Безпека міста в небезпеці?

Чи уникне Львів провокацій 9 травня? Якщо так, то чиїми стараннями, а як ні, то хто відповідатиме?

фото: facebook.com/dk.lviv.ua
Наради, зустрічі, вказівки, поради і накази, влада міста метушиться в усвідомленні своєї відповідальності за завтрашній день, а саме за безпеку у місті. 9 травня день непростий і в час спокою й миру провокацій не завжди вдавалось уникнути. Та зараз забезпечення спокою міста – справа честі. 
Очільник Львівщини Ірина Сех настільки зайнята справами безпеки, зустрічами зі силовиками, що й часу на розмову з журналістами “Пошти” так і не викроїла. “Губернатор усвідомлює свою відповідальність, тому намагається зробити все, аби провокацій не було”, – так відповіла “Пошті” прес-секретар Львівської обласної організації ВО “Свобода” Леся Федів.    
Свою відповідальність усвідомлює й міський голова Львова Андрій Садовий, та сподівається, що цього року “вистачить розуму” не провокувати бійок та заворушень. 
“Кожного року обласна влада проводила офіційні заходи. Власне вони викликали дуже багато емоцій і під ці заходи нашими недругами планувались різні провокації. На цих подіях були деякі закордонні телеканали, які чомусь випадково опинились у цей момент на місці. Цього року такого не буде. 9 травня не буде жодних офіційних заходів, ми будемо всі молитись і покладати квіти. Люди віддали своє життя, боролись з нацизмом. За це людям треба просто подякувати і помолитись, вшанувавши їхню пам’ять, як це робиться у всіх цивілізованих країнах світу, – каже Андрій Садовий.
– До речі, ще до 60-х років ніхто ніякими парадами чи маршами не святкував. Бо це надзвичайно великі втрати – це мільйони жертв. Подивіться на історію нашої України: у 20-му столітті насильницькою смертю був убитий кожен другий чоловік і кожна четверта жінка. Що святкувати? Треба просити Бога, щоб такої біди більше ніколи не було на нашій землі. Хай всі охочі покладають квіти і моляться. Це нормальна християнська традиція. У Львові охочих робити провокації нема. Завжди це робиться зі сторони. Думаю, цього року вистачить розуму, вся влада, всі політичні сили об’єднаються, щоб ми мали повагу до тих, хто віддав своє життя за боротьбу з нацистами”.

Всі насторожі

Найперше, що можна зробити, аби все ж уникнути провокацій 9 травня – це не проводити в цей день масових заходів… Саме про це й просить Служба безпеки України Львівської області. Окрім цього, як наголошують в обласному управлінні СБУ, силовики в цей день працюватимуть у посиленому режимі, забезпечуватимуть контроль за в’їздами та виїздами з міста та області, а також патрулюватимуть у місцях можливого скупчення людей.
У посиленому режимі працюватиме й міліція, ДАІ та самооборона. 9 травня спокій в місті берегтимуть 300 самооборонців. “Ще наприкінці квітня міліція Львова переведена в посилений режим служби. Згідно з планом єдиної дислокації, ми можемо збільшувати кількість нарядів, стаціонарних постів, кількість працівників міліції на вулицях і ми це робимо. Все залежить від криміногенної ситуації в місті”, – розповів Сергій Зюбаненко, начальник міського управління міліції.
Що могли зробили й депутати Львівської обласної ради, а саме закликали всі політичні сили, громадські організації та активістів області відмовитись від будь-яких масових акцій на 9 травня. У Львові пам’ять загиблих під час Другої світової війни вшановуватимуть 8 травня, як і в багатьох містах Європи. Під час святкувань Дня перемоги не будуть використовувати жодної символіки. 

Чутки і правда про диверсантів


фото: facebook.com/dk.lviv.ua
Містяни насторожі… Побоюються, що до міста приїхало чимало чужинців зі злими намірами. Тож як щойно помічають когось підозрілого – телефонують на 102, міліція ж все перевіряє. 
Масло у вогонь підлив і віце-спікер Верховної Ради, “свободівець” Руслан Кошулинський. Посилаючись на власні джерела, він повідомив про присутність диверсійних груп на території Західної України, про це він сказав 4 травня на брифінгу в Івано-Франківську. “Я переконаний, що нам не вдасться повною мірою забезпечити запобігання провокаціям, зважаючи на те, що я вже зараз маю інформацію про певні диверсійні групи, які є на території Західної України”, – повідомив віце-спікер. 
За його даними, зараз у Луганській і Донецькій областях масово викрадають номерні знаки з автомобілів з реєстрацією в центральних і західних областях. Руслан Кошулинський додав, що СБУ контролює пересування диверсійних груп, зокрема, з боку Придністров’я, з Вінницької й Чернівецької областей, які будуть приїжджати у вигляді туристів.
У Львові охочих робити провокації нема. Завжди це робиться зі сторони
У вівторок ввечері на в’їзді до Львова на перетині вулиць Городоцька – Авіаційна затримали автомобіль “Марседес” з тернопільською реєстрацією. На авто не було передніх номерних знаків та бамперу. Четверо чоловіків: двоє з Львівщини, один з Донецької області, інший з Рівненської прямували до Києва. Під час огляду автомобіля та багажного відділення правоохоронці виявили військову форма та підозрілі ємкості з різними сумішами. 
В багажнику виявили легкозаймисті кислоти, димову шашку, петарди та підпалювальні фетилі, велику кількість поліетиленових пакетів з порошкоподібною речовиною невідомого походження. Та понад сорок пластикових пляшок з невідомою речовиною, електронні ваги, паяльник, розкладну гумову палицю… Хлопці казали ж, що з цим усім їдуть до столиці навчати добровольців, як поводитись в екстремальних ситуаціях. Справжню мету поїздки ж вияснятимуть міліціонери… Справою займається слідчо-оперативна група.
Тимчасом в інтернеті люди гуртуються у мережі Facebook, поширюють там чимало інформації про ймовірних диверсантів, навіть їх номери паспортів. Міліція ж інформацію ретельно перевіряє, та все ж там сумніваються у її цінності. “У декого є паніка через те, що десь щось почув, побачив, вичитав у соцмережах. Все перевіряємо, адже краще сто разів перевірити, в нас навіть є спецпідрозділи, який займається перевіркою інформації з соцмереж”, — наголосив Сергій Зюбаненко.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8083 / 1.59MB / SQL:{query_count}