Рубати чи не рубати: історія однієї липи

Львів’яни активно переймаються озелененням міста. В соцмережах обговорюють, бути чи не бути тому чи тому дереву, до багатьох проектів долучаються ідеями та грошима

фото: Андрій Польовий
Начальник управління охорони історичної спадщини Львівської міської ради Лілія Онищенко у соцмережі написала про те, що найближчим часом у Львові планують відреставрувати колону святого Христофора, що у проході вул. Вірменської до вул. Лесі Українки, та реставрації заважає стара липа. У Facebook чиновниця запитала думку львів’ян стосовно того, що липу треба зрубати. 
Активні містяни відізвались одразу ж і очевидно, що більшість з тих, хто таки написав свої думки під повідомленням чиновниці проти того, щоб липу все ж зрубали. Дехто навіть запропонував викорчувати дерево спеціальною машиною, так щоб не пошкодити ні крону, ні коріння, і пересадити його в якесь більш затишне місце віку доживати… 
Львів’яни нарікають, що у місті деревами ніхто не займається, чомусь навіть частіше зрубують аніж саджають… Таку ж думку висловила й сама Лілія Онищенко. “Насправді у нас міськими деревами ніхто поважно не займається. В Ляйпціґу кожне дерево має інвентарний номер, план дій щодо нього на наступні роки. Існує також програма поступової заміни дерев, бо вони, на жаль, також старіють”, – сказала Лілія Онищенко.
Однак проблема рушила з місця. “Обговорювали колону і липу з поважною групою реставраторів з Польщі. Вони рекомендують зрізати і посадити нові, низькорослі, бо нормальні за кількадесят років знову створять проблему”, – написала чиновниця у Facebook.
Та все ж остаточного рішення про зрізання липи немає. Принаймні цього сезону її точно не рубатимуть. “У нас була реставраційна комісія. Процедура серйозна. Реставратор, який цим займеться казав, що навіть обстежити колону св. Христофора не зможе, треба обрізати гілки дерева, щоби поставити риштування. Проведемо дослідження, липа є дуже нахилена, перевіримо кореневу систему, наскільки вона заважає. Цього сезону ми її точно не зріжемо. Особисто я би хотіла, щоб у Львові кожне дерево збереглося і було вічне, але на жаль, ніщо не вічне. Кожне дерево має свій вік і якщо воно вже свій вік відбуло, то треба його зрізати і посадити нове”, – додала Лілія Онищенко.

 До теми                       
Що б там містяни не казали, та все ж у Львові не лише рубають дерева… До прикладу, на площі Соборній цьогоріч планують кілька дерев посадити, а також облаштувати лавки та покласти нову тротуарну плитку, про це інформує tvoemisto.tv. Зі слів Миколи Захарківа, начальника відділу комунального господарства Галицької адміністрації, висаджуватимуть на пл. Соборній клени. 
Також у місті інтенсивно працюють над озелененням вул. Городоцької, на ділянці від церкви св. Анни до вулиці Данилишина. “Є дозвіл від комісії з безпеки руху та ДАІ на озеленення вул. Городоцької на ділянці від церкви св. Анни до вул. Данилишина. Тут планують висадити кулясті клени та кущі на роздільній смузі посеред дороги та облаштувати велику клумбу перед входом до храму. Реалізувати проект заплановано за пожертви міської громади, – пише у своєму блозі ініціатор озеленення Городоцької Олександр Шутюк. Вже відкрили рахунок, на який кожен бажаючий підтримати реалізацію цього проекту може перерахувати кошти. Рахунок відкрито на громадську організацію “Кластер”.
Інформацію про зібрані кошти можна переглянути у блозі Олександра Шутюка.
Громадська організація “Кластер”
79008, вул. Лесі Укранки 16/11 м. Львів
код ЄДРПОУ 38852840 
Відділення №25 у м. Львів Центральної філії ПАТ
“Кредобанк” ПАТ “Кредобанк”
м. Львів, вул. Коперника, 18
код банку 325365
номер рахунку 2600702493522
Також гроші можна перераховувати на картку у Приватбанку: 5167982301755879, одержувач Закопець Михайло Львович.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7848 / 1.56MB / SQL:{query_count}