.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7930 / 1.55MB / SQL:{query_count}