А ми ровером на пари!

Велосипед для спудеїв – це модно, екологічно й корисно. Але не всі користуються таким видом транспорту. Чому – досліджував Інститут міста

фото: digital-mundane.blogspot.com
Попри те, що сьогодні велосипед – чи не найпопулярніший вид транспорту, не вся молодь вміє на ньому їздити. 
Згідно з соціологічним дослідженням, яке провів Інститут міста в рамках ініціативи “Центр соціальних інновацій”, 7% студентів Львова не вміють кататися на ровері, а в 40% молоді нема можливості так проводити свій вільний час, бо вони не мають цього транспортного засобу. Провівши дослідження, організатори намагалися визначити популярність велосипеда серед студентів.
В опитуванні взяли участь понад 400 студентів із шести львівських вишів. Майже одноголосно респонденти визнали велосипед екологічним (95%) та оздоровчим (94 %) засобом пересування містом, проте не надто безпечним. 
Та все ж усі опитані зазначили, що мають бажання навчитися їздити на ровері й навіть готові придбати собі його, хоча це не надто безпечний транспорт. Саме тому, як розповів завідувач сектору відділу промоції міста Дем’ян Данилюк, у планах – створити карту на зразок усім відомого Easyway, що в перспективі може стати новим додатком для різноманітних гаджетів. Так студенти легко зможуть прокладати найбільш вигідний для себе маршрут.
Популяризація велосипедів у місті оздоровить львів’ян, розвине й усучаснить наше місто. Досі ровер залишався непопулярним видом транспорту, зокрема, через проблеми інфраструктури, безпеку пересування та загрозу його крадіжки. В Україні є певні стереотипи щодо такого способу пересування. “Однією з проблем є “відсталість” країни від актуальних питань розвитку. Люди не проінформовані й керуються стереотипами, за якими велосипед – це транспорт для безробітних і дітей!” – наголосив Дем’ян Данилюк.

інфографіка: Інститут міста (збільшити)
Та пересування містом на велосипеді має чимало переваг, зокрема, він значно економить час і кошти. “Якщо відстань у 4 кілометри пішки можна подолати за 44 хвилини, а громадським транспортом ви витратите 35 хвилин, то велосипедом дістанетесь усього за 17”, – розповів аналітик програми аналізу й досліджень Інституту міста Яніс Сінайко. 
Дем’ян Данилюк додав: купуючи велосипед, ви насамперед економите гроші; мінімум 80 грн, максимум – 240. Зі слів Яніса Сінайко, масове використання велосипеда сприяє вирішенню цілого комплексу проблем: екологічних, економічних та інфраструктурних. І студенти є тією суспільною категорією, яка найкраще адаптується до змін, відповідно – і до нового типу культури в нашому місті – велокультури.
Результати дослідження засвідчили: львів’яни готові проміняти міський транспорт на велосипед, проте вони недостатньо проінформовані. “Наші результати свідчать про низьку поінформованість населення, незнання актуальних питань розвитку міста. Тож наступним етапом будуть розмови з ректорами, робота зі студентами, розроблення інформаційних буклетів, проведення лекцій, на яких розповідатимуть, чому велосипед – це актуально для Львова. Ще один із заходів – визначити відстань від місця проживання до вишів, тобто прокласти безпечні маршрути, найбільш безпечні та оптимальні. Власне, це лише перші кроки до заохочення”, – зазначив Дем’ян Данилюк.
Задля більшої продуктивності проекту планують провести численні лекції та семінари для студентів, видати інформаційні буклети й листівки. Студентський мер міста Богдан Зятик наголосив: саме львів’яни мають задавати тон і впроваджувати європейський стиль життя, бо на них часто рівняється вся країна!

 Крутимо педалі, дивимось кіно             
У Львові в рамках Всеукраїнського велодня відбудеться кінопоказ найкращих фільмів із кінофестивалю “Ровер”. 9 червня у дворику Львівської ратуші львів’яни за допомогою 10 педальних генераторів видобуватимуть електроенергію для трансляції і так дивитимуться кіно. Як повідомляють у прес-службі міської ради, спонсорами кінофестивалю стали самі глядачі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8369 / 1.57MB / SQL:{query_count}