І знову старі дідівські методи…

За тиждень до зими Львів досі не отримав нової снігоприбиральної техніки. Винне, як завше, Держказначейство. Вся надія – на двірників із лопатами

фото: архів
Вчора у Львові була перша цьогорічна завірюха… Навіть попри холод та вітер снігу тішились діти, закохані пари, дідусі з бабусями, словом усі, крім міської влади! У неї свій клопіт: зима вже почалась, а нової снігоприбиральної техніки місто досі не отримало.
Задля того, аби цьогорічна зима не прийшла несподівано, налякана минулими щедрими снігами влада виділила з бюджету 18 млн 821 тис. грн на нову снігоприбиральну техніку. Проте, майже як у казці, де всім на заваді стоїть баба Яга, Львову “заважає” отримати нові снігоприбиральні машини казначейство! Зараз воно блокує 8 млн грн. А безкоштовно нам техніки ніхто не дасть.
Тому шляхово-ремон­тним підприємствам Личаківського, Галицького, Шевченківського та Залізничного районів передали лише вісім одиниць нової техніки, серед яких чотири екскаватори-навантажувачі, три міні-навантажувачі та один багатофункціональний комунальний автомобіль. Загалом, цього року до прибирання вулично-дорожньої мережі заплановано залучити 126 одиниць техніки. 
Зі слів міського голови, сьогодні більше 100 одиниць техніки вже готові виїжджати на вулиці нашого міста, серед них більше 20 піскорозкидувачів.  Загалом нема проблем – є піскосуміші, є пальне.
“Ще зі середи минулого тижня триває цілодобове чергування. Водіїв та всіх спеціалістів, яких буде треба, одразу задіємо до прибиральних робіт. Велике прохання до водіїв – не паркуватись на узбіччі, щоб машини могли прибирати. Якщо буде більший снігопад, щоб можна було відгортати сніг. Прохання, щоб люди без зайвої необхідності не користувались приватним транспортом і не завантажували ним вулиці. Тому, хто ще не перейшов на зимову гуму, треба це обов’язково зробити”, – каже міський голова Львова Андрій Садовий. 

Чи буде чистим центр?


фото: архів
Зі слів мера, сьогодні загальна сума, яку блокує казначейство  Львову, вже сягнула 100 мільйонів грн.  
 “Борги казначейства – це дуже велика проблема, я піднімаю її і перед обласною адміністрацією, і перед казначейством. Буду довбати казначейство кожну годину, буду дзвонити в міністерство фінансів, бо без хорошої техніки важко буде якісно прибирати. Але ми не очікуємо якихось надзвичайних снігопадів, тому навіть із тією технікою, яка є в наявності, ми справимось”, – каже Андрій Садовий.  
Усі ми добре пам’ятаємо, які проблеми мали минулого року, коли сніг щедро посипав вулиці та дороги навіть весною: розчищати їх не встигали, транспорт довго простоював у корках та тягучках, люди топтали ту снігову кашу та лише мочили ноги, при цьому безперервно кляли владу та комунальників.
Буду довбати казначейство кожну годину, буду дзвонити в міністерство фінансів, бо без хорошої техніки важко буде якісно прибирати
Як запевняє мерія, цього року така ситуація не повториться. І техніку додатково закупили, та й піскосуміші вистачить, як би інтенсивно сніг не падав. 
“Ми мали отримати шість одиниць техніки, отримали лише дві: екскаватор з переднім і заднім ковшами, а також універсальну комунальну машину виробництва ДП “Концерн-Електрон”.  Має бути ще піскорозкидувальна техніка і два трактори. Є затримка в проплаті по казначейству, тому сподіваємося, що ми цю техніку все ж  отримаємо в цьому році. Зараз же для Галицького району є 23 снігоприбиральні машини. Вони готові до роботи, можуть виїхати при першій потребі”, – розповіла Ірина Чілімова, голова Галицької райадміністрації.

До кінця року снігу не боїмося

Загалом, за інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури, для цієї зими закупили для шляхово-ремонтних підприємств районів: 12 піскорозкидувачів, 11 підмітальних тракторів, два обладнання (зберігаються на базі продавця), чотири екскаватори (вже отримали), три міні-навантажувачі (отримали), чотири автогрейдери,  один  багатофункціональний автомобіль (отримали).
Зі слів Володимира Олійника, в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, перед фірмами, в яких Львів купував снігоприбиральну техніку просто соромно. Місто псує собі репутацію спершу купуючи техніку, а потім затягуючи із виплатами.
Аби цьогорічна зима не прийшла несподівано, налякана минулими щедрими снігами влада виділила з бюджету 18 млн 821 тис. грн на нову снігоприбиральну техніку
“Електрон” передав нам техніку фактично задарма, жодної проплати ще не пройшло.  Ми завинили за наші трактори, екскаватори та  міні-авантажувачі, які отримали.  В боргу перед людьми, які нам довірились і дали цю техніку, а ми просто не можемо з ними розрахуватись. Також для ШРП купували підмітальні машини, піскорозкидувачі, підмітальні трактори. Цю техніку нам фірми ще не передали, а вона конче потрібна”, – каже Володимир Олійник.  
З його слів, зараз всі райони міста однаково готові до початку зими. “Ми об’їхали чотири ШРП: на вул. Вернадського “ШРП  Галицького району” обслуговує також і Франківський район, на вул. Калнишевського і Суботівській є база “ШРП Залізничного району”,  на вул. Інстументальній є “ШРП Шевченківського району” , на вул. Пасіки Галицькі є “ШРП Личаківського району” . Окрім того по Сихівському району укладена угода з приватною фірмою,  – розповів Володимир Олійник.
– Цього року закупили п’ять тисяч метрів кубічних піскосуміші. Отож, за будь-яких погодних умов цього вистачить до кінця року. Далі будемо дивитись, скільки треба закупити додатково. Райадміністрації, закуповуючи піскосуміші, розрахували, що їх має вистачити і на ту частину наступного року, коли в бюджеті ще не буде передбачено кошти для нових закупівель”.
 Довідка                      
Станом на 20 листопада районними адміністраціями проведена закупівля 4 903,93 куб.м піскосоляної суміші, а саме: Галицька РА – 980 куб.м; Франківська РА  – 621 куб.м (870 т); Залізнична РА – 110 куб.м (161 т); Шевченківська РА – 585 куб.м; Личаківська РА – 1 100 куб.м; Сихівська РА – 1 507,93  куб.м.
Крім цього, районними адміністраціями проводяться конкурсні торги на закупівлю  2000 куб.м піскосоляної суміші, а саме: Залізнична РА – 1 110 куб.м; Шевченківська РА – 890 куб.м.
Загальна кількість піскосоляної суміші буде становити орієнтовно 6 903,93 куб.м. Враховуючи середнє використання піскосоляної суміші (у зимовому періоді 2012-2013 років використано 11 800 куб.м), заготовленої піскосоляної суміші буде достатньою до кінця поточного року. В 2014 році у разі потреби буде проводитися додаткова закупівля піскосоляної суміші, інформує прес-служба міськради.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8003 / 1.6MB / SQL:{query_count}