Дві гривні за трамвайний квиток

Проїзд в електротранспорті подорожчає. Таке рішення прийняли на засіданні виконавчого комітету міськради


фото: Вікторія Савіцька
Вже у неділю, 1 червня, квиток на проїзд у електротранспорті міста подорожчає на 50 копійок, до 2 гривень, пільговий — на 25 копійок, коштуватиме відповідно 1 гривню. Незмінною залишиться ціна на місячні абонементи на проїзд у трамваях і тролейбусах.
“Виконавчий комітет залишив у силі рішення виконкому 2012 року щодо вартості місячних карток на проїзд в електротранспорті, тож вона залишиться незмінною. Учні та студенти мають можливість придбати  місячні картки на проїзд у трамваї чи тролейбусі за 35 гривень, а змішані – за 50 гривень. Для всіх інших громадян – 70  і 100 гривень відповідно”, — розповів в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури, начальник управління інженерного господарства Володимир Олійник.
Справа підвищення тарифів на проїзд в електротранспорті була менш гучною, ніж, до прикладу, справа “трьох гривень” за проїзд у міських маршрутках. На громадські слухання, які проходили на початку травня, прийшло менше півсотні містян, які все ж не виступали проти підвищення тарифу на проїзд в електротранспорті. Ба більше, навіть громадські активісти підтримали підвищення. 
Та все ж цікаво, що зміниться в електротранспорті після подорожчання. Володимир Олійник зазначив, що “за чистотою в електротранспорті, звичайно, стежитимуть”, а  щодо зарплат, які часто видають працівникам із запізненням, однозначної відповіді не дав. “Ми маємо щомісяця проблеми із зарплатою. Вони пов’язані не лише з виторгом, залежать не лише від проданих квитків, а й від державної субвенції з держбюджету, яка щороку не забезпечує пільгових перевезень і приходить невчасно. Якщо держава вчасно видаватиме субвенцію, то питання зарплати буде врегульоване”, — розповів чиновник.
Учні та студенти мають можливість придбати  місячні картки на проїзд у трамваї чи тролейбусі за 35 гривень, а змішані – за 50 гривень. Для всіх інших громадян – 70  і 100 гривень відповідно
Також комфортному проїзду в електротранспорті сприятиме впровадження системи “розумних світлофорів”: пріоритет на дорозі матимуть трамваї і тролейбуси, відтак рух електротранспорту стане швидшим. 
У ЛКП “Львівелектротранс” підвищення аргументують так: “Під час дії тарифу на перевезення у міському електротранспорті у розмірі 1,5 гривні відбулися зміни розміру мінімальної заробітної плати з 1073 гривень до 1218 гривень, зміни у вартості практично всієї номенклатури матеріалів, запчастин, агрегатів, енергоносіїв, паливно-мастильних матеріалів. Виконуючи в повному обсязі послуги з пільгових перевезень, підприємство постійно недоотримує за них коштів із державного бюджету.
У середньому відшкодовують 60% витрат. ЛКП “Львівелектротранс” у 2013 році за фінансовими результатами зазнало збитків на суму 22 мільйона гривень. Задля збереження підприємства впродовж останніх років було впроваджено низку жорстких заходів економії витрат”. Про це повідомляє прес-служба підприємства.  
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7614 / 1.55MB / SQL:{query_count}