Правда про свій біль

Завтра в ефірі СТБ – документальний фільм “Прощення. Скнилів”. Допрем’єрний показ цієї стрічки відбувся цього тижня у Львові

фото: архів
Фільм заради прощення винних у Скнилівській трагедії, задля вшанування загиблих… У ньому жертви авіашоу, в ньому зруйновані долі людей, убитих горем, чиї рідні та близькі загинули або травмувалися… 
Одна з наймасштабніших катастроф в історії сучасної України – Скнилівська трагедія, що сталася в липні 2002-го, забрала 77 життів… 
Ось уже 11 років життя постраждалих та їхніх родичів поділене на “до” і “після”. Ця трагедія залишилася у їхніх серцях і не дозволяє рухатися вперед. Відчуття скорботи, горя і втрати стало невід’ємною частиною їхнього буття. Чи зважаться ці люди уперше розповісти свою правду і пробачити людину, яку звинувачують у загибелі рідних?
Про долі сотень українців, які пережили Скнилівську трагедію, розкаже документальний фільм телеканалу СТБ “Прощення. Скнилів”, допрем’єрний показ якого розпочався цього тижня у Львові. Стрічку представив телеведучий СТБ Дмитро Карпачов. У Львові на допрем’єрний показ документального фільму запросили сім’ї тих, хто втратив рідних. Люди зі страхом чекали, доки в залі погасне світло, адже за кілька хвилин вони знову потраплять у день трагедії. 
Важкі зітхання, сльози, схлипування… Понад дві години глядачі не могли відірватися від екрана, адже там – їхнє минуле, з яким вони живуть далі. Жахливі картини падіння винищувача Су-27, понівечені тіла, крики, біль втрати, істерика… Здавалося, що в залі відчувається запах авіапалива та крові. Потім морг, похорони, могили і… більше нічого. 
У людей залишилося відчуття провини за те, що вони живі, а їхні рідні мертві, “лежать у темній, холодній та сирій могилі”. А також ненависть до пілота Володимира Топонара, що не згасає вже багато років. Вони молять Бога простити гріхи їхні, як вони прощають винуватцям своїм, але навіть не задумуються, що самі ще не пробачили… У їхніх серцях – ненависть, гнів, злість, образа…
Мета проекту – показати людям, що не треба жити минулим, не варто залишатися віч-на-віч зі своїм горем. Рідні, яких втратили, мають бути світлим спогадом. Потрібно жити заради тих, хто поряд, – батьків, дітей, братів та сестер. Коли людина створює атмосферу постійної жалоби, то й для ближніх дійсність стає гнітючою, нестерпною. Фільм вчить, що потрібно пробачати,  тільки тоді життя стане повноцінним, справжнім. 
Телеглядачі зможуть побачити цю стрічку в неділю, 22 вересня, на каналі СТБ о 18.00. Нею телеканал розпочинає цикл резонансних документальних фільмів.
 До теми                                                
Нагадаємо: справу постраждалих у результаті Скнилівської трагедії активно почали розглядати у Європейському суді торік. У 2006 і 2009 роках, після набуття чинності остаточних рішень у кримінальних справах пілотів та генералів, позивачі надіслали звернення в цій справі до вищої інстанції.  Усього розглядається 31 звернення, причому це не звернення 31 людини, а 31 сім’ї. Сумарна кількість заявників – близько сотні.
Отож, цього року постраждалі та родичі жертв авіакатастрофи подали свої вимоги щодо справедливої сатисфакції по кожній сім’ї з відповідними обґрунтуваннями, тобто компенсації моральної та матеріальної шкоди, а також видатків на правову допомогу, яких зазнали заявники. Окрім сатисфакції,  сторона заявників була зобов’язана подати до Європейського суду з прав людини міркування з приводу заперечень уряду, який вважав це звернення неприйнятним (!). 
Суд у випадку вирішення справи на користь заявників, відповідно до Конвенції  про захист прав людини і основоположних свобод, присудить справедливу сатисфакцію. Її розмір він визначає самостійно, виходячи, зокрема, з вимог розумності, але враховує й прохання самих заявників. 
“Очікую, що до кінця 2013-го або найпізніше у першому кварталі наступного року ми вже отримаємо рішення Європейського суду з прав людини”, – повідомив представник постраждалих у Європейському суді Дмитро Гудима.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7797 / 1.56MB / SQL:{query_count}