Двоколісний Львів

Влітку протяжність велодоріжок у місті має збільшитися вдвічі

Із настанням весни та потеплінням все частіше на львівських вулицях можна побачити велосипедистів, а в маршрутках (особливо в затори) почути, що варто пересідати на двоколісний. Пересісти, звичайно, можна, але чи є де їздити?
У Львові веломережа наразі лише будується, проте повноцінного замкненого велошляху досі немає. Майже готові у місті 15 км велосипедних доріжок. На 2013-й у бюджеті розвитку Львова на велосипедну інфраструктуру передбачено понад
2,7 млн грн.

Ровером по Липинського

Завдяки підтримці німецького уряду у Львові до липня збудують 14 км велодоріжок. Як писала “Пошта”, на будівництво 6 км велодоріжки на вул. Липинського і 8 км велодоріжки на Стрийській та Науковій німецький уряд виділив
6 млн грн гранту.  Директор ЛКП “Львівавтодор” Олег Береза зазначив, що гроші вже перераховані, і тепер все залежить від підрядної організації, яка повинна встигнути завершити будівництво до кінця червня. 
За словами радника міського голови з питань велоінфраструктури Олега Шміда, коштів гранту може не вистачити для будівництва 400 м велодоріжки, тому шукатимуть додаткове фінансування.
“Зараз у нас збудовано 15 км велодоріжок, до липня цей кілометраж подвоять. Збудують і 2-3 км велошляхів там, де реконструюватимуть дороги”, – зазначив Олег Шмід. 
Нині тривають активні будівельні роботи (на фото) на вул. Липинського. Аби існувало пряме сполучення цього мікрорайону із центром, є проект будівництва велодоріжки на проспекті Чорновола. Наразі шукають інвесторів. 

Велосипедні плани

“Цього року плануємо прокласти велосипедні доріжки на вул. Шевченка та збудувати першу радіальну велодоріжку на вул. Костя Левицького. Загалом у бюджеті міста на цей рік передбачено понад 2,7 млн грн на велосипедну інфраструктуру”, – розповів Олег Шмід. 
Він зазначив, що завдяки співпраці з ЄБРР під час реконструкції вулиць за трамвайними маршрутами №2 і №6 прокладатимуть велодоріжки, а це вул. Коперника та нижня частина вул. Городоцької. Також, коли реконструюватимуть дорогу на вул. Стуса, прокладуть не лише трамвайну колію, а й велодоріжку. Щоб реалізувати останнє, Львів чекає погодження Кабміну. 

Німеччина як приклад

Як уже зазначалося, велодоріжки будуються у рамках українсько-німецького співробітництва. Всі робочі проекти перевіряли німецькі експерти та консультанти з товариства міжнародного співробітництва GIZ. Цього тижня будівництво велодоріжок оглянув керівник відділу співпраці з країнами Східної, Південно-Східної Європи та Кавказу Міністерства економічного розвитку і співпраці Німеччини Лео Кройц. 
Він розповів, що розбудова велоінфраструктури в Німеччині розпочалася ще у 80-х роках минулого століття. Щоб у Львові був такий самий велокомфорт, необхідно 10-20 років. За словами Лео Кройца, він щоранку їде велосипедом на роботу, а міністерства в Німеччині мають службові велосипеди, які можна використовувати, коли необхідно кудись доїхати. “Це значно швидше, ніж автомобілем, особливо у час пік”, – сказав німецький гість.
Як писала “Пошта”, за програмою розвитку велоінфраструктури, у Львові до 2019 року мають збудувати 270 км велодоріжок. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7866 / 1.56MB / SQL:{query_count}