До виборів готові!

Порядок під час волевиявлення на Львівщині забезпечуватимуть правоохоронці, самооборонці, громадські активісти, мисливці, рибалки й навіть викладачі

фото: архів
Уже цієї неділі Україна обиратиме нового президента. Завдання це ой яке непросте, тому треба бути готовим до всього…Через неспокій у країні Львівщина, звісно, очікує кращого у вирішальний день, проте до гіршого теж готова.
25 травня в нашій області діятиме 12 територіальних виборчих округів, на яких працюватиме 2 151 виборча дільниця, зокрема 72 спеціальні, інформує прес-служба ЛОДА.
“66 виборчих дільниць працюватиме в стаціонарних лікувальних закладах, 6 – у закладах пенітенціарної служби. Крім того, додатково створено 8 спеціальних виборчих дільниць на тимчасовій основі для тих виборців, які перебувають у санаторно-курортних закладах Львівщини. Ще одна дільниця – у Сихівському районі при слідчому ізоляторі, де в зв’язку з обмеженням волі тимчасово перебувають виборці”, – повідомив начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Львівської ОДА Федір Алєйніков.

Міліція гарантує спокій 

Як запевнив начальник міліції Львівщини Дмитро Загарія, міліція до забезпечення порядку під час виборів готувалася довго й посилено, тому гарантуватиме спокій краянам що б не сталося.
“На президентських виборах 25 травня правопорядок у Львівській області забезпечуватимуть 2 780 правоохоронців, 1 200 активістів громадських формувань і 2,5 тисячі представників Львівського обласного товариства мисливців і рибалок “Лісовик”. До правоохоронців також приєднаються викладачі Львівського університету внутрішніх справ МВС України”, – розповів Дмитро Загарія.
З його слів, 25 травня на кожній з окружних виборчих дільниць області перебуватиме по 10 працівників спеціального батальйону міліції. Також він додав, що ще з вівторка (відколи дільниці отримали виборчі бюлетені) міліцію Львівщини переведено в посилений режим охорони правопорядку. 
“На території кожного району створено посилені оперативно-слідчі групи, до яких входять досвідчені працівники, слідчі підрозділів оперативних служб, експерти-криміналісти, вибухотехніки. У нас розроб­лено відповідний план, у якому відпрацьовано схему взаємодії не тільки підрозділів міліції, а й Служби безпеки України, Служби надзвичайних ситуацій, медиків та інших служб, що можуть допомогти в кризовій ситуації”, – зазначив Сергій Маруняк, начальник міліції громадської безпеки, заступник начальника ГУ МВСУ у Львівській області.
На території кожного району створено посилені оперативно-слідчі групи, до яких входять досвідчені працівники, слідчі підрозділів оперативних служб, експерти-криміналісти, вибухотехніки
Як запевняють міліціонери, зі всіма підрозділами проводили відповідні навчання, відпрацювали схеми поведінки в різних ситуаціях, налагодження зв’язку, тому реагування на кожен сигнал буде миттєвим. “Попередньо ми проводили перемовини з усіма організаціями, які допомагатимуть охороняти спокій під час виборів, і попросили, щоби на самих виборчих дільницях перебували лише працівники міліції. Бо чим більше буде додаткових людей, тим важче буде відстежити, хто є хто і чим займається”, – зазначив Сергій Маруняк.
Також керівництво міліції звернулося до представників кандидатів на виборах президента України, аби вони не порушували закону та не вдавалися до провокацій. “Міліція поза політикою, а основне її завдання – забезпечення охорони громадського порядку. Тому при виникненні непередбачуваних ситуацій діятимемо лише відповідно до закону”, – додав Дмитро Загарія. 

Плече місцевої Самооборони

Як розповів “Пошті” Валерій Веремчук, депутат Львівської міськради, керівник місцевої Самооборони, у день виборів громадські активісти організують 10 оперативних автомобілів-бригад. Вони за потреби виїжджатимуть на конкретну виборчу дільницю, туди, наприклад, де помітили фальсифікації, і їх зупинятимуть, а також братимуть зі собою юристів і журналістів. 
“Ми працюватимемо в режимі оперативних груп, які впродовж дня голосування з 8 години ранку будуть готові виїздити на виклики членів виборчих комісій, представників штабів, громадян, які, можливо, помітять порушення, фальсифікації чи непорозуміння. На такі місця скеровуватимемо оперативну автомобільну бригаду, і вже вона стежитиме, щоби вибори пройшли чесно, без маніпуляцій і фальсифікацій. Люди можуть телефонувати на номер гарячої лінії Самооборони: 098-882-75-89”, – сказав Валерій Веремчук. 
Співрозмовник зазначив, що своєрідних засобів захисту, наприклад, бронежилетів, на самооборонцях не буде, бо в цьому нема потреби. “Фальсифікуванням виборів займаються не підготовані диверсанти, а люди, які продаються за гроші. Такий типаж не йде в бій із вогнепальною зброєю, тому вони не становлять особливої небезпеки. Серед самооборонців постійно проходять вишколи, вони знають, як себе поводити у відповідних ситуаціях, мають для цього практичний досвід. Тому я впевнений, що вони зі всім справляться. Головне, щоби зараз люди були свідомими. Якщо ми хочемо контролювати владу, то не можемо продати свій голос”, – підсумував Валерій Веремчук. 

 Як голосуватимуть міліціонери та військові?           
Зі слів головного міліціонера Львівщини Дмитра Загарії, всі правоохоронці також зможуть проголосувати без проблем: схема для цього налагоджена. Міліціонери, які написали заяви за місцем ведення служби, пред’явивши паспорти, зможуть голосувати на дільницях, які охороняють. 
Як розповів “Пошті” керівник Західного регіонального медіацентру Міноборони України Олександр Поронюк, військові командири знайшли можливість дати змогу армійцям проголосувати й виконати свій конституційний обов’язок. На території військових частин виборчих дільниць не буде, але частини перебувають поруч із населеними пунктами, де військовики матимуть можливість проголосувати.
“Ми розуміємо, що від неділі залежить наше майбутнє. Під час першої хвилі мобілізації до армії пішло більше 40 тисяч вояків, тепер іде друга хвиля. Військові постійно перебувають у русі, тим паче, що більшість із них викликали для проведення військових зборів. Тож ті, хто зараз у межах області, отримають можливість проголосувати за місцем реєстрації. На деякий час відпустимо їх додому, це цілком логічно і нормально. А ті, хто за межами області (а їх достатньо багато), голосуватимуть на місцях. Складено списки тих людей, і, відповідно до закону, який прийняла Верховна Рада, вони голосуватимуть за військовими квитками”, – зазначив Олександр Поронюк. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7846 / 1.59MB / SQL:{query_count}