Майданчик урбан-ідей

На площі Ринок у червні можна отримати не лише поради з реставрації, але й взяти участь у кінопоказах, музичних та літературних вечорах

фото: Андрій Польовий
Цього місяця львів’яни мають можливість відвідати “Майстерню міста” – павільйон на східній стороні площі Ринок (за фонтаном Діани), який слугуватиме майданчиком для різноманітних заходів міських громадських ініціатив, організацій.
Такий проект уже вдруге відбуватиметься у нашому місті в рамках співпраці міськради та Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”. 
“Ідея “Майстерні міста” появилася ще торік. Тоді ми проводили спеціалізовані заходи – тренінги майстрів-реставраторів різних спеціальностей. Також минулого року була супровідна соціальна програма. Цього року ми поставили акцент на соціальних заходах і у “Майстерні міста” братимуть участь найрізноманітніші громадські ініціативи. Тематика обмежена – урбаністика, розвиток міста, збереження громадського простору тощо”, – розповіла асистент проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” Мар’яна Борик.  
У рамках майстерні проведуть доповіді про те, що не можна робити з історичними будівлями в місті, відбудеться “Забіг за історичне місто” ініціативи Run&Help, низка доповідей від урбан-руху Lypneva, “Музей ідей” представить кінопоказ “День Полтви”.
Зацікавлені містяни зможуть щодня в “Майстерні міста” отримати інформацію про проекти оновлення Львова, можливості реставрації. Громадська кіно-ініціатива “Wiz-Art” покаже короткометражки про велосипедний рух. Також будуть відео-майстерки для діток та молоді. Тут проводитимуть драматургічні семінари для дітей. 
Веломайстерня “Дідовий ровер” працюватиме 7 червня. “Впродовж вихідних реставруватимуть стару “Україну”, якою можна буде їздити по місту”, – зазначила Мар’яна Борик.
З 4 червня і до кінця місяця на площі Ринок у “Майстерні міста” можна буде взяти безкоштовно напрокат велосипед на добу. Загалом у прокаті буде п’ять велосипедів. 
“Кожен охочий, який бажає спробувати добиратися з дому на роботу ровером, зможе взяти його напрокат. Як заставу потрібно буде залишити документ. Така акція дасть змогу людям спробувати пересуватися у місті на велосипедах. Бо багато людей, не маючи велосипеда, не наважуються купити його для їзди містом”, – зазначила Мар’яна Борик. З її слів, на кожному велосипеді буде встановлено лічильник, аби підсумувати кількість проїжджених кілометрів.
У майстерні відбуватимуться літературні читання, музичні вечори. Зі слів організаторів, проходитимуть майстер-класи для архітекторів про те, як пристосувати наше місто для незрячих, як зробити вуличні меблі.
Усі ці заходи відбуватимуть на площі Ринок безкоштовно.

До теми:

Програма заходів у “Майстерні міста” на цей тиждень

5 червня
19.00 – 20.00 Презентація-обговорення “Вулиці міста”, урбан-рух Lypneva.
6 червня 
10.00 – 13.00 Дитячі майстерні “Міські ремесла – разом творити  краще”, Львівський міський реабілітаційний центр “Джерело”.
18.30 – 19.30  Презентація Довідника облаштування міста, Управління  охорони історичного середовища.
20.00 – 22.00 Lviv Urban Sound System, DJ формація zavtra.fm та ін. 
7 червня
15.00 – 18.00 Майстерня Драми для дітей „Місто і його райони: Центр,  Збоїща, Підзамче, Сихів, Левандівка”, ГО “Драбина”.
20.00 – 22.00 Rover Films – короткометражки про велосипеди, Wiz-Art.
8 червня
10.00 – 19.00 – Веломайстерня “Дідовий ровер”, Franky Customs Family. 
15.00 – 17.00 Дитяча та молодіжна креативна майстерня “Площі і  ми”, Центр міської історії Центрально-Східної Європи. Впродовж дня усі охочі зможуть випробувати себе на Goldsprint –  велосипедній їзді на швидкість на місці.
9 червня
10.00 – 13.00 Веломайстерня “Дідовий ровер”,  Franky Customs Family.
19.00 – 20.00 Презентація “Які бувають велосипеди?”, Franky Cus- tom Family та “Критий ровер”.
Повну програму заходів на весь червень можна знайти на сайті проекту.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7656 / 1.56MB / SQL:{query_count}