Для сімейного відпочинку не пристосовані…

Львів активно розвиває туристичну галузь, але у сфері сімейного туризму, як виявилось, є чимало недопрацювань. “Пошта” дізнавалась, наскільки готова туристична інфраструктура міста до прийому гостей із дітьми

фото: прес-служба ЛМР
Відпочинок – справа сімейна. За враженнями до Львова приїздять також і пари з дітьми, а місто, виявляється, для них непристосоване: нема де ані візочок “припаркувати”, ані дитя переповити. Про сімейний туризм у місті помовчують, ба навіть не ведуть статистики “приїжджих сімей”… 
Фахівці кажуть, що “сімейними” можна вважати подорожі батьків із дітьми до 11 років. Такий туризм по-своєму особливий, оскільки маленьким мандрівникам необхідні спеціальні умови для відпочинку. У таких випадках важливо вдало поєднати інтереси дорослих і дітей. 
“Ми живемо в Києві. До Львова приїжджаємо усією сім’єю лише на свята. Нашому синові лише три роки, а дорога довга. У Львові живуть наші родичі, у них ми й зупиняємося. Найцікавіше у вашому місті під час Різдвяних свят! Тут можна відчути українську традицію, поколядувати, набратися того духу! Також приїжджаємо до Львова на різні фестивалі. Маємо у цьому місті добрих друзів, із якими любимо посидіти у тутешніх кав’ярнях. Але тоді синочка доводиться залишати в родичів, бо з дитиною у таких закладах важко відпочити. Наш малюк дуже непосидючий”, – розповідає киянка Людмила. 
У багатьох європейських країнах пристосована до сімейного відпочинку інфраструктура є нормою, яка прописана у документах і регулює процес будівництва різних установ. Наприклад, у закладах громадського харчування повинні бути пандуси (пологі площини, що заміняють сходи), повивальні столики, дитячі кімнати. Облаштування їх є перспективним для приватних підприємців і комфортним для відвідувачів із дітьми.

З дитиною у ресторан чи кав’ярню 

Більшість туристів асоціюють місто з часом давніх епох та багатою архітектурою, і, зважаючи на це, приватні підприємці будують вдалі маркетингові кампанії. Тому до ознак міста варто додати також різноманіття кав’ярень та ресторацій, адже саме ці заклади найчастіше відвідують туристи, зокрема і ті, які приїхали разом із дітьми.
Назарій, менеджер одного з ресторанів Львова, розповідає, що у їхньому закладі розробили абсолютно нову концепцію забезпечення комфорту. “Ми створюємо умови для того, аби приймати батьків із дітьми різного віку (з малюками, дошкільнятами…). Вхід до ресторану задуманий так, щоб можна було і візочком заїхати. Також є “паркувальна зона” для візочків, які можна замкнути на ключ. 
Якщо потрібна допомога, то кожен офіціант люб’язно допоможе: знесе  візочок на нижній поверх, принесе крісло для годування малюків. Також ми встановили повивальні столики. Для батьків це дуже зручно. Такий маркетинговий хід цілком окуповує себе: батькам подобаються умови, тому вони знову і знову повертаються до нас”, — запевняє співрозмовник.
У закладах громадського харчування повинні бути пандуси (пологі площини, що заміняють сходи), повивальні столики, дитячі кімнати
Таких закладів у Львові мало. У більшості кав’ярень навіть кріселка для дітей немає, не те, що повивального столика. Оскільки місто розвиває туристичну галузь, то доречно було б звернути увагу і на такі дрібниці задля забезпечення комфорту дітей та батьків. 

фото: прес-служба ЛМР
Щоправда, у місті тепер буде карта “дружніх до сімей” закладів. За сприяння громадської організації “Демократичний Альянс Жінок”, у рамках кампанії “Зробимо українські міста дружніми для сімей!” вирішили відкрити онлайн ресурс із картою закладів, пристосованих до сімейного відпочинку. “Львів – це туристичне місто, і його основне завдання – бути  відкритим для світу. Але чи Львів відкритий для сімей? Важка ситуація склалася у місті із облаштуванням відпочинку батьків і дітей у закладах харчування.
У кожному місті Європи вже успішно діє інфраструктура “дружніх” для сімей міст. Оскільки Львів як туристичний центр активно розвивається, то необхідно звернути увагу на сімейний відпочинок”, – каже Ганна Заремба, представниця громадської організації “Демократичний Альянс Жінок”.
У Львові сімейний туризм не дуже популярний
Андріян Гутник, голова постійної депутатської комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища, розповів “Пошті”, що у місті й справді немає прописаних норм, які б змушували власників ресторанів та кав’ярень у центральній частині Львова створювати спеціальні умови для дітей. 
“Центр Львова є унікальним в архітектурному плані. Нині є багато кав’ярень, які мають лише один невеликий зал. Тому ми не можемо змусити їх побудувати дитячу кімнату. Думаю, заклади, які розраховані на велику кількість людей, однозначно повинні бути облаштованими для маленьких відвідувачів. Та на всіх комісіях, що стосуються закладів громадського харчування, ми ставимо вимогу – в усіх повинна бути можливість заїхати у приміщення: як у людей на візках, так і мам із дитячими візочками”, — каже співрозмовник.

Де заночувати з малюком?

Досвід показує: більшість сімей, які приїжджають до Львова, зупиняються у родичів чи друзів, мовляв, дітям так комфортніше. Але не усім щастить мати таких знайомих. Де ж тоді заночувати? 
Наприклад, гостели не пристосовані для сімей із дітьми. Проте у Львові можна знайти альтернативу! “Найчастіше батьки з малими дітьми винаймають квартиру або зупиняються у готелях. Ми ж сім’ям пропонуємо “гостьовий будиночок”, що має зовсім інший формат, ніж номери гостелів, — розповідає менеджер гостелів Софія Папірник. – Такий будиночок – це великі апартаменти (понад 120 м кв.). Там є три кімнати мансардного типу. Ми доклали чимало зусиль, аби створити умови для сімейного відпочинку: там є місця, де можна випрати та попрасувати одяг, ліжечко для дитини, кухня. Найголовніше – ціна майже не відрізняється від двомісної кімнати в гостелі”. Співрозмовниця каже, що туристи часто цікавляться такою пропозицією.
“Нещодавно у нас гостювала сім’я з Білорусі. Батьки приїхали із трирічною донечкою та п’ятирічним сином. Тоді гості винайняли велику “фемелі рум” (кімнату для сім’ї) і були задоволені умовами. Вони зупинилися майже на тиждень, хотіли відпочити та подивитися місто”, — розповіла Софія Папірник.
У місті тепер буде карта “дружніх до сімей” закладів
З дітьми можна зупинитись і в готелі, але такий комфорт обійдеться сімейному бюджету у понад тисячу гривень за добу, повідомляють у Львівській міській службі бронювання готелів. “Сім’ям з однією дитиною ми можемо запропонувати двоспальний номер категорії півлюкс, куди доставляємо додаткове односпальне ліжко. Коли ж до нас приїжджає багатодітна сім’я – пропонуємо номери із суміжними кімнатами, де батьки мають прямий доступ до дітей, не виходячи з номеру. Один номер категорії, покращений, з великим ліжком у кімнаті для дітей, а другий – півлюкс – з двома окремими”, — розповів Роман Заєць, портьє готелю “Леополіс”.   
У туристичному Львові сімейний туризм не дуже популярний. Хоча в управлінні туризму запевняють: місто має великі перспективи у цій сфері. “Працюємо над створенням нового промоційного ролика, цільовою аудиторією якого буде сім’я. Також місто пропонує багато цікавого для відпочинку дорослих та дітей: різноманітні атракції, екскурсії, активний відпочинок, фестивалі. 
“Наразі розробляємо сімейні туристичні маршрути”, – каже Галина Малець, начальник управління туризму Львівської міськради. 
Агенції, що організовують екскурсійні та відпочинкові тури, запевняють, що сімейний туризм у Львові не буде популярним.  
“Нечасто до нас звертаються із проханнями організації екскурсійних турів для сімей із малими дітками. Ми намагалися розвинути цю сферу туризму у Львові, але нічого не вдалося. Попри велику кількість різноманітних турів для сімей, на жаль, батьки і діти подорожують окремо”, – запевнила Олена Креденець, головний менеджер компанії, що спеціалізується на організації туристичних турів до Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7411 / 1.61MB / SQL:{query_count}