Революційний туризм

Події в Україні не відлякали іноземних туристів. Найбільше підтримують наш волелюбний дух поляки. Та у Львові є чимало тих, що подалися на відпочинок за кордон

фото: Андрій Польовий
Євромайдан у Львові триває вже понад два тижні. Разом зі львівськими активістами можна побачити і туристів, що не втрачають можливості підтримати мітингувальників. Іноземні гості певні: Львів вже давно європейське місто! Проте іноземці дивуються, що влада України не хоче підтримати прагнення народу вступити у Європейську Спільноту.
“До Львова приїжджаю доволі часто. Була тут і як туристка, і як волонтер-вчитель англійської мови. Мене притягує Львів своєю атмосферою. Нічого подібного в нас у Канаді немає. Мене дивує, які методи застосовує уряд в Україні, які провокації, як залякують мирних мітингувальників. Але, певна, у Львові на таке не здатні, адже це особливе місто. Я б залюбки сюди приїхала, не дивлячись на революційні події. Думаю, зі мною погодиться кожен, хто хоча б раз тут бував”, – каже “Пошті” туристка з Канади Джесіка. 
Також співрозмовниця додає, що Україні зараз неабияк важлива підтримка інших країн. Тож іноземні туристи не повинні лякатися українських Євромайданів, а, навпаки, прийти та підтримати українців. До того ж, ще на початку страйків, коли Майдани лише починали згуртовуватися, учасники акції проголосили Євромайдан мирним. Світ українцям повірив. 

Відчути дух революції


фото: Андрій Польовий
У тому, що події на Майдані аж ніяк не вплинули на потік туристів до Львова, певен і відомий екскурсовод та краєзнавець Петро Радковець. 
“Бачу, що Євромайдан у Львові аж ніяк не заважає розвитку туризму. Тут важливу та помітну роль відіграли традиційні щорічні сезонні ритми та погода. Початок грудня ніколи не відзначався великою кількістю гостей у місті. Більше туристів приїжджає на новорічні та різдвяні свята, – каже співрозмовник. – Як правило, іноземці, які приїжджають до Львова, до прикладу, на вікенд, знають, що відбувається в країні. І, як не дивно, сприймають усе це як належне”.
Деякі туристи навіть певні, що варто підтримати людей, які стоять на Євромайдані. Тож стараються прийти та постояти зі львівськими активістами або ж просто привітатися, потримати прапор, відчути той дух революції. “При цьому неважливо, звідки приїхав турист – з-за кордону чи зі сходу України. Останнім часом було багато туристів з Одеси та Луганська, які адекватно сприймали ситуацію у Львові, були солідарними з містянами”, – розповідає екскурсовод.
Деякі туристи стараються прийти та постояти зі львівськими активістами або ж просто привітатися, потримати прапор, відчути той дух революції
Ситуація, яка відбувається в державі, неординарна. Світова спільнота цікавиться подіями на Євромайданах. Тож не дивно, що в українських містах можна побачити так званих революційних туристів.
“Наймасовіший революційний туризм спостерігаю в Києві. Туди з’їжджаються українці зі всіх кутків, аби відстояти свою ідею. Львів як туристичне місто приваблює різних туристів, які мимоволі стають учасниками єврореволюції. У цьому явищі немає нічого дивного. В нас це виглядає так: приїжджають, до прикладу, іноземці,  які не є революційно активними, але у Львові переймаються тим революційним духом і хочуть підтримати український народ”, – зазначає Петро Радковець.
На щастя, туристи та гості міста не є негативно налаштованими, а, навпаки, висловлюють свою солідарність зі львівськими. Зі слів співрозмовника, найбільш лояльними до учасників Євромайдану та  найбільш бажаним Майдан є для польських туристів. 
Для поляків події в Україні – розповідь про їх минуле
“Поляки настільки переймаються українським Майданом, так хочуть до нього долучитися, що навіть не всі українці з таким розумінням і завзяттям до того всього ставляться. Справа в тому, що в Польщі вже все перегоріло, вони пройшли етап євроінтеграції, тож в них уже втамувалися ті настрої. Та й подібних потрясінь у них не було. Для поляків події в Україні – розповідь про їх минуле, – каже Петро Радковець. – Після шторму дуже файно дихається, повітря таке легке… Отак і в Україні: революція перебуде і дихати стане вільніше”.

А я на морі…

Але, мабуть, не всі львів’яни запалені європейським майбутнім. Чи, можливо, революційні події їх так утомили? “Цього року як ніколи львів’яни вирішили на початку грудня поїхати на відпочинок до Єгипту. Припускаю, що такий ажіотаж виник передусім через те, що в нашій турфірмі були досить великі знижки на такі поїздки. Проте містяни не відмовляють собі в задоволенні відвідати також і лижні курорти. Я досі не спостерігав, щоби в такий сезон збільшувалася кількість охочих відпочити”, – розповів “Пошті” директор львівської турфірми, член Львівського туристичного альянсу Сергій Кушнір.
Останнім часом у Львові було багато туристів з Одеси та Луганська. Вони були солідарними з містянами
Попри те, співрозмовник запевняє, що Євромайдан неабияк впливає на розвиток туризму в місті. З його слів, серед учасників акцій є багато львівських підприємців. “Майдани ж фінансово виснажують підприємців як у Києві, так і у Львові. Припускаю, що це може позначитися на інфраструктурі нашого міста”, – каже Сергій Кушнір. 
До того ж, за його даними, потік туристів до Львова зменшився. Співрозмовник зазначає, що, порівняно з минулими роками, запити на новорічний і різдвяний відпочинок у Львові не такі інтенсивні. “Але прогнозувати ще зарано, адже до різдвяних львівських атракцій є ще трохи часу”, – певен співрозмовник.
Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради
Львів – місто вільних людей. За свою історію місто Лева було в складі різних держав. Проте львів’яни завжди боролися за незалежність України, що для нас є найбільш визначальним. Наші містяни, коли мають свою думку, свою позицію, завжди про це скажуть вголос. У цьому і є особливість Львова. Адже саме львів’яни творять атмосферу нашого міста.

За ці два тижні Євромайдану світові ЗМІ щодня висвітлювали ситуацію в Україні. Це і CNN, і BBC, і Financial Times…Я не політолог, щоби щось сказати, але явно бачу, що ці події створюють нашій державі певний образ. Щодо Львова, то революційні акції лише підкреслюють імідж міста. Адже воно славиться насамперед своєю емоцією, яку створюють передусім львів’яни.

Наскільки я знаю, багато туристів зараз приїжджає до Львова, незважаючи на Євромайдан. Людям цікаві та небайдужі події в Україні. Багато туристів до нас приїжджає з Європи, тому й підтримує прагнення українців стати частиною Європейської Спільноти.

Думаю, мітинги та страйки аж ніяк не вплинуть на бізнес у Львові. Адже на вихідних практично всі кав’ярні та ресторації в середмісті були заповнені відвідувачами.

Але варто зауважити, що тренд Львова – це не лише сидіти в кав’ярні. У зв’язку з нинішніми подіями імідж міста творять містяни, які не бояться висловити свою позицію, активно її декларують. Саме вони є сьогоднішньою родзинкою Львова. Такими їх запам’ятає історія.

До того ж, львівський Євромайдан із перших днів був мирним, без провокацій. Це і вабить туриста до нашого міста. Певен: зараз важливе функціонування міста, зокрема, у жодному разі не можна індустрію туризму відводити на задній план. У цій галузі працює велика кількість людей, а скасування зимових атракцій означає, що люди залишаться без роботи та заробітку. Цього допустити не можна! Тому Львів разом із Євромайданом намагається далі жити і працювати в тому ж ритмі.

У подіях, що зараз відбуваються, бачу великий плюс. Якщо в Європі уже все стабільно та внормовано, то Україна лише стає на той шлях, вона за те бореться. Європейці захоплюються волелюбністю українців, підтримують нас. Гадаю, туристам з Європи зараз як ніколи цікаво буде приїхати в Україну, зокрема до Львова, та побачити, як живуть, чим дихають ті, що борються за своє майбутнє.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8315 / 1.62MB / SQL:{query_count}