Із мітлою та скаргами…

«Пошта» дізнавалась, чому двірники час до часу виходять протестувати і чи справді їм недоплачують

Уже два роки поспіль львівські двірники регулярно виходять під стіни міськради через мізерну оплату важкої праці. Востаннє львівські двірники висловлювали свій протест минулого тижня, коли відбувалася сесія міськради. 
Тоді під стіни ратуші прийшли близько 200 людей, які вимагали підвищення зарплат та відшкодування коштів за прибирання територій комунальної власності. Тобто прибирання сходів і прибудинкової території двірникам оплачують повністю, а прибирання тротуарів та проїжджої частини – лише на 60% . 
 4,5
тис кв. м

щодня прибирає
кожен львівський двірник
Також львівські майстри чистоти вимагали встановити єдині норми на ручне прибирання, адже кожен двірник щодня прибирає близько 4,5 тис. кв. м території, що надто багато. Міські ж депутати обіцяють розглянути ці вимоги на наступній сесії 18 липня.
Під час останнього страйку голова міської організації профспілки підприємств житлового господарства Ольга Юринець розповіла, що двірник нині має отримувати 1600 грн зарплати, а не 1350 грн, як є зараз, інформує zaxid.net. “Хоча сьогодні мінімальна зарплата в Україні – 1147 грн, львівським двірникам її розраховують відповідно до мінімальної зарплати станом на 1 січня 2011 року – у сумі 941 грн”, – стверджує Ольга Юринець.
Як зазначив учора “Пошті” перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, зарплата двірників складається виключного з коштів бюджету, а за рахунок квартплат забезпечується лише прибирання прибудинкової території. Тому, аби підвищити зарплату двірника, треба збільшити кварт­плату. Але тоді під стіни міськради прийде, мабуть, півміста... 
Зарплата двірників складається виключного з коштів бюджету, а за рахунок квартплат забезпечується лише прибирання прибудинкової території. Тому, аби підвищити зарплату двірника, треба збільшити кварт­плату
Депутати наголошують на неправильному розподілі грошей. “На цей рік на благоустрій виділили 96 млн грн, цю суму пропонував міськвиконком, опираючись на розрахунки. Зокрема, на санітарну очистку скерували  46 млн грн. Розподіленням коштів займались райадміністрації Львова і чомусь на санітарну очистку потрапило менше коштів, аніж запланували”, – стверджує “Пошті” депутат міськ­ради Валерій Веремчук. 
Та, як пояснює Олег Синютка, така ситуація склалась через весняну негоду. Тоді замість того, щоб займатися вже літнім прибиранням, двірники були змушені розгрібати та вивозити сніг, тому коштів цього року залишилось ще менше. 
“Я часто спілкуюся з львів’янами і практично ніколи не чув скарг на двірників. У Львові в ЛКП нині бракує близько сотні прибиральників. Безумовно, люди не хочуть йти працювати через низьку плату. І ось, у липні, ми знову стоїмо перед гострою проблемою нестачі коштів, – каже Олег Синютка. – Ми виносили це питання на розгляд сесії міськради минулого разу, але його зняли з порядку денного. Сподіваюся, наступного разу його розглянуть. Нині сума, якої не вистачає на потреби санітарної очистки міста, складає 27 млн 97 тис. грн, на сесії міської ради ми будемо просити хоча б 15 млн грн, а далі – вишукування інших можливостей”.
Яромир Самагальський, голова комісії фінансів та планування бюджету Львівської міськради
– Цього року кошти на санітарне прибирання використали на інші цілі: покоси трави, розмітку на дорогах, фарбування турнікетів, обрізку дерев тощо. Але через те, що ці витрати є в одному коді економічних класифікацій – “благоустрій”, у райадміністраціях стверджують, що діяли правомірно.

Під час пленарного засідання я звернувся до прокурора, щоб він перевірив нецільове використання коштів, але побоююсь: дій не буде. Хочу отримати відповідь: чому кошти, які мали відійти на санітарне прибирання використали на інші цілі, хто дав таке розпорядження і з якою метою?

Поки не матимемо відповіді, навряд надамо додаткові гроші на санприбирання. Адже їх повинно було вистачити на цілий рік. На цей рік на прибирання міста в бюджеті виділили на 2 млн грн більше, ніж торік. На наступному засіданні висуватимемо прохання створити робочу групу для розгляду питання фінансування власне санітарної очистки міста. Із цим проханням звертатимемось до міського голови на наступній сесії 18 липня.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8450 / 1.57MB / SQL:{query_count}