Міліції не до вподоби листівки Євромайдану

Правоохоронці перевіряють львівські видавництва. Шукають, хто друкує листівки проти чинної влади. Тим часом на місцевому Євромайдані вирішують, як діяти далі

фото: facebook.com/euromaidanlviv
На львівському Євромайдані щодень тисячі мітингувальників. Це моральна підтримка тих, що мітингують у Києві. Біля пам’ятника Тарасові Шевченку виголошують промови та лекції, обдумують план спротиву чинній владі (у сучасних умовах це досить важко). Ймовірно, скоро доведеться захищатись. Першими, до кого завітали міліціонери через причетність до революції, стали видавці. 
“Сьогодні з’явилась інформація про те, що міліція ходить по видавництвах і шукає, хто друкує нам листівки. Були у “Видавництві Старого Лева”, в “Кальварії”. Ми собі знаємо, хто нам друкує листівки. До них ще наразі не дійшли... Але цілком ймовірно, що доведеться захищати своїх…” – розповів “Пошті” Отар Довженко, керівник прес-центру Євромайдану у Львові.   
Директор видавництва “Кальварія” Анетта Антоненко на своїй сторінці в соцмережі Facebook повідомила: “Львовом в офіси видавництв і друкарень ходить міліція з вказівкою перевірки (у списку – 40 підприємств), чи не виготовляли ми листівок проти існуючої влади. Листівка поганої якості, копія. Вимагають письмове пояснення, що цього не робили. Прийшли вранці о 10.30 в “Кальварію” та “Видавництво Старого Лева””.
Тим часом вчора коментувати ситуацію “Пошті” львівські правоохоронці, зокрема керівник міліції Львова Сергій Зюбаненко, навідріз відмовлялися. Мовляв, на вівторок заплановано прес-конференцію обласного керівництва міліції з цього приводу. Дещо раніше Сергій Зюбаненко підтвердив ZAXID.NET, що такі перевірки можуть відбуватися. “Це робоча ситуація. Ми постійно ходимо. Просто на цьому зараз акцентують увагу. Кримінальне провадження стосовно цього відкрите, то, може, і ходять”, – зазначив він. На листівках, з його слів, є зображення Президента України, тому відкрито кримінальне провадження.
Тим часом на львівському Євромайдані вже надцятий день люди збираються о 18.00 на “поговорити”, але все може змінитися…  “Зараз у Києві щось таке відбувається, що можуть бути зміни. Але якщо все буде гаразд, то щодня відбуватиметься збір людей на “поговорити”. Окрім того займаємося відправкою людей до Києва і збором ресурсів для київського Майдану”, – додає Отар Довженко.
Роман Брезіцький, один із координаторів львівського Євромайдану, наголошує: що б не відбувалося, львівський Євромайдан мусить бути “донором київського” і наразі з цим справляється. У п’ятницю до столичного зі львівського Євромайдану відправилось понад п’ять тисяч людей.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7554 / 1.54MB / SQL:{query_count}