Чи безпечне місто для пішоходів?

“Львів відкритий для автомобілів” та й не дивно, адже більше половини ДТП у місті – це наїзди на пішоходів

Чи не щодня можна почути, що у ДТП травмовано пішохода. Й сама статистика жахає: Україна посідає одне з останніх місць серед країн Європи з безпеки руху пішоходів й торік на українських дорогах загинуло в ДТП близько 2000 пішоходів. Власне тому в Україні пожвавився громадський рух за впровадження євростандартів із захисту пішоходів.
Наїзд на пішохода залишається в Україні одним з найпоширеніших видів автопригод, на долю якого припадає до 40% усіх ДТП із смертельними наслідками, тоді, як у країнах Європи цей показник складає близько 17%.
Зокрема, на Львівщині у 2011 році сталося 657 ДТП, у яких скоєно наїзди на пішоходів. Лідером таких ДТП була Донецька область (1398), а найменше наїздів на пішоходів трапилось у 2011-му на Тернопільщині – 118 випадків. Це дані громадської спілки “За безпеку пішоходів”. А, як писала “Пошта”, найчастіше причинами аварій за участі пішоходів є перехід дороги у невстановленому місці та неочікуваний вихід на проїжджу частину. 
“Загалом у Львові з початку року сталося 151 ДТП, у яких загинули 13 осіб. З цієї кількості ДПТ, у 82 випадках скоювалися наїзди на пішоходів. Водночас спостерігається тенденція до зменшення ДТП за участю неповнолітніх”, – зазначила Людмила Ліб, речник ДАІ Львова.

Перейняти європейський досвід

Щодо запровадження в Україні європейських стандартів захисту пішоходів, цього тижня у Львові відбувся круглий стіл, який організувала громадська організація “Товариство учасників руху” з Харкова. Харків’яни презентували львів’янам власний проект концепції Державної цільової програми з підвищення безпеки пішоходів в Україні на період до 2020 року. 
Віце-президент ГО “Товариство учасників руху” Олександр Заліван, пропонує скористатись європейським досвідом. Він наголосив, що доцільно обмежити швидкість руху транспорту до 50 км/год, а також збільшити кількість пішохідних зон у великих містах і відмежувати їх від проїжджої частини. 
Зокрема, у цьому році, згідно з Державною цільовою програмою підвищення рівня безпеки дорожнього руху, в Україні мають модернізувати 2000 пішохідних переходів. Наразі не відомо, які переходи модернізуватимуть у нашому місті. 

За залишковим принципом

Проте дорожні знаки і зміна в законодавстві не завжди є основними у захисті пішоходів. Адже безпеку для пішоходів повинна забезпечувати й сама інфраструктура міста. Натомість у нас в першу чергу думають про приватні автомобілі та їх власників.  
Голова громадської спілки “За безпеку пішоходів” Віктор Козоріз зазначив, що для Харкова є цінним перейняти досвід Львова щодо створення у середмісті пішохідних зон. Проте, за його словами, у Львові велика кількість літніх майданчиків кафе та ресторанів розташовані безпосередньо на тротуарах, що є порушенням. 
Зі слів співзасновника урбан-руху Дем’яна Данилюка, простір для бізнесу потрібно забирати не у пішоходів, а у автомобілів. Як приклад активісти називають Європу, де літні майданчики ресторанів облаштовують на проїжджій частині, а не на хідниках. А якщо й на тротуарі, то лише один ряд столиків, а не п’ять, і без підвищень. 
Про пішоходів у нас думають в останню чергу, тому, аби обійти перешкоду, львів’янам потрібно зійти на проїжджу частину: як наголошують громадські активісти, дороги до Євро-2012 зробили, але хідники вздовж них й досі не бачили ремонту (як приклад, вулиці Пасічна і Городоцька, Кульпарківська, Виговського тощо). Відтак, шлях один – виходити на дорогу. 
Також містяни неодноразово наражають себе на небезпеку, обходячи дорогою припарковані на тротуарах машини. Тому проблему потрібно вирішувати комплексно: як на державному рівні, так і локально, створюючи комфорт для пішоходів. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7501 / 1.56MB / SQL:{query_count}